Budujemy Dom
Instalacje / Kotły i podgrzewacze / Topowe produkty

Kotły firmy KONSTAL ARTYKUŁ PROMOCYJNY

Przedsiębiorstwo KONSTAL działa na Polskim rynku od 1996 roku. Nasza firma to godny zaufania i wykorzystujący nowoczesne technologie producent kotłów na miał, pieców na węgiel, na eko-groszek i kotłów na drewno, cały czas poszerzając swoją ofertę dla wymagających Klientów. Poprzez wieloletnie doświadczenie firma oferuje Państwu solidne oraz sprawdzone konstrukcje.

Kotły firmy KONSTAL

Kocioł KONSTALProponujemy kotły sterowane elektronicznie, w których wykorzystano specjalne sterowniki kontrolujące i regulujące pracę wentylatora, co ułatwia dostarczanie właściwej ilości tlenu potrzebnego do spalania aby zapewniać użytkownikom coraz to większą wygodę.

W ostatnich latach wprowadziliśmy do naszej oferty piece retortowe, a więc popularne kotły z podajnikiem, które polecamy miłośnikom największego komfortu użytkowania urządzeń. Mamy również kotły dolnego spalania, kotły przeznaczone zarówno do domów jednorodzinnych jak i budynków przemysłowych, zakładów pracy, szkół i innych.

Kotły KONSTAL są produkowane w zakresach mocy od 6kW do 600kW. Potrafimy ogrzać powierzchnie użytkowe od 30m2 do 6500m2.

Kocioł z automatycznym podajnikiem SKAM-P - wygoda oraz ekonomia

 • SKAM-P jest to kocioł stalowy, wodny, automatycznie sterowany o mocach od 15 kW do 350 kW. Charakteryzuje się wysoką efektywnością energetyczną (sprawność 84%) i czystością spalania węgla kamiennego sortymentu miałowych lub tzw. eko-groszku. Możliwe również jest spalanie paliw stałych takich jak: miał, pelet oraz ziarna zbóż.

Jedno załadowanie zasobnika paliwem wystarcza na około 6 dni pracy kotła w zależności od zapotrzebowania na ciepło, temperatury zewnętrznej, wielkości i ocieplenia budynku oraz kaloryczności opału.

Kocioł wygodny w obsłudze charakteryzuje się cicha oraz bezawaryjną pracą. Spełnia wymagania w zakresie bezpiecznej obsługi i ochrony środowiska.

Wyposażony jest w mechaniczny podajnik paliwa ślimakowy w całości wykonany z żeliwa, który sterowany za pomocą regulatora mikroprocesorowego, reguluje odpowiednie dawki paliwa w zależności od zapotrzebowania na energię cieplną przy równoczesnym usuwaniu popiołu po spalony paliwie.

Kotły małych mocy do 65kW wyposażamy w stały ruszt wodny. Służy on do palenia drewnem w sytuacjach braku prądu, itp. Na kocioł udzielamy 5 lat gwarancji. Na sterownik, dmuchawę oraz układ podający 2 lata.

Kocioł z automatycznym podajnikiem SKAM-P Kocioł z automatycznym podajnikiem SKAM-P

Sterowniki do kotła SKAM-P

 • TITANIC - jest to standardowy sterownik w kotle SKAM-P. Prosty oraz intuicyjny w obsłudze. Do najważniejszych zalet zaliczamy: płynną regulacja obrotów dmuchawy, sterowanie pompą obiegową CO , sterowanie pompą ładującą zasobnik CWU, obsługa PILOTA lub termostatu pokojowego,możliwość sterowania pogodowego temperaturą kotła, sterowanie tygodniowe obiegu CO i CWU, tryby pracy LATO (praca tylko pompy ładującej zasobnik CWU), PRIORYTET CWU (dogrzewanie w pierwszej kolejności zasobnika CWU), BRAK CWU (wyłączenie pracy pompy CWU). Dawki paliwa trzeba wyregulować ręcznie, lecz po obserwacjach oraz odpowiedniego ustawienia sterownik znakomicie radzi sobie z pracą kotła.

TITANIC -standardowy sterownik w kotle SKAM-P

 • IRYD PID - doskonały sterownik kotła z podajnikiem ślimakowym. Pozwala na optymalny dobór parametrów spalania. Sterownik samoczynnie zmniejsza lub zwiększa częstotliwość podawania opału oraz ilości powietrza tak by proces spalania przebiegał płynnie i bez zbędnych strat. Dzięki funkcji "tygodniowej" możemy programować automatyczne zmiany temperatury w ciągu doby.

IRYD PID - sterownik kotła z podajnikiem ślimakowym

 • PILOT G - panel pokojowy pracujący w dwóch trybach. Umożliwia sterowanie temperaturą w pomieszczeniach lub temperaturą wody w kotle. Ustawienia mogą się automatycznie zmieniać w ciągu doby i tygodnia.

Pilot G

 • Kocioł UKS-s - uniwersalny kocioł górnego spalania. Jest to tradycyjna i sprawdzona konstrukcja, która na przestrzeni lat sprawdziła się w wielu domach. Wyposażony w sterownik elektroniczny optymalnie zapewnia dopływ powietrza do komory spalania. Sterownik reguluje pracę pompy c.o, c.w.u. oraz dmuchawy. Opcjonalne sterowanie pokojowe zapewnia kontrolę oraz dozór zdalny urządzenia. Dzięki zastosowaniu ciągu wymuszonego można w nim spalać gorsze gatunki węgla i miału. Gwarancja na kocioł 3 lata, na sterownik oraz dmuchawę 2 lata.

 Kocioł UKS-s - uniwersalny kocioł górnego spalania

 • Kocioł SKAM-eko - kotły przystosowane do optymalnego spalania miału węglowego. Spalanie miału zapalonego od góry znacznie obniża emisję i zapewnia zwiększoną kontrolę nad procesem spalania. Czas spalania jednego załadunku wydłużono do 24 godzin poprzez większą komorę spalania w porównaniu do UKS-s. Pracą reguluje sterownik mikroprocesorowy wraz z dmuchawą. Sprawność wynosi 82%. Kotły te sprawdzają się na dużych powierzchniach. Na kocioł udzielamy 3 lata gwarancji.

Kocioł SKAM-eko - kotły przystosowane do optymalnego spalania miału węglowego

Sterowniki do UKS-s oraz SKAM-eko

Regulator PROTON jest to jeden z najbardziej niezawodnych sterowników na rynku. Mikroprocesorowy regulator PROTON przeznaczony jest do sterowania pracą dmuchawy i pompy obiegowej w instalacjach C.O., posiada wyjście do podłączenia zdalnego sterowania. Najważniejsze funkcje regulatora PROTON: - Płynna regulacja obrotów dmuchawy.

 •  Kontrola opału.
 • Funkcja anty-zamarzanie.
 • Automatyczne zachowanie nastaw.
 • Parametry programowalne przez użytkownika.
 • Opcja podłączenia zdalnego sterowania.
 • Za dopłatą możliwość obsługi pompy c.w.u.

Regulator Proton

Kocioł KDS - kocioł dolnego spalania. Wyposażony w pedał rusztujący. Dzięki temu rozwiązaniu usprawniono okresową obsługę kotła. Doskonale sprawdza się do spalania paliw typu węgiel kamienny, ekogroszek lub brykiety z biomasy. Wyposażony w miarkownik ciągu pozwala skutecznie oraz samoczynnie regulować dopływ powietrza do paleniska. Na kocioł udzielamy 3 lata gwarancji.

Konstal - kocioł KDS - kocioł dolnego spalania

Logo Konstal 

PPHU KONSTAL s.c.
ul. Jana III Sobieskiego 25
63-300 Pleszew
email: konstal@kotlarstwo.info
www.kotlarstwo.info

aktualizacja: 2016-03-10
Zamknij okno x
Newsletter
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe
informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.   
Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego;
- porady budowlane;
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl; - zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
Zapisz się do newslettera
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

 • Polecamy również
  Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x