Budujemy Dom
Instalacje / Kotły i podgrzewacze / Artykuły

KOSPEL - ciepła woda na wyciągnięcie ręki ARTYKUŁ PROMOCYJNY

Ciepła woda jest jednym z podstawowych mediów, bez którego nie można sobie wyobrazić życia. W zależności od indywidualnych potrzeb oraz uwarunkowań technicznych istnieje szereg urządzeń umożliwiających ogrzewanie wody. Firma KOSPEL już od 20 lat specjalizuje się w ich produkcji.

KOSPEL - ciepła woda na wyciągnięcie ręki

ELEKTRYCZNE PODGRZEWACZE PRZEPŁYWOWE

Najważniejszymi zaletami podgrzewaczy przepływowych są niewielkie gabaryty oraz automatyczne załączanie w momencie odkręcenia kranu – są energooszczędne. Nie występują tu straty związane z przechowywaniem wody w zbiorniku oraz jej przepływem w długich odcinkach rur.

Najbardziej popularne są podgrzewacze nadumywalkowe z baterią EPS2 Twister. W domkach letniskowych stosuje się podgrzewacze montowane w kabinie prysznicowej np. EPS2.P Prister. Podgrzewacze podumywalkowe EPO2 Amicus najczęściej znajdują zastosowanie w kuchni.

Opisane powyżej podgrzewacze na 230V umożliwiają korzystanie z jednego kranu. Chcąc uzyskać większe ilości ciepłej wody należy zastosować urządzenia trójfazowe – z załączaniem hydraulicznym PPH2 hydraulic lub bardziej zaawansowane technologicznie modele elektroniczne np. PPE2 electronic. Warto wspomnieć, że wybór podgrzewacza ze sterowaniem elektronicznym zapewnia oszczędność energii i zdecydowanie większy komfort użytkowania.

ELEKTRYCZNE OGRZEWACZE POJEMNOŚCIOWE

Opisane powyżej podgrzewacze przepływowe posiadają stosunkowo dużą moc. Często jest to bariera techniczna trudna do przejścia, wtedy do wyboru są ogrzewacze pojemnościowe, które można podłączyć do gniazdka elektrycznego.

Najważniejszym kryterium doboru urządzenia jest jego pojemność. Do umywalki można zastosować ogrzewacz POC Luna inox o pojemności 5 litrów. Większe ilości ciepłej wody można uzyskać z ogrzewaczy OSV Slim o pojemnościach od 20 do 80 litrów.

Elektryczny ogrzewacz pojemnościowy

WYMIENNIKI I ZASOBNIKI CIEPŁEJ WODY

Innym sposobem na podgrzewanie wody jest zastosowanie kotła c.o. w połączeniu zasobnikiem c.w.u. Stosowanie tych urządzeń ma szczególne uzasadnienie w instalacjach, gdzie należy zastosować cyrkulację.

W nowoczesnych instalacjach z kotłami gazowymi czy elektrycznymi stosuje się zbiorniki pionowe. Produkowane są one w wersjach:

 • SN Termo Comfort – wiszący z wężownicą spiralną; 
 • SWK Termo Top – stojący z wężownicą i króćcami skierowanymi w górę, do montażu pod wiszącym kotłem c.o.;
 • SP-180 Termo-S – wymienniki z płaszczem wodnym; 
 • SE Termo Max – zasobnik beż wężownicy; 
 • SW Termo Max – zasobniki stojące z jedną wężownicą; 
 • SB Termo Solar – solarne, z dwoma wężownicami; 
 • SWW Termo Duo – wymienniki c.w.u. z dwoma wężownicami w dolnej części zbiornika; 
 • SBW Termo Trio – wymienniki z trzema wężownicami.

Do współpracy z kotłami na paliwa stałe najczęściej stosowane są wymienniki poziome z wężownicą – WW Termo Hit lub z płaszczem wodnym – WP Termo Hit. Firma KOSPEL oferuje szeroką gamę rozwiązań do podgrzewania wody, z której można wybrać urządzenie najlepiej dopasowane do potrzeb użytkownika.

Zasobnik ciepłej wody

KOSPEL - logo
KOSPEL S.A.
ul. Olchowa 1, 75-136 Koszalin
tel. 94 346 04 32, infolinia 801 011 225
faks 94 346 33 70
e-mail: info@kospel.pl, www.kospel.pl
aktualizacja: 2017-05-10

Dodaj komentarz

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 
MySMART - nowoczesny kocioł kondensacyjny z intelignetnym sterowaniem
MySMART - nowoczesny kocioł kondensacyjny z intelignetnym sterowaniem Kondensacyjny kocioł dwufunkcyjny MySMART 28 C.S.I., jest kompleksowym rozwiązaniem do każdego mieszkania i niewielkiego domu jednorodzinnego, ...
Nowość Stiebel Eltron! Ogrzewacze pojemnościowe z serii PSH
Nowość Stiebel Eltron! Ogrzewacze pojemnościowe z serii PSH PSH 50 - 200 Classic, PSH 30 - 150 Universal EL, PSH 80 - 200 WE - H, PSH 80 - 120 W - L/R oraz PSH 80 - 200 WE L/R to pięć modeli ogrzewaczy ...
Kotły METAL-FACH Technika Grzewcza z certyfikatem 5 klasy emisji
Kotły METAL-FACH Technika Grzewcza z certyfikatem 5 klasy emisji Powstający smog oraz zanieczyszczenie powietrza z roku na rok zwiększa się. Dlatego od kilku lat, wymogi dotyczące budowy nowych kotłów ...

Kotły gazowe z otwartą i zamkniętą komorą spalania. Charakterystyka i schematy

Kotły gazowe dzieli się przede wszystkim ze względu na rodzaj komory spalania, która może być: otwarta lub zamknięta.

topowe produkty

Zewnętrzna wężownica schładzająca

Firma ELTERM, czołowy polski producent urządzeń grzewczych, w tym najbogatszego na rynku typoszeregu elektrycznych kotłów wodnych oraz sprzęgieł hydraulicznych, przedstawia zewnętrzną wężownicę schładzającą "Strażnik" - idealne zabezpieczenie dla kotłów na paliwo stałe.
Najbardziej znane marki
Kotły gazowe - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Kotły na paliwo stałe - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

 • Polecamy również
  Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x