Budujemy Dom
Instalacje / Kotły i podgrzewacze / Artykuły

Nowość na rynku - hybrydowe urządzenia grzewcze Immergas Magis Combo! ARTYKUŁ PROMOCYJNY

Odnawialne źródła energii cieszą się coraz większą popularnością i są coraz powszechniej stosowane. Jednym z najbardziej wydajnych urządzeń wykorzystujących odnawialne źródła energii są pompy ciepła. Zupełnie nowy kierunek rozwoju branży grzewczej wyznaczają hybrydowe urządzenia grzewcze.

Nowość na rynku - hybrydowe urządzenia grzewcze Immergas Magis Combo!

Firma Immergas wprowadziła do swojej oferty nowoczesny system hybrydowy Magis Combo - łączący elementy kotła kondensacyjnego zintegrowane z modułem hydraulicznym powietrznej pompy ciepła typu Split. Takie rozwiązanie oferuje znacznie więcej możliwości i dodatkowo pozwala zaoszczędzić energię. Rozwiązania hybrydowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem z wielu powodów.

Hybryda gwarantuje:

  • wysoką efektywność energetyczną, a więc jest ekonomicznym i ekologicznym rozwiązaniem;
  • duże łączne moce grzewcze (np. przy podgrzewie wody użytkowej);
  • oszczędność miejsca montażowego, którego tak brakuje w nowym budownictwie i w końcu w najlepszy możliwy sposób wykorzystuje ciepło z obu źródeł.

Nowoczesny system hybrydowy Magis Combo

MAGIS COMBO

Pompa ciepła i gazowy kocioł kondensacyjny w jednym: inteligencja i wydajność hybrydy.

System MAGIS COMBO to tzw. hybryda: pompa ciepła powietrze - woda typu "Split" zintegrowana z gazowym kotłem kondensacyjnym. Ma możliwości ogrzewania, chłodzenia oraz produkcji cie¬płej wody użytkowej. System MAGIS COMBO został zaprojektowany tak, aby sprostać najwyższym wymaganiom użytkowników.

Jednostka zewnętrzna powietrznej pompy ciepła jest dostępna w trzech wersjach o mocy: 5, 8 i 10kW. Jednostka wewnętrzna zawiera elementy kotła kondensacyjnego o mocy 27kW na potrzeby podgrzewu ciepłej wody i 24kW na potrzeby centralnego ogrzewania, zintegrowane z modułem hydraulicznym pompy ciepła.

Rozwiązania konstrukcyjne i technologiczne pozwalają na pracę pompy ciepła do temperatury zewnętrznej -20°C.

Pompa ciepła jest w stanie zasilać instalację czynnikiem o temperaturze 55°C (dla temperatury powietrza zewnętrznego -10°C) lub 45°C (dla temperatury powietrza zewnętrznego -20°C).

MAGIS COMBO zajmuje niewiele miejsca i pozwala na znaczne oszczędności energii dzięki swojej wysokiej efektywności energetycznej. Szczególnie dobrze sprawdzi się w nowych domach o podwyższonej izolacyjności termicznej, może też być z powodzeniem zastosowany w systemach modernizowanych.

MAGIS COMBO występuje w wersji dwufunkcyjnej (Magis Combo) lub jednofunkcyjnej (Magis Combo Plus) z możliwością podłączenia zasobnika c.w.u.

Instalator montuje Magis Combo

NOWE ROZWIĄZANIE DLA NOWEGO BUDOWNICTWA 

MAGIS COMBO to rozszerzenie rozwiązań z wykorzystaniem urządzeń typu "Split". Szczególnie dobrze sprawdza się w nowym budownictwie o zwiększonej termoizolacyjności.

WYSOKA OSZCZĘDNOŚĆ

Rozwiązania zastosowane w hybrydzie pozwalają na jeszcze większą oszczędność.

INTELIGENTNE ZARZĄDZANIE

Nowa elektronika decyduje o pracy pompy ciepła lub kotła gazowego w zależności od warunków pogodowych tak, aby zapewnić najwyższą efektywność pracy instalacji grzewczej.

KOMPAKTOWE ROZWIĄZANIE

Jednostka zewnętrzna systemu MAGIS COMBO jest mniejsza od standardowych  pompa ciepła, dając tym samym większą elastyczność przy wyborze miejsca montażu.

O firmie Immergas

Firma Immergas od ponad 50 lat na świecie i 20 lat w Polsce dostarcza najnowocześniejsze rozwiązania grzewcze. Flagowymi produktami firmy są kotły gazowe i to w tej dziedzinie marka Immergas jest niekwestionowanym liderem. Stawiamy na kompleksowe rozwiązania pozwalające na stworzenie zintegrowanych i ekologicznych systemów grzewczych dopasowanych do indywidualnych potrzeb każdego odbiorcy.

ul. Dostawcza 3a
93-231 Łódź
tel.: +48 42 649 36 00
fax: +48 42 649 36 01
biuro@immergas.pl
www.immergas.pl
aktualizacja: 2017-05-15

Dodaj komentarz

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 
MySMART - nowoczesny kocioł kondensacyjny z intelignetnym sterowaniem
MySMART - nowoczesny kocioł kondensacyjny z intelignetnym sterowaniem Kondensacyjny kocioł dwufunkcyjny MySMART 28 C.S.I., jest kompleksowym rozwiązaniem do każdego mieszkania i niewielkiego domu jednorodzinnego, ...
Nowość Stiebel Eltron! Ogrzewacze pojemnościowe z serii PSH
Nowość Stiebel Eltron! Ogrzewacze pojemnościowe z serii PSH PSH 50 - 200 Classic, PSH 30 - 150 Universal EL, PSH 80 - 200 WE - H, PSH 80 - 120 W - L/R oraz PSH 80 - 200 WE L/R to pięć modeli ogrzewaczy ...
Kotły METAL-FACH Technika Grzewcza z certyfikatem 5 klasy emisji
Kotły METAL-FACH Technika Grzewcza z certyfikatem 5 klasy emisji Powstający smog oraz zanieczyszczenie powietrza z roku na rok zwiększa się. Dlatego od kilku lat, wymogi dotyczące budowy nowych kotłów ...

KOSPEL - ciepła woda na wyciągnięcie ręki

Ciepła woda jest jednym z podstawowych mediów, bez którego nie można sobie wyobrazić życia. W zależności od indywidualnych potrzeb oraz uwarunkowań technicznych istnieje szereg urządzeń umożliwiających ogrzewanie wody. Firma KOSPEL już od 20 lat specjalizuje się w ich produkcji.

topowe produkty

Zewnętrzna wężownica schładzająca

Firma ELTERM, czołowy polski producent urządzeń grzewczych, w tym najbogatszego na rynku typoszeregu elektrycznych kotłów wodnych oraz sprzęgieł hydraulicznych, przedstawia zewnętrzną wężownicę schładzającą "Strażnik" - idealne zabezpieczenie dla kotłów na paliwo stałe.
Najbardziej znane marki
Kotły gazowe - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Kotły na paliwo stałe - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x