Budujemy Dom
Wnętrza / Kuchnia / Porady ekspertów

Rodzaje szafek kuchennych wiszących

Rodzaje szafek kuchennych wiszących

Rodzaje szafek kuchennych wiszących oraz ich sposób otwierania i wyposażenie.

Sposób otwierania szafek wiszących

Zdecydowanie najgorszym pomysłem, jeśli chodzi o walory użytkowe, są popularne drzwiczki otwierane na boki. Ograniczają one kąt, z którego można wygodnie widzieć zawartość szafki i sięgnąć po nią, dodatkowo zacieniają i tak już nie najlepiej oświetloną przestrzeń, a także wprowadzają ryzyko uderzenia się o otwarte drzwiczki.

Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest front uchylny (unoszony do góry), a najwygodniejszym (ale też najdroższym) – fronty przesuwne, otwierające się w górę.

Wyposażenie szafek

Również ono powinno być przemyślane i zawarte w projekcie. Dawno minęły czasy, kiedy do wyboru były proste drewniane półki lub szuflady. Obecnie ilość możliwych do zastosowania systemów może przyprawić o zawrót głowy. Zwiększają one wygodę, ale również pozwalają na znacznie lepsze wykorzystanie przestrzeni szafek.

dr inż. architekt Piotr Kmiecik: dr inż. architekt Piotr Kmiecik: Ukończył studia na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej w 2002 roku. Obronił doktorat z zakresu historii architektury i konserwacji zabytków. Projektuje domy jednorodzinne oraz duże centra handlowe i zespoły biurowe na terenie Polski i Federacji Rosyjskiej. Autor i współautor dwóch książek. Obecnie prowadzi własną pracownię projektową.

Współpraca: projektantka wnętrz mgr inż. arch. Ewa Słota
zdjęcie otwierające: Mebel Rust

aktualizacja: 2012-11-14

Dodaj komentarz

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 

Wysokość i szerokość blatów kuchennych

Jaką dobrać wysokość i szerokość blatów w kuchni?

Kuchnia na błysk - jak sprzątać kuchnię?
Kuchnia na błysk - jak sprzątać kuchnię? Chyba każda z nas to zna - spędzamy długie godziny w kuchni, przygotowując dla najbliższych zbilansowane i smaczne posiłki… A po całej ...
Bateria elektroniczna KLUDI E-GO - komfort pracy w strefie zlewozmywaka
Bateria elektroniczna KLUDI E-GO - komfort pracy w strefie zlewozmywaka Jednym z nieodzownych elementów designerskiej kuchni będzie z pewnością bateria elektroniczna KLUDI E-GO - idealne połączenie stylu i funkcjonalności.
BluPerformance - nowa linia urządzeń marki Liebherr
BluPerformance - nowa linia urządzeń marki Liebherr Marka Liebherr wprowadza w marcu 2016 roku na polski rynek nową linię urządzeń BluPerformance. To nowa generacja chłodziarko-zamrażarek, ...
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x