Budujemy Dom
Wnętrza / Kuchnia / Aktualności

Raport specjalny Skąpiec.pl: Armatura kuchenna

Raport specjalny Skąpiec.pl: Armatura kuchenna

Serwis Skapiec.pl przygotował kolejny raport specjalny, w którym prezentuje preferencje zakupowe internautów. Publikacja poświęcona została armaturze kuchennej, a analiza obejmuje baterie, zlewozmywaki, syfony oraz młynki do rozdrabniania odpadów.

Najnowszy raport specjalny Skapiec.pl to próba odpowiedzi na pytania o ulubione marki polskich internautów, ich preferencje w zakresie wyglądu armatury oraz materiałów, z których powinny być wykonane poszczególne jej elementy. W publikacji znaleźć można również rankingi najpopularniejszych produktów z czterech omawianych kategorii, a także krótkie poradniki zakupowe oraz wskazówki dotyczące wyboru zlewozmywaka i baterii kuchennej, autorstwa dziennikarzy branżowych, blogerów oraz przedstawicieli popularnych producentów.

Baterie kuchenne

Internauci, którzy w okresie od 1 maja do 31 lipca 2013 roku szukali baterii kuchennej za pośrednictwem serwisu Skąpiec.pl, najczęściej korzystali z filtra "Producent" (37,67%). Kolejnymi istotnymi parametrami okazały się być rodzaj produktu (27,15%) oraz materiał, z którego bateria kuchenna została wykonana (18,02%). Nieco ponad 16% konsumentów określało, czy wylewka powinna być wyciągana, natomiast ok. 1 procenta użytkowników porównywarki chciało znaleźć baterię podokienną. Cena produktu była najważniejsza informacją dla mniej niż 0,5% potencjalnych kupujących.

Marką, na którą stawiało ok. 19% konsumentów było Franke, 14% z nich chciało znaleźć produkt z logo Grohe, a ok. 13% - Teka. W gronie najpopularniejszych producentów znalazły się jeszcze firmy KFA i Hansgrohe.

Osoby, które zdecydowały się na skorzystanie z filtra "Rodzaj" w zdecydowanej większości zainteresowane były bateriami stojącymi (79% wyborów). Pozostała grupa opowiadała się za modelami wiszącymi. W kwestii materiału i jego wykończenia, aż 40% użytkowników Skąpiec.pl stawiało na chrom, ok. 19% - na satynę a 14,7% na stal szlachetną.

Popularnością cieszyły się również baterie z mosiądzu i tytanu. Jeżeli chodzi o cenę produktu to aż ¾ internautów chciało, aby nie była ona wyższa niż 500 złotych.

Najpopularniejsze baterie kuchenne: TOP3

1. Teka ARK 938 239381200, bateria stojąca z wyciąganą wylewka, cena od 271 zł
2. Franke Lula, chromowana bateria z głowicą ceramiczną, cena od 183 zł
3. Grohe Eurosmart Cosmopolitan (32843), jednouchwytowa bateria stojąca, cena od 359 zł

Zlewozmywaki

Najważniejszym kryterium dla 22% użytkowników porównywarki Skąpiec.pl, którzy w analizowanym okresie zainteresowani byli zakupem zlewozmywaka, była liczba posiadanych przez niego komór. Nieco ponad 20% w pierwszej kolejności zwracało uwagę na materiał, z którego zlew został wykonany, natomiast dla 15,61% największe znaczenie miał kształt produktu.

Na skorzystanie z filtra "Rodzaj" oraz "Producent" zdecydowało się niewiele poniżej 15% internautów, obecność ociekacza interesowała natomiast ok. 10% konsumentów. Najmniejsza grupa potencjalnych kupujących (tylko 0,19%) zdecydowała się na zawężenie wyników wyszukiwań do produktów z konkretnego przedziału cenowego.

Statystyki Skąpiec.pl pokazują, że aż 45% internautów najchętniej zamontowałby w swojej kuchni zlewozmywak 1-komorowy. Niewiele ponad 1/3 chciałaby zaopatrzyć się w model 1,5-komorowy, dwukomorowy natomiast – 19,3%. W kwestii materiału zdania były podzielone przede wszystkim między dwie opcje: granit i stal. Zlewozmywaków granitowych szukało 38% użytkowników porównywarki, stalowe zainteresowały natomiast 25% z nich.

Jeżeli chodzi o kształt to zwyciężyły klasyczne, prostokątne zlewozmywaki – szukało ich 41% konsumentów. Najczęściej zaznaczaną opcją w filtrze "Rodzaj" okazały się być z kolei modele wpuszczane w blat (wynik na poziomie 46% wyszukiwań), a w filtrze "Wielkość odpływu" – 3,5 cala. Zwycięzcą rankingu na najpopularniejszego producenta zostało Franke (29% wszystkich wyborów), a pierwszej trójce znalazły się jeszcze marki Teka (20,42%) i Blanco (16,74%).

Najpopularniejsze zlewozmywaki: TOP3

1. Franke Sirius 611-78, jednokomorowy zlewozmywak z ociekaczem, cena 199 zł
2. Franke Maris MRG 651, 1,5-komorowy zlewozmywak granitowy z ociekaczem, cena od 672 zł
3. Alveus NIAGARA 30, granitowy zlewozmywak jednokomorowy, cena od 436 zł

Link do raportu: www.skapiec.pl/site/doc/200/20/18/

aktualizacja: 2013-09-13

Dodaj komentarz

Rodzaje szafek kuchennych wiszących

Rodzaje szafek kuchennych wiszących oraz ich sposób otwierania i wyposażenie.

Kuchnia na błysk - jak sprzątać kuchnię?
Kuchnia na błysk - jak sprzątać kuchnię? Chyba każda z nas to zna - spędzamy długie godziny w kuchni, przygotowując dla najbliższych zbilansowane i smaczne posiłki… A po całej ...
Bateria elektroniczna KLUDI E-GO - komfort pracy w strefie zlewozmywaka
Bateria elektroniczna KLUDI E-GO - komfort pracy w strefie zlewozmywaka Jednym z nieodzownych elementów designerskiej kuchni będzie z pewnością bateria elektroniczna KLUDI E-GO - idealne połączenie stylu i funkcjonalności.
BluPerformance - nowa linia urządzeń marki Liebherr
BluPerformance - nowa linia urządzeń marki Liebherr Marka Liebherr wprowadza w marcu 2016 roku na polski rynek nową linię urządzeń BluPerformance. To nowa generacja chłodziarko-zamrażarek, ...
Zamknij okno x
Newsletter
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe
informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.     
Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego;
- porady budowlane;
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl; - zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
Zapisz się do newslettera
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x