Budujemy Dom
Wnętrza / Kuchnia / Artykuły

Mój laminowany blat kuchenny kosztował 300 zł

Blaty laminowane są z pewnością najtańsze, ale jednocześnie trwałe. Ich ceny zaczynają się już od 80 zł za sztukę. Mój kosztował 300 zł i jest to cena zbliżona do ceny za blat drewniany - mówi Ula, Czytelniczka Budujemy Dom, która blat kuchenny użytkuje od 3 miesięcy.

Parametry kuchni: otwarta na jadalnię.

Liczba użytkowników kuchni: dwie dorosłe osoby i dwoje dzieci w wieku 2 i 3,5 r.

Rodzaj blatów kuchennych: z płyty MDF, na niej laminat i dekor pod nazwą stal hartowana; wersja dekoru – mat, bez powłoki antybakteryjnej; laminat zakończony silikonowym rowkiem, dzięki któremu skapująca woda nie dostaje się pod niego; krawędzie zaoblone jednostronnie.

Wymiary: 600 x 38 x 410 cm, położenie na wysokości 85 cm od podłogi.

Ułożenie i wykończenie: blat tworzy literę L; został złożony z dwóch elementów, które połączono pod kątem 45° na specjalne śruby (do łączenia blatów), łączenie niewidoczne; blat przymocowany do ściany silikonem i zakończony listwą przyścienną.

Decyzja: o wyborze blatu laminowanego przesądził jego wygląd, cena, wytrzymałość. Dekor w wersji stal hartowana prezentuje się bardzo naturalnie. Producenta markowych laminowanych blatów i mebli kuchennych znałam z wcześniejszych powiązań zawodowych, monterów również. Pracując jako "zakupowiec" w fabryce mebli, korzystałam już z jego oferty. Znałam produkt oraz jakość obsługi i wierzę w zapewnienia wytwórcy o wytrzymałości zakupionego przeze mnie blatu.

Wszystkie meble i blat w kuchni wykonano z laminowanych płyt MDF W blacie (w kształcie litery L) umieszczono zlewozmywak i płytę gazową Właścicielka wybrała laminat pod nazwą stal hartowana

Laminowany blat kuchenny - porady i przestrogi:

  • Blaty laminowane są z pewnością najtańsze, ale jednocześnie trwałe. Ich ceny zaczynają się już od 80 zł za sztukę. Mój kosztował 300 zł i jest to cena zbliżona do ceny za blat drewniany. Jednak drewniany nie pasował do koncepcji mojej kuchni. Dodatkowo uważam, że z pewnością nie byłby tak wytrzymały, jak mój obecny.

  • Kuchnia jest świeżo po remoncie. Choć sama korzystam z blatu laminowanego krótko, nie mam co do jego jakości żadnych zastrzeżeń. Nie rysuje się, nie pęcznieje, nie widać w zasadzie śladów użytkowania, choć z kuchni korzystają małe dzieci. Dla mnie, oprócz walorów użytkowych, liczyły się również wrażenia estetyczne i przyznaję, że jestem teraz, po remoncie, bardzo zadowolona z wyglądu kuchni. W blacie osadzona jest umywalka i płyta gazowa, ale ani wilgoć, ani wysoka temperatura w żaden sposób go nie niszczy. Laminat jest łatwy w pielęgnacji – wystarczy go przetrzeć wilgotną szmatką. Na wybranym dekorze nie widać okruchów, plam.

Laminowany blat kuchenny - koszt zakupu i montażu:

  • 300 zł.

Lilianna Jampolska
fot. www.interiorsdesignblog.com

aktualizacja: 2014-09-16

Dodaj komentarz

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 
Bateria zlewozmywakowa Soria
Bateria zlewozmywakowa Soria Bateria zlewozmywakowa Soria to unikalne połączenie nowoczesnego stylu chromowanego, solidnego, mosiężnego korpusu z wysoką jakością komponentów ...
Kuchnia na błysk - jak sprzątać kuchnię?
Kuchnia na błysk - jak sprzątać kuchnię? Chyba każda z nas to zna - spędzamy długie godziny w kuchni, przygotowując dla najbliższych zbilansowane i smaczne posiłki… A po całej ...
Bateria elektroniczna KLUDI E-GO - komfort pracy w strefie zlewozmywaka
Bateria elektroniczna KLUDI E-GO - komfort pracy w strefie zlewozmywaka Jednym z nieodzownych elementów designerskiej kuchni będzie z pewnością bateria elektroniczna KLUDI E-GO - idealne połączenie stylu i funkcjonalności.

6 materiałów na blaty kuchenne

Wizytówką domu jest kuchnia. W niej zaś najbardziej eksponowanym elementem przestrzennym – blat. Musi on nie tylko wyróżniać się estetyką i pasować do wystroju wnętrza, ale również być niebywale wytrzymały, odporny na uszkodzenia, rysy i plamy. Codziennie jest on narażony na rozlewanie różnych płynów, wycieranie, krojenie warzyw czy mięsa, a nawet na działanie wysokiej temperatury poprzez stawianie na nim gorących garnków. Na dodatek, blat ma się jeszcze niebanalnie prezentować!

Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x