Budujemy Dom
Wnętrza / Kuchnia / Aktualności

Lodówka wg projektu Jaspera Morrisona

Lodówka side by side RSJ1KERS, zaprojektowana dla firmy Samsung przez Jaspera Morrisona otrzymała główną nagrodę w konkursie PRODECO 2007 w kategorii KUCHNIA. Konkurs PRODECO od sześciu lat organizuje redakcja ELLE DECORATION. Udział w nim biorą producenci, dystrybutorzy, rzemieślnicy, studia projektowe oraz młodzi projektanci.

rsj1kers_1_150Lodówka side by side RSJ1KERS, zaprojektowana dla firmy Samsung przez Jaspera Morrisona otrzymała główną nagrodę w konkursie PRODECO 2007 w kategorii KUCHNIA.

Konkurs PRODECO od sześciu lat organizuje redakcja ELLE DECORATION. Udział w nim biorą producenci, dystrybutorzy, rzemieślnicy, studia projektowe oraz młodzi projektanci. Celem konkursu jest pokazanie i dowartościowanie najlepszych produktów codziennego użytku dostępnych na polskim rynku - dobrze zaprojektowanych i funkcjonalnych.

Zwycięzcy w 10 kategoriach (kuchnia, łazienka, RTV, oświetlenie, meble, meble do siedzenia, meble i systemy biurowe, tkaniny, nakrycie stołu, ważne detale i akcesoria) otrzymują statuetkę i godło PRODECO wraz z prawem oznaczania nim wyróżnionych produktów.

Jasper Morrison, pochodzący z Wielkiej Brytanii, ceni przede wszystkim ponadczasowe, funkcjonalne wzornictwo i potrafi w niezauważalny sposób wykorzystywać najnowsze technologie. Projektuje m.in. przedmioty użytkowe i meble dla wiodących, światowych korporacji, konsekwentnie realizując filozofię minimalistycznego wyglądu “Less is More” (mniej znaczy więcej).

Wśród wielu nagród, jakie ma w swoim dorobku ten projektant są m.in.: “Ecology Award” (1995) i „iF Transportation Design” za projekt tramwaju dla wystawy „Expo 2000” w Hanoverze (Niemcy). W 2001 roku Jasper Morrison otrzymuje w Londynie honorowy tytuł „Królewskiego Projektanta Przemysłowego”.  Piękno, minimalizm i użyteczność - to cechy dobrego projektu według Jaspera Morrisona.

Technologia Twin Cooling™ z cyklem TDM, opracowana i opatentowana przez firmę Samsung, która dzięki rozdzieleniu obiegu powietrza chłodziarki i zamrażarki pozwala na utrzymanie wilgotności na najwyższym na świecie poziomie 72% (w konwencjonalnych lodówkach: na poziomie 17%) oraz zapobiega przenikaniu się zapachów. Jest także bardzo efektywna energetycznie. 

rsj1kers_2_150Do najważniejszych rozwiązań i funkcji zastosowanych w nagrodzonej lodówce należą: 

 • Szuflada Cool Select Zone™, czyli "lodówka w lodówce", to niezależnie sterowana komora, która umożliwia regulację temperatury odpowiednio do przechowywanej żywności w zakresie temperatur od -5°C do +5°C. 
 • Specjalna komora Deli-Box na nabiał i artykuły delikatesowe zapewnia optymalną temperaturę do przechowywania oliwek, kawioru, wina, serów itp. 
 • Półka w kształcie litery „Z” zapewnia efektywne wykorzystanie miejsca wewnątrz lodówki.
 • Wyjmowana taca – doskonała do podawania deserów lub gotowych potraw. 
 • Zewnętrzna powierzchnia drzwi jest gładka, bez wystających elementów. 
 • Dwa wyświetlacze (jedyne na rynku w lodówce side by side) zapewniają lepszą czytelność informacji i ułatwiają sterowanie lodówką. 
 • Dystrybutor dostosowany do wysokich naczyń ułatwia napełnianie dzbanków i szklanek. 
 • Ukryte zawiasy sprawiają, że lodówka wygląda elegancko i estetycznie – zarówno w zabudowie kuchennej jak i wolno stojąca.

 


Firma powiązana: Samsung
aktualizacja: 2007-10-04

Dodaj komentarz

Bateria zlewozmywakowa Soria
Bateria zlewozmywakowa Soria Bateria zlewozmywakowa Soria to unikalne połączenie nowoczesnego stylu chromowanego, solidnego, mosiężnego korpusu z wysoką jakością komponentów ...
Kuchnia na błysk - jak sprzątać kuchnię?
Kuchnia na błysk - jak sprzątać kuchnię? Chyba każda z nas to zna - spędzamy długie godziny w kuchni, przygotowując dla najbliższych zbilansowane i smaczne posiłki… A po całej ...
Bateria elektroniczna KLUDI E-GO - komfort pracy w strefie zlewozmywaka
Bateria elektroniczna KLUDI E-GO - komfort pracy w strefie zlewozmywaka Jednym z nieodzownych elementów designerskiej kuchni będzie z pewnością bateria elektroniczna KLUDI E-GO - idealne połączenie stylu i funkcjonalności.

Okap kuchenny

Okap kuchenny, choć może nie do końca zdajemy sobie z tego sprawę, usprawni działanie kuchni oraz podniesie jego standard.
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

 • Polecamy również
  Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x