Budujemy Dom
Wnętrza / Kuchnia / Aktualności

Lodówka wg projektu Jaspera Morrisona

Lodówka side by side RSJ1KERS, zaprojektowana dla firmy Samsung przez Jaspera Morrisona otrzymała główną nagrodę w konkursie PRODECO 2007 w kategorii KUCHNIA. Konkurs PRODECO od sześciu lat organizuje redakcja ELLE DECORATION. Udział w nim biorą producenci, dystrybutorzy, rzemieślnicy, studia projektowe oraz młodzi projektanci.

rsj1kers_1_150Lodówka side by side RSJ1KERS, zaprojektowana dla firmy Samsung przez Jaspera Morrisona otrzymała główną nagrodę w konkursie PRODECO 2007 w kategorii KUCHNIA.

Konkurs PRODECO od sześciu lat organizuje redakcja ELLE DECORATION. Udział w nim biorą producenci, dystrybutorzy, rzemieślnicy, studia projektowe oraz młodzi projektanci. Celem konkursu jest pokazanie i dowartościowanie najlepszych produktów codziennego użytku dostępnych na polskim rynku - dobrze zaprojektowanych i funkcjonalnych.

Zwycięzcy w 10 kategoriach (kuchnia, łazienka, RTV, oświetlenie, meble, meble do siedzenia, meble i systemy biurowe, tkaniny, nakrycie stołu, ważne detale i akcesoria) otrzymują statuetkę i godło PRODECO wraz z prawem oznaczania nim wyróżnionych produktów.

Jasper Morrison, pochodzący z Wielkiej Brytanii, ceni przede wszystkim ponadczasowe, funkcjonalne wzornictwo i potrafi w niezauważalny sposób wykorzystywać najnowsze technologie. Projektuje m.in. przedmioty użytkowe i meble dla wiodących, światowych korporacji, konsekwentnie realizując filozofię minimalistycznego wyglądu “Less is More” (mniej znaczy więcej).

Wśród wielu nagród, jakie ma w swoim dorobku ten projektant są m.in.: “Ecology Award” (1995) i „iF Transportation Design” za projekt tramwaju dla wystawy „Expo 2000” w Hanoverze (Niemcy). W 2001 roku Jasper Morrison otrzymuje w Londynie honorowy tytuł „Królewskiego Projektanta Przemysłowego”.  Piękno, minimalizm i użyteczność - to cechy dobrego projektu według Jaspera Morrisona.

Technologia Twin Cooling™ z cyklem TDM, opracowana i opatentowana przez firmę Samsung, która dzięki rozdzieleniu obiegu powietrza chłodziarki i zamrażarki pozwala na utrzymanie wilgotności na najwyższym na świecie poziomie 72% (w konwencjonalnych lodówkach: na poziomie 17%) oraz zapobiega przenikaniu się zapachów. Jest także bardzo efektywna energetycznie. 

rsj1kers_2_150Do najważniejszych rozwiązań i funkcji zastosowanych w nagrodzonej lodówce należą: 

 • Szuflada Cool Select Zone™, czyli "lodówka w lodówce", to niezależnie sterowana komora, która umożliwia regulację temperatury odpowiednio do przechowywanej żywności w zakresie temperatur od -5°C do +5°C. 
 • Specjalna komora Deli-Box na nabiał i artykuły delikatesowe zapewnia optymalną temperaturę do przechowywania oliwek, kawioru, wina, serów itp. 
 • Półka w kształcie litery „Z” zapewnia efektywne wykorzystanie miejsca wewnątrz lodówki.
 • Wyjmowana taca – doskonała do podawania deserów lub gotowych potraw. 
 • Zewnętrzna powierzchnia drzwi jest gładka, bez wystających elementów. 
 • Dwa wyświetlacze (jedyne na rynku w lodówce side by side) zapewniają lepszą czytelność informacji i ułatwiają sterowanie lodówką. 
 • Dystrybutor dostosowany do wysokich naczyń ułatwia napełnianie dzbanków i szklanek. 
 • Ukryte zawiasy sprawiają, że lodówka wygląda elegancko i estetycznie – zarówno w zabudowie kuchennej jak i wolno stojąca.

 


Firma powiązana: Samsung
aktualizacja: 2007-10-04

Dodaj komentarz

Bateria zlewozmywakowa Soria
Bateria zlewozmywakowa Soria Bateria zlewozmywakowa Soria to unikalne połączenie nowoczesnego stylu chromowanego, solidnego, mosiężnego korpusu z wysoką jakością komponentów ...
Kuchnia na błysk - jak sprzątać kuchnię?
Kuchnia na błysk - jak sprzątać kuchnię? Chyba każda z nas to zna - spędzamy długie godziny w kuchni, przygotowując dla najbliższych zbilansowane i smaczne posiłki… A po całej ...
Bateria elektroniczna KLUDI E-GO - komfort pracy w strefie zlewozmywaka
Bateria elektroniczna KLUDI E-GO - komfort pracy w strefie zlewozmywaka Jednym z nieodzownych elementów designerskiej kuchni będzie z pewnością bateria elektroniczna KLUDI E-GO - idealne połączenie stylu i funkcjonalności.
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

 • Polecamy również
  Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
 • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
 • porady budowlane,
 • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
 • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
  w pełnej wersji.

Czas na wnętrze