Budujemy Dom
Wnętrza / Kuchnia / Aktualności

Oryginał na festiwalu Łódź Design

Corian® firmy DuPont™ pojawi się na II edycji Międzynarodowego Festiwalu Designu odbywającego się w dniach 16-31 października w Łodzi.

“Corian® Nouvel Lumieres“, projekt Jean Nouvel

“Corian® Nouvel Lumieres“,
projekt Jean Nouvel

Podczas Łódź Design zostaną zorganizowane warsztaty pt. „Corian® Inspiracja dla Wyobraźni”, prezentujące możliwości wykorzystania materiału Corian®. Będzie można również uczestniczyć w wykładzie pt. „Corian® bliżej Ciebie – inspirujący materiał XXI wieku”, podczas którego zostaną przedstawione m.in. najnowsze projekty z zastosowaniem materiału Corian® oraz realizacje światowej klasy architektów, chętnie korzystających z tego materiału w swych projektach.

Corian® to oryginalny materiał powierzchniowy (solid surface) wynaleziony i produkowany wyłącznie przez firmę DuPont™. Dostępny w ponad 100 kolorach, może być dowolnie formowany – cięty, rzeźbiony, szlifowany, a swoboda łączenia z innymi materiałami, daje praktycznie nieskończone możliwości aranżacji.

Dzięki swym niestandardowym właściwościom, ten syntetyczny materiał jest bardzo chętnie stosowany przez projektantów. Wykorzystywali go m.in. Zaha Hadid, Jean Nouvel, czy Rita Missoni.

Krzesło “Oh-void!“, projekt Ron Arad
Krzesło “Oh-void!“, projekt Ron Arad

Materiał Corian® posiada szeroki wachlarz zastosowań. Od ponad 40 lat jest wykorzystywany na całym świecie zarówno we wnętrzach prywatnych, jak i publicznych, takich jak: hotele, biura, centra handlowe, muzea, szpitale, lotniska, porty i statki. Stosuje się go zarówno do tworzenia elementów wyposażenia wnętrz (meble, oświetlenie), jak i wielkich części obiektów architektonicznych. Corian® jest materiałem praktycznym – można go łatwo i szybko umyć.

Odznacza się odpornością na plamy, jest też odnawialny i wytrzymały. Charakteryzuje się również brakiem widocznych łączeń, w których zazwyczaj gromadzą się zanieczyszczenia i bakterie. Zwarta konsystencja (bez porów), uniemożliwia wnikanie jakichkolwiek płynów, zapachów, pleśni, czy drobnoustrojów, co zapewnia wysoki poziom higieny i czystości. Ze względu na swoje specyficzne właściwości Corian® wykorzystywany jest również w szpitalnych salach operacyjnych, czy pomieszczeniach intensywnej terapii, gdzie muszą być spełnione najwyższe standardy.

 

Firma powiązana: DUPONT TYVEK
aktualizacja: 2008-10-14

Dodaj komentarz

Zlewozmywaki - Strefa mokrej roboty

Obojętnie, czy gotujemy w domu czy jadamy na mieście, kilka razy dziennie odkręcamy zamontowany nad zlewozmywakiem kran z bieżącą wodą. Przyjrzyjmy się więc bogatej ofercie rynku, by dobrze wybrać zestaw bezawaryjny, wygodny i w dodatku będący ozdobą kuchni.
Kuchnia na błysk - jak sprzątać kuchnię?
Kuchnia na błysk - jak sprzątać kuchnię? Chyba każda z nas to zna - spędzamy długie godziny w kuchni, przygotowując dla najbliższych zbilansowane i smaczne posiłki… A po całej ...
Bateria elektroniczna KLUDI E-GO - komfort pracy w strefie zlewozmywaka
Bateria elektroniczna KLUDI E-GO - komfort pracy w strefie zlewozmywaka Jednym z nieodzownych elementów designerskiej kuchni będzie z pewnością bateria elektroniczna KLUDI E-GO - idealne połączenie stylu i funkcjonalności.
BluPerformance - nowa linia urządzeń marki Liebherr
BluPerformance - nowa linia urządzeń marki Liebherr Marka Liebherr wprowadza w marcu 2016 roku na polski rynek nową linię urządzeń BluPerformance. To nowa generacja chłodziarko-zamrażarek, ...
Zamknij okno x
Newsletter
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe
informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.     
Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego;
- porady budowlane;
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl; - zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
Zapisz się do newslettera
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x