Budujemy Dom
Wnętrza / Łazienka / Artykuły

Obudowa elastyczna wanny połokrągłej

Elastyczna obudowa uniwersalna Schedpol pozwala na łatwe i szybkie obudowanie płytkami wanny o dowolnym kształcie – w sposób trwały i stabilny. Powierzchnia zabudowy wzmocniona jest siatką i klejem, co pozwala na bezpośrednie przyklejanie płytek.

Elastyczność obudowy oraz jej wymiary pozwalają na jej wszechstronną stosowalność – niemalże do wszystkich wanien półokrągłych dostępnych na rynku.

Zaproponowane rozwiązanie pozwala na sprawne zabudowanie płytkami każdej wanny według kolejno przeprowadzanych czynności, takich jak:

Złożenie elementów zabudowy w jedną całość za pomocą istniejących frezów pióro-wpustZłożenie elementów zabudowy w jedną całość za pomocą istniejących frezów pióro-wpust


1) Złożenie elementów zabudowy w jedną całość za pomocą istniejących frezów pióro-wpust (zabudowa składa się z 3 elementów po 80 cm)
Dopasowanie wymiaru zabudowy do wymiarów wanny poprzez obcięcie nożem niepotrzebnej jej wysokości i długości według specjalnie przygotowanych nacięć w pionie i poziomieUstawienie zabudowy pod kątem prostym do podłogi przy użyciu dostępnych w zestawie klinów3) Ustawienie zabudowy pod kątem prostym do podłogi przy użyciu dostępnych w zestawie klinów
2) Dopasowanie wymiaru zabudowy do wymiarów wanny poprzez obcięcie nożem niepotrzebnej jej wysokości i długości według specjalnie przygotowanych nacięć w pionie i poziomie
Wpuszczenie pianki między specjalne otwory montażowe u góry zabudowy oraz kliny u dołuObcięcie wyschniętej pianki oraz przyklejenie płytek bezpośrednio do zabudowy
4) Wpuszczenie pianki między specjalne otwory montażowe u góry zabudowy oraz kliny u dołu5) Obcięcie wyschniętej pianki oraz przyklejenie płytek bezpośrednio do zabudowy

Konstrukcja zabudowy gwarantuje wystarczającą, równomierną odległość 1,5 cm na położenie płytek równo do rantu wanny.

Uniwersalna obudowa elastyczna Schedpol przeznaczona jest do wanien półokrągłych o długości łuku do 240 cm i wysokości zabudowy do 59 cm (wysokość wanny – do 63 cm).aktualizacja: 2010-01-19

Zdaniem naszych Czytelników

Zgadzam się z glazurnikiem. Znam temat, niestety tą obudowę o której piszesz można tylko i wyłącznie kupić przez internet sklep albo allegro. Ale zdecydowanie przewyższa wszystkie inne na rynku dostępne!.

Gość fachowiec

05 Lis 2011, 09:47

Dobre, tyle że to jednak tylko jest styropian. Ja użyłem trwalszej obudowy z poliuretanu o nazwie borad. Materiał dużo trwalszy i lepszy izolator. Poza tym miałem możliwość zrobienia cokołu. W styropianowej niestety się nie da..

Gość glazurnik

03 Lis 2011, 10:57

Chcesz wiedzieć więcej - zajrzyj na Forum.BudujemyDom.pl

Dodaj komentarz

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 

Wanna - gwiazda w łazience

Wanna jest naszym przybytkiem komfortu i relaksu – zjawisk coraz bardziej deficytowych w zagonionym świecie. Dlatego kuszący to pomysł, by z wanny uczynić łazienkową gwiazdę, osnuć wokół niej – w przenośni i dosłownie – całą kompozycję wnętrza.
topowe produkty

Pomporozdrabniacze SFA

Francuska firma SFA, wynalazca pomporozdrabniaczy oraz światowy lider w tej kategorii urządzeń, już od ponad 55 lat dostarcza kompleksowe rozwiązania dla aplikacji domowych i komercyjnych. Bogata oferta produktów pozwala na optymalny dobór urządzeń. Nasze hasło to: "Łazienka, kuchnia, pralnia i WC - wszędzie tam gdzie chcesz".
Najbardziej znane marki
Ceramika sanitarna - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Nowa wanna akrylowa DUA firmy RIHO
Nowa wanna akrylowa DUA firmy RIHO Nowa wanna akrylowa DUA firmy RIHO to wymarzona alternatywa dla ciężkich wanien wolno stojących, wykonanych z konglomeratu.
Najnowsze rozwiązania baterii łazienkowych KLUDI
Najnowsze rozwiązania baterii łazienkowych KLUDI Najnowsze rozwiązania KLUDI zaprezentowane zostaną na największej, międzynarodowej imprezie branżowej - targach ISH we Frankfurcie.
Viega na targach ISH 2017 we Frankfurcie nad Menem
Viega na targach ISH 2017 we Frankfurcie nad Menem Podczas najważniejszej tegorocznej imprezy branżowej, która odbędzie się w dniach 14–18 marca 2017 r. we Frankfurcie nad Menem, firma ...
Zamknij okno x
Newsletter
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe
informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.     
Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego;
- porady budowlane;
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl; - zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
Zapisz się do newslettera
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x