Budujemy Dom
Wnętrza / Łazienka / Aktualności

Torino VerdeLine nagrodzona podczas Machina Design Awards 2009

Bateria umywalkowa Torino VerdeLine firmy FERRO S.A. zwyciężyła w plebiscycie organizowanym przez magazyn "Machina Design" - Machina Design Awards 2009.

Przyznając laureatce zaszczytną nagrodę RDZENIA w kategorii Przedmiot "making the world better" międzynarodowe jury doceniło walory estetyczne i ekologiczne produktu.

Torino VerdeLine to najnowsza propozycja dla wszystkich pragnących żyć w zgodzie z naturąDzięki tej nagrodzie Torino VerdeLine znalazła się wśród 23 najciekawszych i najbardziej designerskich produktów i usług dostępnych na polskim rynku, wyłonionych spośród ponad 1000 zgłoszeń.

Torino VerdeLine
to najnowsza propozycja dla wszystkich pragnących żyć w zgodzie z naturą, z poszanowaniem cennych zasobów naturalnych, a także ze świadomością, iż taki wybór się opłaca.

Ciekawy wzorniczo model Torino VerdeLine, w którym zastosowano wysokiej klasy perlator oraz głowicę ceramiczną z blokadą wypływu i systemem kontroli ciepłej wody sprawia, iż codzienne użytkowanie baterii nie tylko dostarcza estetycznych wrażeń, ale zapewnia również bardzo wysoką, aż 50% oszczędność w gospodarowaniu wodą.

Jakość opatrzona umiarkowaną ceną zachęca do zakupów i równocześnie sprzyja kształtowaniu postaw proekologicznych prowadzących do oszczędzania w gospodarstwach domowych.

Międzynarodowe jury w składzie: Janusz Kaniewski - ubiegłoroczny laureat Machina Design Awards 2008, Cesar Mendoza - dyrektor Instituto Europeo di Design w Turynie, James Slater - projektant z kalifornijskiego Novados Studio, Kota Tsukamoto - główny projektant producenta sprzętu sportowego Tecnica, Motoki Yoshio - japoński designer pracujący we Włoszech oraz Dorota Koziara, Ewa Minge, Kayah, Piotr Metz, Marek Knap, Ela Wiatr i Andrzej Pągowski przyznało nagrody w 18 kategoriach zwykłych i pięciu kategoriach specjalnych. Laureaci odbierali statuetki RDZENIA z rąk między innymi: Ewy Braun, Macieja Zienia, Gosi Baczyńskiej, Moniki Bródki, Łukasza Zagrobelnego, Marii Seweryn, Ilony Felicjańskiej i wielu innych znakomitych gości.

Galę Machina Design Awards poprzedziła konferencja panelowa pt.: Polski Design - jak Wam się podoba i jak to sprzedawać. Dyskusję, która rozpoczęła się od próby zdefiniowania, czym jest design, prowadził Kazimierz Krupa, redaktor naczelny magazynu "Forbes".

Machina Design Awards to plebiscyt organizowany przez magazyn "Machina Design"Patronat nad Machina Design Awards 2009 oraz galą rozdania nagród sprawowali: Narodowe Centrum Kultury, Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy - Hanna Gronkiewicz-Waltz oraz Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.

Machina Design Awards to plebiscyt organizowany przez magazyn "Machina Design". W jury zasiadają największe znakomitości świata sztuki projektowania z Polski i Europy. W konkursie nagradzani są młodzi polscy projektanci oraz twórcy najbardziej designerskich przedmiotów, obiektów i miejsc.

Nagrodę - statuetkę RDZENIA - zaprojektował Janusz Kaniewski, jeden z najwybitniejszych przedstawicieli młodego polskiego designu. Gala Machina Design Awards jest wydarzeniem kulturalnym na prawdziwie europejskim poziomie, patronują jej polskie uczelnie artystyczne oraz instytucje promujące polską sztukę.

 

aktualizacja: 2009-11-05

Dodaj komentarz

KLUDI na targach Warsaw Home 2017
KLUDI na targach Warsaw Home 2017 Największa impreza wnętrzarska w Europie Środkowo-Wschodniej: targi Warsaw Home 2017 już wkrótce. W dniach 6-8. 10 w Nadarzynie zaprezentują ...
Jakub Szczęsny chętnie zaprojektowałby baterię KLUDI
Jakub Szczęsny chętnie zaprojektowałby baterię KLUDI Byłby to z pewnością ciekawy projekt, dodatkowo uświetniający tegoroczny jubileusz 25-lecia firmy w Polsce. Marka KLUDI, ceniona za design, ...
Prof. Ewa Kuryłowicz o współpracy z marką KLUDI
Prof. Ewa Kuryłowicz o współpracy z marką KLUDI Świętująca w tym roku jubileusz 25-lecia polska spółka KLUDI ma powody do dumy. Silna pozycja marki i zaufanie jakim darzą ją użytkownicy ...
Najbardziej znane marki
Ceramika sanitarna - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze