Budujemy Dom
Wnętrza / Łazienka / Aktualności

Najlepsze Projekty Dyplomowe 08/09

Na wystawie NAJLEPSZE PROJEKTY DYPLOMOWE na Zamku Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie, można już podziwiać prace młodych polskich dizajnerów. Wśród nich jest także zestaw ceramiki łazienkowej Łukasza Jaworskiego, którego praca dyplomowa powstała dzięki profesjonalnej współpracy z firmą Roca.

Coroczne przeglądy prac dyplomowych studentów kierunków projektowych, organizowane są od 2002 roku przez Kwartalnik Projektowy "2+3D", ogólnopolski magazyn poświęcony grafice użytkowej i wzornictwu przemysłowemu. Od pięciu lat jego kontynuacją jest wystawa NAJLEPSZE PROJEKTY DYPLOMOWE organizowana na Zamku w Cieszynie.

W Polsce uczymy się dopiero czym jest dobry dizajn – mówi Tomasz Budziń magazynu "2+3D".  Mamy w kraju wielu młodych zdolnych projektantów, którzy odnoszą pierwsze międzynarodowe sukcesy, dlatego chcemy wspierać i promować ich dokonania – dodaje.

 Zestaw ceramiki łazienkowej Łukasza JaworskiegoNAJLEPSZE PROJEKTY DYPLOMOWE to obecnie jedyny w kraju przegląd koncepcji najlepszych absolwentów uczelni kształcących projektantów. Prezentowane są tu nowatorskie rozwiązania i prototypy nowych produktów. Wystawa jest ważnym elementem promującym dobre wzornictwo, polski dizajn i młodych polskich projektantów.

Zestaw ceramiki łazienkowej Łukasza Jaworskiego to projekt dyplomowy zrealizowany w ścisłej współpracy z firmą Roca. Składa się z dwóch elementów, główną część stanowi umywalka, która dzięki swej innowacyjnej formie znajdzie zastosowanie w każdej przestrzeni łazienkowej.

Dziesięciomiesięczne konsultacje technologiczne pod okiem pracowników Roca zaowocowały powstaniem prototypu. Roca współpracuje ze światowej sławy projektantami od wielu lat i chętnie dzieli się zdobytym doświadczeniem z młodymi dizajnerami – mówi Piotr Koszek z Roca Polska.

Przejście od procesu artystycznej wizji przez dostosowanie projektu do wymogów technologicznych i rynkowych aż po produkcję, jest dla studentów nieocenionym doświadczeniem, a nam daje nowatorskie i świeże spojrzenie na dizajn – dodaje.

Aktualnie Roca współpracuje z kolejnym studentem nad jego pracą dyplomową.

Wśród pozostałych projektów prezentowanych na wystawie NAJLEPSZE PROJEKTY DYPLOMOWE są:

  • Projekt aparatu elektrochirurgicznego na bazie rozwiązania ES-Vision firmy Emed, umożliwiającego cięcie i koagulację tkanek (Piotr Hojda)
  • Szlak architektury modernistycznej w Katowicach (Zofia Oslislo)
  • Seria plakatów na Warsaw Summer Jazz Days 2009 (Krzysztof Seyfried)
  • Projekt koncepcyjny miejskiego pojazdu szynowego dla transportu publicznego,  uwzględniający wytyczone strefy dla młodzieży, osób starszych, niepełnosprawnych, z większym bagażem czy turystów. (Adam Kłodecki)
  • "Pop-up book", książka o strachach z dzieciństwa (Dorota Wątkowska)

Zaangażowanie firmy Roca w rozwój dizajnu w Polsce naturalnie wpisuje się w kulturę korporacyjną firmy. Realizując strategię rozwoju poprzez innowacje, Roca angażuje się także w inicjatywy mające na celu wspieranie młodych talentów, takie jak np. międzynarodowy konkurs projektancki Jump the Gap, który sprzyja odkrywaniu nowych talentów i zapewnia zwycięskiemu projektowi oraz jego twórcy międzynarodowy rozgłos.

Werdykt jury konkursu zostanie ogłoszony we wrześniu tego Roku, podczas kolejnej wystawy 100% Design w Londynie. Współpraca pomiędzy koncernem Roca a uczelnią ASP w Katowicach stanowi źródło wymiany pomysłów i wzajemnych inspiracji.

Wystawa NAJLEPSZE PROJEKTY DYPLOMOWE jest organizowana przy stałej współpracy m.in. ze Stowarzyszeniem Projektów Form Przemysłowych, Międzynarodowymi Targami Poznańskimi i wyższymi uczelniami.  Honorowy patronat sprawują także: wicepremier, Minister Gospodarki Waldemar  Pawlak oraz Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.

Miejsca i terminy wystaw edycji 2008/2009

30 stycznia – 15 marca
Cieszyn, Śląski Zamek Sztuki i Przedsiębiorczości, ul. Zamkowa 3 a, b, c
22 marca – 14 kwietnia
Warszawa, Fabryka Trzciny, ul. Otwocka 14
20 kwietnia – 20 maja
Kraków, ASP – Wydział Form Przemysłowych, ul. Smoleńsk 9
14 – 30 października
Łódź, Międzynarodowy Festiwal Łódź Design, ul. Tymienieckiego 3
27 – 30 maja
Poznań, Arena Design, Międzynarodowe Targi Poznańskie, ul. Głogowska 14

Więcej informacji dotyczących wystawy dostępnych jest na stronach:   orazaktualizacja: 2010-02-16

Dodaj komentarz

Polska spółka KLUDI w tym roku świętuje jubileusz 25-lecia
Polska spółka KLUDI w tym roku świętuje jubileusz 25-lecia Polska spółka KLUDI w tym roku świętuje jubileusz 25-lecia. Konsekwentny rozwój firmy zaowocował silną pozycją KLUDI w Polsce oraz wpłynął ...
Plus X Award dla KLUDI AMEO
Plus X Award dla KLUDI AMEO Baterie umywalkowe KLUDI AMEO zostały uhonorowane światowym znakiem "Plus X Award" w kategoriach: Najlepszy Produkt 2017 oraz Wysoka Jakość, ...
Odpływ liniowy Linearis Comfort firmy Kessel
Odpływ liniowy Linearis Comfort firmy Kessel Regulowana rama, którą dopasować można do podłóg o wysokości od 8 do 22 mm, wysoka przepustowość wynosząca 63 l/min oraz konstrukcja ...

Grzejniki łazienkowe - ogrzeją i ozdobią

Dobrze dobrane grzejniki łazienkowe są prawdziwą ozdobą łazienek. Ozdobą niezwykle praktyczną, która może być suszarką do ręczników i ubrań, wieszakiem, ścianką działową, lustrem, a nawet wygodną ławeczką.

topowe produkty

Drążki do zasłon łazienkowych alternatywą dla kabiny prysznicowej

Łazienka jest miejscem szczególnym w naszym mieszkaniu. Tutaj codziennie rano i wieczorem przewijają się wszyscy domownicy. Każdy z nas niecierpliwie czeka na swoją kolejkę, aby wziąć upragnioną kąpiel.
Najbardziej znane marki
Ceramika sanitarna - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x