Budujemy Dom
Wnętrza / Łazienka / Topowe produkty

Drążki do zasłon łazienkowych alternatywą dla kabiny prysznicowej ARTYKUŁ PROMOCYJNY

Drążki do zasłon łazienkowych alternatywą dla kabiny prysznicowej

Łazienka jest miejscem szczególnym w naszym mieszkaniu. Tutaj codziennie rano i wieczorem przewijają się wszyscy domownicy. Każdy z nas niecierpliwie czeka na swoją kolejkę, aby wziąć upragnioną kąpiel.

Rozwiązaniem tego problemu może być wydzielenie w naszej łazience części kąpielowej poprzez montaż nad już istniejącą wanną drążka rozprężnego, kątowego, łukowego lub okrągłego z zasłoną łazienkową.

Pod prysznicem zużywamy około trzy razy mniej wody niż napełniając całą wannę. Dzięki temu oszczędzamy na kosztach wytworzenia ciepłej wody, oraz odprowadzenia ścieków. Porównanie cen zakupu kabiny prysznicowej, lub drążka i zasłony łazienkowej na pewno przemawia na korzyść drugiego rozwiązania i nie skutkuje koniecznością przebudowy całej łazienki. Po prostu montujemy je nad już istniejącą wanną.
I na koniec - dosyć kłopotu z wycieraniem mokrych posadzek w łazience!

Działająca od 1991 r. firma ADAH  Sp.J. z Andrychowa, największy producent drążków łazienkowych w Polsce, proponuje rozwiązanie oszczędne, estetyczne i wygodne. W bieżącym roku wprowadziła do sprzedaży adapter drążka do zasłon łazienkowych.

Nowość - adapter drążka do zasłon łazienkowych

Adapter drążka do zasłon łazienkowych to element zmieniający  kąt mocowania do ściany drążków  zasłon łazienkowych o średnicy 28 mm pozwalający na montaż drążków nie tylko prostopadle do ściany (kąt 90 stopni) jak było do tej pory, lecz także w zakresie od 25 do 155 stopni.

Adah - adapter drążka do zasłon łazienkowych Adah - adapter drążka do zasłon łazienkowych
Adah - adapter drążka do zasłon łazienkowych

Zastosowanie adaptera umożliwia np. zamocowanie drążka przy skośnym poddaszu lub ścianie ustawionej skośnie do wanny (brodzika) pod kątem innym niż 90 stopni. W przypadku problemu z podwieszeniem drążka kątowego, lub łukowego do sufitu pozwala na zamocowanie tego wzmocnienia pod kątem do ściany bocznej przy zastosowaniu niestandardowego (wydłużonego) podwieszenia. Montaż wymaga wiercenia w ścianie.

Adapter produkowany jest w kolorach: srebrny (efekt chromu), srebrny matowy (satyna ), biały.

Ponadto w ofercie firmy znajdują się:

Drążek rozprężny

Mając dwie ściany równoległe na końcach wanny lub natrysku, bez konieczności wiercenia w przeciągu zaledwie trzech minut jesteśmy w stanie zamontować drążek rozprężny z zasłoną w zakresie rozpiętości od 70 cm do 250 cm  (zakresy drążków z płynną regulacją: średnica rury aluminiowej 28 mm:70 – 110 cm, 105 – 180 cm, 140 – 250 cm, średnica rury aluminiowej 20 mm 70-125 cm,125-220 cm).

Adah - drążek rozprężny
Adah - drążek kątowy

Drążek kątowy

W przypadku gdy wanna ( brodzik) stoi  w narożniku lub przeszkadza np. piecyk gazowy, stosujemy drążek kątowy 90 x 90 cm, lub uniwersalny  kątowy, którym jesteśmy w stanie uzyskać osłonę nawet z trzech stron prysznica. W tym przypadku niezbędne są już wiercenia otworów pod kołki mocujące. Dla stabilizacji mocowania narożnika drążka kątowego proponujemy podwieszenie drążka kątowego do sufitu.

Drążek łukowy

W naszych łazienkach coraz częściej  stosujemy  modne wanny i brodziki narożne półokrągłe  mocowane do ściany bocznej. Dla nich przewidziano drążki łukowe symetryczne  80 x 80 cm, 90 x 90 cm, 120 x 120 cm,140 x 140 cm, 150 x 150 cm, oraz asymetryczne  105 x 120 cm, 105 x 140 cm, 105 x 150 cm, 70 x 110 cm, 110 x 170 cm.
Adah - drążek łukowy
Adah - drążek okrągły

 

Drążek okrągły

Nowością roku 2010 wprowadzoną przez firmę ADAH z Andrychowa są drążki okrągłe stosowane wraz z zasłoną łazienkową. Służą one do wydzielenie miejsca kąpielowego przy zainstalowanych deszczownicach i natryskach - skutecznie chronią pomieszczenie przed rozpryskiwanymi kroplami wody podczas kąpieli. Drążki aluminiowe o średnicy rurki 28mm i średnicy okręgu 80 , 90, 100 cm montowane są kołkami rozporowymi do ściany bocznej pomieszczenia. Element mocujący drążka zapewnia bardzo dużą stabilność mocowania. Dostępne  kolory to: srebrny (efekt chromu), srebrny naturalna anoda (satyna), biały.

Półki narożne

Bardzo praktycznym rozwiązaniem w łazience okazują się półki narożne do łazienek. Półka ANNA i EWA montowane rozprężnie w narożniku łazienki pozwalają na umieszczenie wielu drobnych kosmetyków niezbędnych w łazience na niewielkiej i niewykorzystanej do tej pory przestrzeni.
Produkowane są w  wersjach:

Adah - półka Anna Adah - półka Ewa
ANNA do montażu w narożniku natrysku, lub nad wanną - ma cztery praktyczne plastikowe półki EWA, która oprócz trzech półek ma trzy
wieszaki na ręczniki. Montowane one są
od podłogi (wanny, lub brodzika) do sufitu i nie wymagają wiercenia w celu zamocowania.

OLIVIA pojedyncza półka wieszana w dowolnym miejscu narożnika łazienki po wywierceniu otworu pod kołek mocujący. Dostępne kolory to: biały, srebrny efekt chromu z bezbarwnymi półkami, srebrny anodowany  matowy z bezbarwnymi półkami.

Adah - półka Olivia Adah - półka Olivia

Drążki do zasłon prysznicowych zasłony i półki narożne do łazienek ADAH pozwolą podnieść estetykę i funkcjonalność już istniejącej łazienki. Ciekawa kolorystyka i wzornictwo zasłon łazienkowych tekstylnych i PCV których dystrybutorem i producentem jest również firma ADAH na pewno ożywi każde wnętrze łazienki i pozwoli na dostosowanie do kolorystyki istniejącego wnętrza i gustu właściciela.

Produkty ADAH  =  oszczędność estetyka i wygoda

Logo ADAH

ADAH Ćwiertka Spółka Jawna
Ul. Beskidzka 5b
34-120 Andrychów
Tel 33 870 46 60, 33 875 47 23
Faks. 33870 46 62
www.adah.pl
e-mail:adah@adah.pl

aktualizacja: 2017-06-23
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze