Budujemy Dom
Wnętrza / Łazienka / Aktualności

Ceramika Paradyż nagrodzona za społeczną odpowiedzialność

Ceramika Paradyż, polski producent płytek ceramicznych, dołączyła do prestiżowego grona firm dbających o najwyższe standardy odpowiedzialnego biznesu, stając się jednym z trzech laureatów nagrody "Regional Forbes CSR Awards" z województwa łódzkiego. Uroczysta gala odbyła się 8 grudnia 2010 w Warszawie podczas Forbes Tauron Biznes Forum.

Płytki społecznie odpowiedzialne

Ceramika Paradyż dołączyła do zaszczytnego grona laureatów Regional Forbes CSR Awards – nagrody przyznawanej firmom, które stanowią wzór do naśladowania dla całego rynku. Zwycięzcy wyłonieni zostali w realizowanym przez magazyn Forbes badaniu ankietowym. Wśród nagrodzonych znalazły się takie firmy i marki, jak m.in.: Orlen, Danone, Rossmann, Mlekovita, Polska Grupa Farmaceutyczna.

Obszarami, które miały szczególny wpływ na wybór najbardziej odpowiedzialnych społecznie firm były: troska o ochronę środowiska, respektowanie praw i interesów pracowników, dbałość o pozostałych interesariuszy, w tym środowisko lokalne oraz działania charytatywne i sponsoringowe wyróżniające się etycznym i zgodnym z prawem podejściem do biznesu.

Nagrody zostały wręczone podczas uroczystej gali 8 grudnia 2010 w warszawskim Polonia Palace Hotel. W imieniu Ceramiki Paradyż - laureata II miejsca w województwie łódzkim - nagrodę odebrał Piotr Tokarski - Prezes Zarządu Spółek Grupy Paradyż.

Ceramika Paradyż nagrodzona za społeczną odpowiedzialność

Konsekwencja kluczem do sukcesu

Nagroda przyznana przez magazyn Forbes jest uwieńczeniem długofalowej strategii prowadzonej przez firmę. Działalność charytatywna Spółek realizowana jest głównie na szczeblu wojewódzkim - Zarząd i właściciele patronują różnym projektom - od spektakularnych, po mniej znane, ale ważne lokalnie, przez co wzrasta siła bezpośredniego otoczenia firmy i wartość całego regionu.

Podczas swojej wieloletniej działalności Grupa Paradyż pomogła dziesiątkom instytucji, takim jak Ogólnospołeczna Fundacja dla dzieci Bezdomnych BETLEJEMKA w Rostarzewie czy mieszkańcom Domu dla Osób Bezdomnych i Najuboższych Monar-Markot w Feliksowie. W ostatnim czasie producent aktywnie uczestniczył w odbudowie zniszczeń powstałych w skutek powodzi, które nawiedziły Polskę. Powodzianie otrzymali niemal 11 tys. m2 płytek.

Tegoroczne podsumowanie współpracy z Caritas Polska przyniosło wyróżnienie dla Pana Stanisława Tępińskiego - współwłaściciela Ceramiki Paradyż w kategorii "Darczyńca Caritas" za wielkie serce oraz troskę o potrzebujących w Polsce i na świecie.

Jest jeszcze wiele do zrobienia…

Wśród wielu nagród i tytułów, które zdobywamy - głównie za nieprzeciętne wzornictwo i wysoką jakość produkowanych w Grupie Paradyż płytek ceramicznych - ta nagroda jest bardzo ważna, ponieważ dotyczy niezwykle istotnego aspektu funkcjonowania każdego przedsiębiorstwa - jego społecznej odpowiedzialności. W tym zakresie w zeszłym roku zdobyliśmy godło "Inwestor w Kapitał Ludzki 2009".

Jako jeden z największym pracodawców w regionie mamy świadomość ogromnej odpowiedzialności naszych decyzji biznesowych, które wpływają zarówno na 1700 pracowników Spółek, jak i ich rodziny, ale także na środowisko naturalne oraz wiele inicjatyw społecznych, które w różny sposób staramy się wspierać. Jest nam niezmiernie miło, że nasze wysiłki w budowanie pozytywnych relacji z otoczeniem, w którym działamy na co dzień zostały zauważone i docenione. Mam ogromną nadzieję, że więcej polskich firm zaangażuje się w działania wspierające odpowiedzialny biznes. - komentuje Piotr Tokarski, Prezes Zarządu Spółek Grupy Paradyż.


Firma powiązana: Ceramika Paradyż
aktualizacja: 2010-12-13

Dodaj komentarz

Jak pielęgnować wanny?

Czego używać do mycia wanien?

topowe produkty

Bateria podtynkowa KLUDI PUSH - idealna do małej łazienki

Utarło się przekonanie, że urządzanie małych łazienek to sztuka kompromisu, która pociąga za sobą rezygnację z komfortowych rozwiązań. Z tego powodu, często już na etapie projektu, skłonni jesteśmy zrezygnować z wymarzonej aranżacji na rzecz półśrodków. Czy jest to konieczne? Branżowi eksperci przekonują, że nie. Wystarczy określić swoje preferencje, skorzystać z podpowiedzi specjalistów i wybrać odpowiednie produkty.
Najbardziej znane marki
Ceramika sanitarna - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Odpływ liniowy Linearis Comfort firmy Kessel
Odpływ liniowy Linearis Comfort firmy Kessel Regulowana rama, którą dopasować można do podłóg o wysokości od 8 do 22 mm, wysoka przepustowość wynosząca 63 l/min oraz konstrukcja ...
Kolekcja płytek ściennych Tonnes Ceramiki Paradyż
Kolekcja płytek ściennych Tonnes Ceramiki Paradyż Kolekcja płytek ściennych Tonnes Ceramiki Paradyż nawiązuje grafiką do sztuki składania papieru z Dalekiego Wschodu - origami. Tonnes to ...
Nowoczesne kabiny prysznicowe z serii SPACE LINE od Sanplast
Nowoczesne kabiny prysznicowe z serii SPACE LINE od Sanplast Space Line to nowoczesne kabiny prysznicowe, akrylowe brodziki oraz wanny, zapewniające nieskrępowaną przestrzeń podczas kąpieli. Teraz ...
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x