Budujemy Dom
Wnętrza / Łazienka / Aktualności

Advantix Vario - nowa wersja odpływu prysznicowego Viega

Advantix Vario - nowa wersja odpływu prysznicowego Viega

Nowa wersja Advantix Vario zapewnia jeszcze więcej opcji przy projektowaniu pryszniców z odpływem na poziomie posadzki. Odpływ ten można przycinać na odpowiedni wymiar, przedłużać lub montować w narożniku. Kolejną zaletą jest jego wysoka wydajność.

Nowy model przeznaczony specjalnie do prac renowacyjnych, zainstalujemy nawet przy wyjątkowo niskiej przestrzeni w posadzce. Dzięki bardzo niskiej wysokości montażowej, pozwala on zrealizować marzenie o prysznicu bez brodzika również w przypadku modernizowanych pomieszczeń.

Advantix Vario w wersji do remontów idealnie sprawdza się podczas renowacji łazienek. Niezwykle niską wysokość zabudowy (zaledwie 70 mm) osiągnięto dzięki nowej konstrukcji odpływu. Mimo płaskiego korpusu wydajność odwodnienia wynosi min. 0,55 l/s, a w razie potrzeby można ją jeszcze podwoić. W tym celu wystarczy połączyć ze sobą dwa odpływy. Wysokość zamknięcia wodnego 25 mm skutecznie zabezpiecza przed nieprzyjemnymi zapachami z kanalizacji.

Nowa wersja Advantix Vario przekonuje także komfortowym i prostym mechanizmem samoczyszczącym. Konstrukcja o niskich oporach przepływu pozwala na osiągnięcie wysokiej prędkości przepływu wody. Zapewnia to skuteczne odprowadzenie wszystkich zanieczyszczeń. Odwodnienie można również łatwo i szybko wyczyścić ręcznie za pomocą spirali kanalizacyjnej, zdejmując wcześniej ruszt i osadnik zanieczyszczeń.

Instalację odwodnienia prysznicowego ułatwia obracany o 360º króciec przyłączeniowy. Odpływ można podłączyć do rur o średnicy DN 40 lub DN 50 bez stosowania złączki przejściowej.

Nowa wersja Advantix Vario

Uszczelnienie warstwowe

Połączenie odwodnienia z uszczelnieniem warstwowym jest niezwykle proste. Podobnie jak inne modele z serii Advantix Vario również wersję do remontów wyposażono w specjalny kołnierz, który ma dużą powierzchnię umożliwiającą połączenie go z taśmą uszczelniającą.

Pozwala to na bezpieczny montaż odwodnienia na przejściach do warstwy jastrychu i kompensację ewentualnych przesunięć, jakie mogą się pojawić po instalacji. Żeby ułatwić współpracę pomiędzy fachowcami, firma Viega dołącza do odpływu "zestaw dla płytkarza". Zawiera on styropianową wkładkę, będącą elementem pomocniczym przy układaniu płytek, odpowiednią taśmę uszczelniającą, właściwy klej oraz precyzyjną instrukcję montażu.

Nowy model Advantix Vario (z prawej strony) mieści się na znacznie mniejszej przestrzeni zabudowy niż tradycyjna wersja.

Nowy model Advantix Vario (z prawej strony) mieści się na znacznie mniejszej przestrzeni zabudowy niż tradycyjna wersja. Został opracowany specjalnie pod kątem prac modernizacyjnych i doskonale radzi sobie z utrudnieniami w miejscu montażu: odpływ i łuk odpływowy można obracać o 360°. 

Szerokie pole do popisu dla projektantów, także przy remontach

Advantix Vario wyróżnia elastyczność montażowa - regulacja długości w zakresie 30 - 280 cm umożliwia idealne dopasowanie do każdej sytuacji budowlanej. Specjalne łączniki podłużne i narożne pozwalają na kreatywne i indywidualne projekty strefy prysznicowej z odpływem na poziomie posadzki. W przypadku deszczownic lub innych rozwiązań o dużym przepływie wody możemy łączyć ze sobą dwa odwodnienia, aby osiągnąć odpowiednio wysoką wydajność odpływu.

Advantix Vario przekonuje także swym minimalistycznym wzornictwem. Szczelina odprowadzająca wodę o szerokości zaledwie 20 mm, z położonym centralnie wąskim rusztem ze stali nierdzewnej, nadaje odpływowi elegancki i stonowany wygląd. Przyciąga on wprawdzie wzrok, lecz nie dominuje nad całą aranżacją łazienki.

Dzięki nowej wersji Advantix Vario, ta elastyczność jest możliwa również przy remoncie łazienki. Niska wysokość montażowa, regulowana w zakresie od 70 do 95 mm pozwala na montaż prysznica z odpływem na poziomie posadzki nawet w warstwie jastrychu o znacznie ograniczonej grubości.

Firma powiązana: Viega Sp. z o.o.
aktualizacja: 2014-07-28

Dodaj komentarz

Plus X Award dla KLUDI AMEO
Plus X Award dla KLUDI AMEO Baterie umywalkowe KLUDI AMEO zostały uhonorowane światowym znakiem "Plus X Award" w kategoriach: Najlepszy Produkt 2017 oraz Wysoka Jakość, ...
Odpływ liniowy Linearis Comfort firmy Kessel
Odpływ liniowy Linearis Comfort firmy Kessel Regulowana rama, którą dopasować można do podłóg o wysokości od 8 do 22 mm, wysoka przepustowość wynosząca 63 l/min oraz konstrukcja ...
Kolekcja płytek ściennych Tonnes Ceramiki Paradyż
Kolekcja płytek ściennych Tonnes Ceramiki Paradyż Kolekcja płytek ściennych Tonnes Ceramiki Paradyż nawiązuje grafiką do sztuki składania papieru z Dalekiego Wschodu - origami. Tonnes to ...

Czerwona mozaika - nietypowa aranżacja łazienki

Tym, którzy chcą realizować podobne nietuzinkowe pomysły na dekoracje ścienne, radzę z góry nastawić się na długie terminy realizacji i niefachowy montaż - mówi Tomasz, który dekorował ściany blisko 3 lata temu.

topowe produkty

Drążki do zasłon łazienkowych alternatywą dla kabiny prysznicowej

Łazienka jest miejscem szczególnym w naszym mieszkaniu. Tutaj codziennie rano i wieczorem przewijają się wszyscy domownicy. Każdy z nas niecierpliwie czeka na swoją kolejkę, aby wziąć upragnioną kąpiel.
Najbardziej znane marki
Ceramika sanitarna - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x