Budujemy Dom
Wnętrza / Łazienka / Aktualności

Rusza konkurs dla projektantów SPA-Art 2008

Wielka szansa dla młodych projektantów, do wygrania kariera, uznanie wśród profesjonalistów i cenne nagrody. WENNA TWÓRCZA, pod takim hasłem, POOLSPA producent urządzeń z hydromasażem, ogłosił nową edycję konkursu SPA-Art 2008.

Jesteś designerem, projektantem, architektem albo po prostu jesteś kreatywny i wiesz, jak powinna wyglądać idealna wanna? Podejmij ambitne wyzwanie i rzuć się w wir kreatywnej pracy. Twórca najlepszego projektu otrzyma nagrodę w wysokości 15 000 zł, a także szansę na zaistnienie w branży. Daj się dostrzec!

To już VII edycja konkursu SPA-Art organizowanego przez POOLSPATo już VII edycja konkursu SPA-Art organizowanego przez POOLSPA skierowanego do osób, które nie ograniczają swojej wyobraźni i nie obawiają się tworzyć rzeczy nowych i zupełnie innych, a łazienkę traktują nie tylko jako tradycyjne miejsce utrzymania higieny osobistej.

Według POOLSPA nowoczesna łazienka to swoisty salon odnowy biologicznej, miejsce relaksu, odprężenia, odreagowania oraz zregenerowania sił witalnych. Dlatego producent i organizator konkursu szczególnie zainteresowany jest, aby powstające projekty wanien były nie tylko piękne i przemyślane, ale także nowoczesne z punktów widzenia rozwiązań funkcjonalnych.

Konkurs SPA-Art z założenia wyłania i wspiera młode talenty. Rozpoczynający swoją aktywność zawodową designerzy, których drzwi do kariery, zwłaszcza na samym początku są trudne do sforsowania, tutaj mają szansę zaprezentować swój warsztat i uwolnić WENNĘ TWÓRCZĄ. Konkurs SPA-ART ma charakter otwarty i adresowany jest przede wszystkim do studentów, absolwentów uczelni plastycznych, wzorniczych i architektury, a także młodych projektantów i architektów oraz kreatywnych spoza branży.

W poprzednich latach mieliśmy już okazję przekonać się, jak poważnie POOLSPA traktuje uczestników konkursu. Wanna CORAZON i panel masażowy MONO to produkty wprowadzone do oferty POOLSPA, które powstały na bazie projektów wyróżnionych w poprzednich edycjach SPA-Art. Konkurs POOLSPA to doskonały sposób, by zaistnieć w branży wzornictwa, móc profesjonalnie zrealizować swój projekt, zainspirować renomowany koncern i zaprezentować siebie w świecie designu. Udział w konkursie jest bezpłatny, a każdy uczestnik może przesłać dowolną liczbę projektów.

Zadaniem uczestników SPA-Art 2008 jest zaprojektowanie wanny z funkcją hydromasażu z uwzględnieniem możliwości jej produkcji z akrylu, szkła, lub materiałów kompozytowych. Projekty, oprócz wspomnianej funkcji hydromasażu, mogą uwzględniać inne udogodnienia oraz takie rozwiązania użytkowe, które nie są powszechnie stosowane w branży, a w istotny sposób mogą podnieść atrakcyjność produktu.

Jury konkursu projekty oceniać będzie przede wszystkim pod kątem niekonwencjonalnych rozwiązań wzorniczych, nowoczesnego podejścia do formy, walorów użytkowych produktu, a także możliwości wprowadzenia zaprojektowanej wanny do produkcji seryjnej .

Członkowie tegorocznego jury to w większości znani w branży niezależni projektanci form użytkowych m.in.  

prof. Tomasz Matuszewski  wykładowca na wydziale Architektury i Wzornictwa ASP w Poznaniu,
Renata Kalarus projektantka współpracująca z firmami t.j. NOTI, czy IKER, wielokrotnie nagrodzona m.in. tytułem Odkrycie Roku w konkursie Rzecz Doskonała, czy nagrodą PRO DECO, Jarosław Szymański projektant, wykładowca na Wydziale Architektury i Wzornictwa ASP w Gdańsku w katedrze wzornictwa przemysłowego, założyciel i zarządzający biurem projektowym Studio 1do1, które od 2002 roku realizuje projekty z zakresu wzornictwa przemysłowego, architektury oraz architektury wnętrz.

Zwycięzca SPA-Art 2008, autor najciekawszego projektu otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 15 000 zł. Projektant, który zdobędzie II miejsce otrzyma 6000 zł, a III pozycja zostanie nagrodzona czekiem o wartości 3000 zł.

Regulamin konkursu i formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie . Termin nadsyłania zgłoszeń mija 30 czerwca 2008. Jury konkursu listę zwycięzców ogłosi 12 września.

aktualizacja: 2008-04-01

Dodaj komentarz

Polska spółka KLUDI w tym roku świętuje jubileusz 25-lecia
Polska spółka KLUDI w tym roku świętuje jubileusz 25-lecia Polska spółka KLUDI w tym roku świętuje jubileusz 25-lecia. Konsekwentny rozwój firmy zaowocował silną pozycją KLUDI w Polsce oraz wpłynął ...
Plus X Award dla KLUDI AMEO
Plus X Award dla KLUDI AMEO Baterie umywalkowe KLUDI AMEO zostały uhonorowane światowym znakiem "Plus X Award" w kategoriach: Najlepszy Produkt 2017 oraz Wysoka Jakość, ...
Odpływ liniowy Linearis Comfort firmy Kessel
Odpływ liniowy Linearis Comfort firmy Kessel Regulowana rama, którą dopasować można do podłóg o wysokości od 8 do 22 mm, wysoka przepustowość wynosząca 63 l/min oraz konstrukcja ...

Remont instalacji w łazience

Jeśli zamierzamy zmienić modele i rozmiary przyborów sanitarnych (umywalka, w.c., bidet, wanna, brodzik), być może trzeba będzie też przeprowadzić remont instalacji w łazience: zmienić sposób doprowadzenia rur wody zimnej i ciepłej, podłączenia do kanalizacji, a nawet system ogrzewania łazienki.
topowe produkty

Bateria podtynkowa KLUDI PUSH - idealna do małej łazienki

Utarło się przekonanie, że urządzanie małych łazienek to sztuka kompromisu, która pociąga za sobą rezygnację z komfortowych rozwiązań. Z tego powodu, często już na etapie projektu, skłonni jesteśmy zrezygnować z wymarzonej aranżacji na rzecz półśrodków. Czy jest to konieczne? Branżowi eksperci przekonują, że nie. Wystarczy określić swoje preferencje, skorzystać z podpowiedzi specjalistów i wybrać odpowiednie produkty.
Najbardziej znane marki
Ceramika sanitarna - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x