Budujemy Dom
Wnętrza / Łazienka / Aktualności

Przyciski z pomysłem

Geberit wprowadza na rynek całkowicie innowacyjny projekt przycisku uniwersalnego Sigma, przycisku który można zastosować w każdej łazience.  Innowacja polega na tym, że przycisk jest w zasadzie tylko eleganckim półproduktem, z możliwością wypełnienia go dowolnym materiałem – dopasowanym do stylu łazienki.

Przycisk uniwersalny, jak też inne z nowej serii został zaprojektowany przez znanego, szwajcarskiego  projektanta Christopha Behlinga.

Hanowerski tramwaj wodny poruszany energią słonecznąJego najciekawszą realizacją jest hanowerski tramwaj wodny poruszany energią słoneczną, przewożący jednorazowo nawet 120 osób oraz zegarki TagHeuer. Christoph Behling wykładał sztukę przemysłową na Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych w Londynie. Jest laureatem wielu nagród, jak choćby IF Design Award 2006.  Współpraca z firmą Geberit dopiero się rozpoczęła, a już zaowocowała tak ciekawą realizacją. Dziś czekamy na jej kolejne efekty z wielką niecierpliwością.

Christof Behling przed zaprojektowaniem nowej serii przycisków o nazwie Sigma dokonał analizy kształtów i faktur elementów wyposażenia i wystroju najchętniej stosowanych w łazienkach. Stąd proste formy, eleganckie kształty i ten jeden przycisk o ciekawym zastosowaniu.

Poniżej prezentowane są przyciski z nowej serii Sigma. Przyciski te są dostosowane do nowych stelaży podtynkowych Duofix 3. Wszystkie te produkty będą wprowadzone na rynek od 1 maja.  Jednak dla naszych wiernych klientów mamy miła niespodziankę. Nowe przyciski będą pasować również do starszej wersji stelaża Duofix o wysokości 112 cm.  Można więc łatwo wymienić stary przycisk na zupełnie nowy i zmienić wygląd naszej łazienki – dodając jeden, wyrazisty element.

Przygotowanie przycisku Sigma50 do zainstalowania w łazience jest bardzo proste. Kolejne etapy przedstawiamy na zdjęciach:

Przycisk w formie podstawowej i zdarcie zabezpieczenia
Przygotowanie wypełnienia na podstawie wykroju
Gotowy przycisk
Przycisk w formie podstawowej i zdarcie zabezpieczeniaPrzygotowanie wypełnienia na podstawie wykrojuGotowy przycisk

To tylko przykład wypełnienia z drewna, materiału którego wcześniej w przyciskach nie stosowano. W przycisk można jednak wkleić praktycznie każdy materiał – ograniczeniem jest tylko nasza wyobraźnia i grubość wypełnienia, która wynosi max. 3,5 mm. Można więc wkleić mozaikę, która w naszej łazience pełni funkcję dekoracji, drewno, z którego wykonane są meble lub tapetę.

Dla ułatwienia projektant przygotował kilka gotowych wzorów przycisków Sigma50. Wśród wypełnień gotowych znalazło się przykładowo szkło z motywem roślinnym, szkło dymione i wiele innych.

Ale  dlaczego nie posunąć się jeszcze dalej? Przecież ten przycisk to idealna ramka na zdjęcie lub obrazek namalowany przez Twoje dziecko!

Przyciski, które są ilustracją tekstu to jedynie idea, pomysł. Mamy nadzieję, że będą dobrą  inspiracją i dzięki nim powstaną nowe, ciekawe realizacje.

 

Firma powiązana: GEBERIT
aktualizacja: 2008-06-11

Dodaj komentarz

Zobacz też:

KLUDI na targach Warsaw Home 2017
KLUDI na targach Warsaw Home 2017 Największa impreza wnętrzarska w Europie Środkowo-Wschodniej: targi Warsaw Home 2017 już wkrótce. W dniach 6-8. 10 w Nadarzynie zaprezentują ...
Jakub Szczęsny chętnie zaprojektowałby baterię KLUDI
Jakub Szczęsny chętnie zaprojektowałby baterię KLUDI Byłby to z pewnością ciekawy projekt, dodatkowo uświetniający tegoroczny jubileusz 25-lecia firmy w Polsce. Marka KLUDI, ceniona za design, ...
Prof. Ewa Kuryłowicz o współpracy z marką KLUDI
Prof. Ewa Kuryłowicz o współpracy z marką KLUDI Świętująca w tym roku jubileusz 25-lecia polska spółka KLUDI ma powody do dumy. Silna pozycja marki i zaufanie jakim darzą ją użytkownicy ...
Najbardziej znane marki
Ceramika sanitarna - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze