Budujemy Dom
Wnętrza / Łazienka / Aktualności

Wenna twórcza roztrzygnięta

WENNA TWÓRCZA to hasło przewodnie SPA-ART 2008, do którego zgłoszono przeszło 70 prac. Konkurs POOLSPA, nieprzerwanie organizowany od 2002 r., już na stałe wpisał się w harmonogram konkursów wzorniczych skierowanych do młodych designerów.

Od samego początku jego założeniem jest wspieranie oraz wyłanianie talentów i twórczych osobowości. Rozpoczynający swoją aktywność zawodową młodzi projektanci, których drzwi do kariery, zwłaszcza na samym początku są trudne do sforsowania, tutaj mają szansę zaprezentować swój warsztat. SPA-ART ma charakter otwarty i adresowany jest przede wszystkim do studentów, absolwentów uczelni plastycznych, wzorniczych i architektury, a także młodych projektantów i architektów oraz kreatywnych spoza branży.

Kierując konkurs do studentów oraz absolwentów wyższych szkół artystycznych i architektonicznych, chcemy zachęcić młodych twórców do poszukiwania inspiracji, nowego, świeżego spojrzenia i oryginalnego podejścia do idei wellness, z którą marka POOLSPA się utożsamia – mówi Piotr Koszek - Marketing and Business Development Manager Roca Polska i jeden z jurorów w tegorocznej edycji konkursu. Dzięki kolejnym edycjom naszego konkursu chcemy pogłębiać kontakty ze środowiskiem akademickim, zdając sobie sprawę, że wśród młodych twórców rozpoczynających swoją przygodę z projektowaniem, można odnaleźć niesamowity potencjał, będący źródłem późniejszych sukcesów w branży designerskiej.

Zadaniem uczestników tegorocznej edycji SPA-ART było zaprojektowanie wanny z funkcją hydromasażu z uwzględnieniem możliwości jej produkcji z akrylu, szkła, lub materiałów kompozytowych. Projekty, oprócz wspomnianej funkcji hydromasażu, mogły uwzględniać inne udogodnienia oraz takie rozwiązania użytkowe, które nie są powszechnie stosowane w branży, a w istotny sposób mogą podnieść atrakcyjność produktu.

W jury tegorocznej edycji konkursu zasiedli:

  • przewodniczący jury - prof. zw. Tomasz Matuszewski kierownik katedry Designu na Wydziale Architektury i Wzornictwa ASP w Poznaniu, Kierownik Zakładu Wzornictwa Instytutu Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej oraz Członek Stowarzyszenia Projektantów Form Przemysłowych, a także Przewodniczący Komisji Złotego Medalu Międzynarodowych Targów Poznańskich,
  • Renata Kalarus projektantka współpracująca z firmami tj. NOTI, czy IKER, wielokrotnie nagradzana m.in. tytułem Odkrycie Roku w konkursie Rzecz Doskonała, a także nagrodą PRO DECO,
  • Jarosław Szymański projektant, wykładowca na Wydziale Architektury i Wzornictwa ASP w Gdańsku w katedrze wzornictwa przemysłowego, założyciel i zarządzający biurem projektowym Studio 1do1, które od 2002 roku realizuje projekty z zakresu wzornictwa przemysłowego, architektury oraz architektury wnętrz,
  • Piotr Koszek – Marketing and Business Development Manager Roca Polska,
  • Paweł Jędra – dyrektor ds. rozwoju i wdrożeń POOLSPA,

Jury projekty oceniało przede wszystkim pod kątem niekonwencjonalnych rozwiązań wzorniczych, nowoczesnego podejścia do formy, walorów użytkowych produktu, a także możliwości wprowadzenia zaprojektowanej wanny do produkcji seryjnej.

Z uwagi na wyrównany poziom najlepszych prac, jury zdecydowało nie przyznawać pierwszej nagrody, a jednocześnie postanowiło zwiększyć kwoty nagród za zajęcie drugiego  i trzeciego miejsca oraz przyznać po dwie równorzędne nagrody. Drugie miejsce oraz nagrody w postaci czeku na sumę 8000 zł otrzymają: Kamil Kiendzierski za projekt ECCENTRIC oraz Jakub Sobiepanek za projekt BATH&SHOWER.

ECCENTRIC to wanna wykorzystująca symbolikę schodów, która we wnętrzu staje się nie tylko elementem wyposażenia, ale także wyrazem współczesnej architektury. Według Prof. Matuszewskiego to „prosta geometryczna forma dająca ciekawe możliwości sposobów wykorzystania oraz aranżowania przestrzeni pomieszczeń kąpielowych.”

Jury uznało ECCENTRIC za projekt rozwojowy, który prowokuje do poszukiwania praktycznych kombinacji z innymi elementami wnętrza: ceramiką, szafkami, półkami.
BATH&SHOWER to prosta forma będąca próbą połączenia dwóch produktów wanny i przestronnego prysznica. Od popularnych i dostępnych na rynku podobnych rozwiązań „wyróżnia ją atrakcyjna, modna estetyka i formalna spójność” komentuje Renata Kalarus.

III miejsce oraz nagrody w wysokości 4000 zł otrzymają: Radosław Dziadek i Agnieszka Gałwiaczek za projekt SPARTA oraz Gustaw Lange za projekt  MADEMOISELLE.

SPARTA to wanna-szezlong o wyprofilowanym dnie i przezroczystych ścianach. W opinii Jarosława Szymańskiego  „projekt niesie za sobą pozytywne skojarzenia z falą, krystalicznie czysta wodą, wypoczynkiem”  atutami szczególnie bliskimi filozofii spa&wellness POOLSPY.
MADEMOISELLE to wyrafinowana i ekskluzywna wolno stojąca wanna o oryginalnym wyglądzie. Prof. Matuszewski docenił w niej „Ciekawie zestawione trzy kolory i materiały: biały, czarny i matowe złoto” Według niego to „Ekskluzywny ale normalny produkt do salonu kąpielowego”. Natomiast Renata Kalarus oceniając powiedziała  „Ładne, przyjemne, świeże skojarzenie. Prawdziwa kąpiel w luksusie. Szampańska, szykowna wanna, pełna bąbelków. Po prostu.” Nic dodać, nic ująć.

Zwycięzcy SPA-ART 2008 oprócz nagród pieniężnych otrzymają także możliwość udziału w ekskluzywnych warsztatach designu prowadzonych przez światowej sławy hiszpańskiego projektanta Ramóna Benedito . Designer przybędzie do Polski w listopadzie na zaproszenie ROCA POLSKA - organizatora warsztatów.


aktualizacja: 2008-09-19

Dodaj komentarz

Polska spółka KLUDI w tym roku świętuje jubileusz 25-lecia
Polska spółka KLUDI w tym roku świętuje jubileusz 25-lecia Polska spółka KLUDI w tym roku świętuje jubileusz 25-lecia. Konsekwentny rozwój firmy zaowocował silną pozycją KLUDI w Polsce oraz wpłynął ...
Plus X Award dla KLUDI AMEO
Plus X Award dla KLUDI AMEO Baterie umywalkowe KLUDI AMEO zostały uhonorowane światowym znakiem "Plus X Award" w kategoriach: Najlepszy Produkt 2017 oraz Wysoka Jakość, ...
Odpływ liniowy Linearis Comfort firmy Kessel
Odpływ liniowy Linearis Comfort firmy Kessel Regulowana rama, którą dopasować można do podłóg o wysokości od 8 do 22 mm, wysoka przepustowość wynosząca 63 l/min oraz konstrukcja ...

Wanny, parawany, kabiny

Szybki prysznic sprawdza się świetnie nie tylko rano, gdy musimy energicznie zacząć dzień. W ciągu dnia pozwala szybko się odświeżyć i zregenerować siły. Ale po ciężkim dniu kąpiel w wannie jest niezastąpiona. Poprawia samopoczucie, pielęgnuje ciało, przynosi ukojenie. Co zatem wybrać, wannę czy prysznic?
topowe produkty

Drążki do zasłon łazienkowych alternatywą dla kabiny prysznicowej

Łazienka jest miejscem szczególnym w naszym mieszkaniu. Tutaj codziennie rano i wieczorem przewijają się wszyscy domownicy. Każdy z nas niecierpliwie czeka na swoją kolejkę, aby wziąć upragnioną kąpiel.
Najbardziej znane marki
Ceramika sanitarna - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x