Budujemy Dom
Wnętrza / Łazienka / ABC

Lustra łazienkowe

Lustro to także mebel. A lustra są dziś bardzo w modzie. Korzystajmy z ich wszechstronnych możliwości! Szkło jest z natury lekkie wizualnie, a lustrzane wykazuje wielki talent do pogłębiania przestrzeni. Montując lustro długości całej ściany, znacznie powiększymy nawet bardzo małą łazienkę (fot. a). W dodatku odbicia światła pochodzącego z okna i lamp rozświetlą wnętrze.

Lustra dodają wytworności, zwielokrotniając refleksy błyszczących baterii, migotliwy blask żyrandoli, połysk meblowych frontów. W dodatku same też mogą być dekoracją – oryginalna forma ujmująca szklaną taflę nie może pozostać niezauważona (fot. b). Duże lustro to dodatkowy bonus – możliwość skontrolowania całej sylwetki bez osłonek; jednym poprawi humor, innych być może zmobilizuje do większej aktywności.

Lustro znacznie powiększa nawet małą łazienkęOryginalna forma ujmująca szklaną taflę nie może pozostać niezauważona
 a) fot. Sanitec Koło
 b) fot. Coram

Zwierciadło łazienkowe ma też inne ważne zadanie: powinno zapewnić nam nieprzekłamane odbicie i komfort zabiegów pielęgnacyjnych. Wybierzmy niezbyt małe (min. szerokość to 45 cm, wysokość – 65 cm) i zawieśmy je na odpowiedniej wysokości. Najlepiej przetestować to w gronie rodzinnym, tak by nikt nie pozostał „poza taflą”. Równie ważne jest światło: z kinkietów po bokach, opraw zamontowanych na górnej krawędzi szkła (fot. c) lub najpraktyczniejszych, wbudowanych w taflę (fot. d). Te ostatnie są też najbardziej „wyspecjalizowane” – producenci dostosowują w nich natężenie i barwę światła do naszych potrzeb i wygody.

Ważne jest światło: z kinkietów po bokach, opraw zamontowanych na górnej krawędzi szkłaOświetlenie wbudowane w taflę
 c) fot. Kohler
 d) fot. Coram

aktualizacja: 2009-01-14

Dodaj komentarz

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 

Oświetlenie w łazience - aranżacje

Wykonanie projektu sztucznego oświetlenia w łazience najlepiej powierzyć fachowcowi. Zależnie od powierzchni pomieszczenia będziemy potrzebować różnej liczby źródeł światła, ale jedna lampa to zbyt mało, nawet w niewielkiej łazience.
topowe produkty

Pomporozdrabniacze SFA

Francuska firma SFA, wynalazca pomporozdrabniaczy oraz światowy lider w tej kategorii urządzeń, już od ponad 55 lat dostarcza kompleksowe rozwiązania dla aplikacji domowych i komercyjnych. Bogata oferta produktów pozwala na optymalny dobór urządzeń. Nasze hasło to: "Łazienka, kuchnia, pralnia i WC - wszędzie tam gdzie chcesz".
Najbardziej znane marki
Ceramika sanitarna - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Nowa wanna akrylowa DUA firmy RIHO
Nowa wanna akrylowa DUA firmy RIHO Nowa wanna akrylowa DUA firmy RIHO to wymarzona alternatywa dla ciężkich wanien wolno stojących, wykonanych z konglomeratu.
Najnowsze rozwiązania baterii łazienkowych KLUDI
Najnowsze rozwiązania baterii łazienkowych KLUDI Najnowsze rozwiązania KLUDI zaprezentowane zostaną na największej, międzynarodowej imprezie branżowej - targach ISH we Frankfurcie.
Viega na targach ISH 2017 we Frankfurcie nad Menem
Viega na targach ISH 2017 we Frankfurcie nad Menem Podczas najważniejszej tegorocznej imprezy branżowej, która odbędzie się w dniach 14–18 marca 2017 r. we Frankfurcie nad Menem, firma ...
Zamknij okno x
Newsletter
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe
informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.     
Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego;
- porady budowlane;
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl; - zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
Zapisz się do newslettera
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x