Budujemy Dom
Wnętrza / Łazienka / ABC

Lustra łazienkowe

Lustro to także mebel. A lustra są dziś bardzo w modzie. Korzystajmy z ich wszechstronnych możliwości! Szkło jest z natury lekkie wizualnie, a lustrzane wykazuje wielki talent do pogłębiania przestrzeni. Montując lustro długości całej ściany, znacznie powiększymy nawet bardzo małą łazienkę (fot. a). W dodatku odbicia światła pochodzącego z okna i lamp rozświetlą wnętrze.

Lustra dodają wytworności, zwielokrotniając refleksy błyszczących baterii, migotliwy blask żyrandoli, połysk meblowych frontów. W dodatku same też mogą być dekoracją – oryginalna forma ujmująca szklaną taflę nie może pozostać niezauważona (fot. b). Duże lustro to dodatkowy bonus – możliwość skontrolowania całej sylwetki bez osłonek; jednym poprawi humor, innych być może zmobilizuje do większej aktywności.

Lustro znacznie powiększa nawet małą łazienkęOryginalna forma ujmująca szklaną taflę nie może pozostać niezauważona
 a) fot. Sanitec Koło
 b) fot. Coram

Zwierciadło łazienkowe ma też inne ważne zadanie: powinno zapewnić nam nieprzekłamane odbicie i komfort zabiegów pielęgnacyjnych. Wybierzmy niezbyt małe (min. szerokość to 45 cm, wysokość – 65 cm) i zawieśmy je na odpowiedniej wysokości. Najlepiej przetestować to w gronie rodzinnym, tak by nikt nie pozostał „poza taflą”. Równie ważne jest światło: z kinkietów po bokach, opraw zamontowanych na górnej krawędzi szkła (fot. c) lub najpraktyczniejszych, wbudowanych w taflę (fot. d). Te ostatnie są też najbardziej „wyspecjalizowane” – producenci dostosowują w nich natężenie i barwę światła do naszych potrzeb i wygody.

Ważne jest światło: z kinkietów po bokach, opraw zamontowanych na górnej krawędzi szkłaOświetlenie wbudowane w taflę
 c) fot. Kohler
 d) fot. Coram

aktualizacja: 2009-01-14

Dodaj komentarz

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 
Polska spółka KLUDI w tym roku świętuje jubileusz 25-lecia
Polska spółka KLUDI w tym roku świętuje jubileusz 25-lecia Polska spółka KLUDI w tym roku świętuje jubileusz 25-lecia. Konsekwentny rozwój firmy zaowocował silną pozycją KLUDI w Polsce oraz wpłynął ...
Plus X Award dla KLUDI AMEO
Plus X Award dla KLUDI AMEO Baterie umywalkowe KLUDI AMEO zostały uhonorowane światowym znakiem "Plus X Award" w kategoriach: Najlepszy Produkt 2017 oraz Wysoka Jakość, ...
Odpływ liniowy Linearis Comfort firmy Kessel
Odpływ liniowy Linearis Comfort firmy Kessel Regulowana rama, którą dopasować można do podłóg o wysokości od 8 do 22 mm, wysoka przepustowość wynosząca 63 l/min oraz konstrukcja ...

Oświetlenie w łazience - aranżacje

Wykonanie projektu sztucznego oświetlenia w łazience najlepiej powierzyć fachowcowi. Zależnie od powierzchni pomieszczenia będziemy potrzebować różnej liczby źródeł światła, ale jedna lampa to zbyt mało, nawet w niewielkiej łazience.
topowe produkty

Bateria podtynkowa KLUDI PUSH - idealna do małej łazienki

Utarło się przekonanie, że urządzanie małych łazienek to sztuka kompromisu, która pociąga za sobą rezygnację z komfortowych rozwiązań. Z tego powodu, często już na etapie projektu, skłonni jesteśmy zrezygnować z wymarzonej aranżacji na rzecz półśrodków. Czy jest to konieczne? Branżowi eksperci przekonują, że nie. Wystarczy określić swoje preferencje, skorzystać z podpowiedzi specjalistów i wybrać odpowiednie produkty.
Najbardziej znane marki
Ceramika sanitarna - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x