Budujemy Dom
Wnętrza / Łazienka / ABC

Lustra łazienkowe

Lustro to także mebel. A lustra są dziś bardzo w modzie. Korzystajmy z ich wszechstronnych możliwości! Szkło jest z natury lekkie wizualnie, a lustrzane wykazuje wielki talent do pogłębiania przestrzeni. Montując lustro długości całej ściany, znacznie powiększymy nawet bardzo małą łazienkę (fot. a). W dodatku odbicia światła pochodzącego z okna i lamp rozświetlą wnętrze.

Lustra dodają wytworności, zwielokrotniając refleksy błyszczących baterii, migotliwy blask żyrandoli, połysk meblowych frontów. W dodatku same też mogą być dekoracją – oryginalna forma ujmująca szklaną taflę nie może pozostać niezauważona (fot. b). Duże lustro to dodatkowy bonus – możliwość skontrolowania całej sylwetki bez osłonek; jednym poprawi humor, innych być może zmobilizuje do większej aktywności.

Lustro znacznie powiększa nawet małą łazienkęOryginalna forma ujmująca szklaną taflę nie może pozostać niezauważona
 a) fot. Sanitec Koło
 b) fot. Coram

Zwierciadło łazienkowe ma też inne ważne zadanie: powinno zapewnić nam nieprzekłamane odbicie i komfort zabiegów pielęgnacyjnych. Wybierzmy niezbyt małe (min. szerokość to 45 cm, wysokość – 65 cm) i zawieśmy je na odpowiedniej wysokości. Najlepiej przetestować to w gronie rodzinnym, tak by nikt nie pozostał „poza taflą”. Równie ważne jest światło: z kinkietów po bokach, opraw zamontowanych na górnej krawędzi szkła (fot. c) lub najpraktyczniejszych, wbudowanych w taflę (fot. d). Te ostatnie są też najbardziej „wyspecjalizowane” – producenci dostosowują w nich natężenie i barwę światła do naszych potrzeb i wygody.

Ważne jest światło: z kinkietów po bokach, opraw zamontowanych na górnej krawędzi szkłaOświetlenie wbudowane w taflę
 c) fot. Kohler
 d) fot. Coram

aktualizacja: 2009-01-14

Dodaj komentarz

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 
Mikado - designerski wieszak Jaga
Mikado - designerski wieszak Jaga Wieszak ręcznikowy Jaga Mikado sprawdzi się w roli wieszaka na kuchenne ściereczki, uchwytu na torebkę, czy relingu na doniczki z ziołami. ...
Nagroda Red Dot Award dla baterii KLUDI AMEO
Nagroda Red Dot Award dla baterii KLUDI AMEO Najnowsza seria baterii marki KLUDI, której premiera miała miejsce na tegorocznych targach ISH, może poszczycić się jedną z najważniejszych ...
Polska spółka KLUDI w tym roku świętuje jubileusz 25-lecia
Polska spółka KLUDI w tym roku świętuje jubileusz 25-lecia Polska spółka KLUDI w tym roku świętuje jubileusz 25-lecia. Konsekwentny rozwój firmy zaowocował silną pozycją KLUDI w Polsce oraz wpłynął ...

Oświetlenie w łazience - aranżacje

Wykonanie projektu sztucznego oświetlenia w łazience najlepiej powierzyć fachowcowi. Zależnie od powierzchni pomieszczenia będziemy potrzebować różnej liczby źródeł światła, ale jedna lampa to zbyt mało, nawet w niewielkiej łazience.
topowe produkty

Pięć sposobów na ciepłą wodę

Ciepła woda jest jednym z podstawowych mediów, bez którego nie można sobie dzisiaj wyobrazić życia w domu, mieszkaniu, biurze, restauracji itd. W zależności od indywidualnych potrzeb oraz uwarunkowań technicznych istnieje szereg urządzeń umożliwiających ogrzewanie wody. Firma KOSPEL już od 20 lat specjalizuje się w ich produkcji.
Najbardziej znane marki
Ceramika sanitarna - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze