Budujemy Dom
Wnętrza / Łazienka / Aktualności

Umywalka nadblatowa Urbi 2 marki Roca

Najnowsza umywalka nadblatowa Urbi 2 marki Roca projektu światowej sławy projektanta Carla Urbinati, znalazła się w gronie 54 najlepiej zaprojektowanych produktów na polskim rynku w kategorii sfera publiczna w konkursie Dobry Wzór 2009.

Umywalka nadblatowa Urbi 2 marki RocaCoroczny przegląd polskiego rynku wzornictwa użytkowego i przemysłowego przeprowadzony przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego pod patronatem Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości oraz pod honorowym patronatem Ministra Gospodarki, objął 1200 produktów.

Do finału konkursu Dobry Wzór 2009 zakwalifikowały się 54 produkty w kategoriach: sfera domu, sfera pracy, sfera publiczna. Jury konkursu doceniło umywalkę Urbi 2 za jej niekonwencjonalny, fantazyjny kształt oraz za oryginalną formę produktu, która komponuje się z walorami użytkowymi.

Umywalka Urbi 2 jest efektem współpracy firmy Roca z włoskim projektantem Carlo Urbinatim. Od nazwiska twórcy pochodzi nazwa serii, na którą składa się osiem eleganckich umywalek o wyszukanych liniach i zaskakującym wzornictwie. Roca od lat wyznacza trendy w wystroju łazienek i słynie z odważnego dizajnu. Niepowtarzalne wzornictwo tej serii jest tego potwierdzeniem.

Konkurs składał sie z dwóch etapów.

W pierwszym w jury zasiedli eksperci Instytutu Wzornictwa Przemysłowego  m.in. Dr Iwona Palczewska, Dyrektor Pionu Badań i Rozwoju IWP; Itta Karpowicz-Starek, Architekt wnętrz; Przemysław Gierałtowski, Inżynier architekt oraz Elżbieta Opiła Dyrektor Pionu Marketingu IWP.

W drugim etapie produkty oceniało 16 osób m.in. Beata Bochińska, Prezes Instytutu Wzornictwa Przemysłowego; Krzysztof Bielski, Dyrektor Pionu Upowszechniania Wzornictwa IWP; Beata Jaczewska, Zastepca Dyrektora Departamentu Rozwoju Gospodarki Ministerstwa Gospodarki, Sławomir Wachowicz, Zastępca Prezesa Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej; Łukasz Jasek Zastepca Dyrektora Departamentu Wdrożeń i Innowacji Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego; Anna Niewiadomska, Dyrektor Departamentu Współpracy z Zagranicą, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego; Michał Stefanowski, Prezes Stowarzyszenia Projektantów Form Przemysłowych, profesor i wykładowca naWydziale Wzornictwa Przemysłowego Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, Izabela Wójtowicz Dyrektor Zespołu Badań i Rozwoju Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości oraz inni przedstawiciele środowisk związanych z projektowaniem i architekturą.  

Wystawę Dobry Wzór będzie można obejrzeć w dniach 9-19 lipca br. w ramach drugiej edycji Gdynia Design Days w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym. Do końca roku będzie ona pokazywana w innych lokalizacjach w kraju.

Carlo Urbinati, urodzony w 1949 roku w RzymieInstytut Wzornictwa Przemysłowego jest członkiem The International Council of Societies of Industrial Design (ICSID).

Informacje o projektancie serii Urbi:

Carlo Urbinati, urodzony w 1949 roku w Rzymie,  architekt i projektant. Absolwent architektury, specjalizuje się w wystroju wnętrz i projektach dekoracyjnych. W 1972 roku rozpoczął pracę w charakterze projektanta produktów. Współpracował z wieloma włoskimi firmami z sektorów: meblarskiego, tapicerskiego, oświetleniowego, łazienkowego i kuchennego. Projektuje wystroje hoteli, sklepów, przygotowuje również kreacje stanowisk handlowych. Wykładowca Istituto Europeo di Design i Istituto Quasar w Rzymie.

 

aktualizacja: 2009-05-12

Dodaj komentarz

Zdaniem naszych Czytelników

bardzo ciekawa ta umywalka...chętnie bym sobie taką sprawił :)

Gość czytelnik

12 Maj 2009, 19:24

Chcesz wiedzieć więcej - zajrzyj na Forum.BudujemyDom.pl

Zobacz też:

KLUDI na targach Warsaw Home 2017
KLUDI na targach Warsaw Home 2017 Największa impreza wnętrzarska w Europie Środkowo-Wschodniej: targi Warsaw Home 2017 już wkrótce. W dniach 6-8. 10 w Nadarzynie zaprezentują ...
Jakub Szczęsny chętnie zaprojektowałby baterię KLUDI
Jakub Szczęsny chętnie zaprojektowałby baterię KLUDI Byłby to z pewnością ciekawy projekt, dodatkowo uświetniający tegoroczny jubileusz 25-lecia firmy w Polsce. Marka KLUDI, ceniona za design, ...
Prof. Ewa Kuryłowicz o współpracy z marką KLUDI
Prof. Ewa Kuryłowicz o współpracy z marką KLUDI Świętująca w tym roku jubileusz 25-lecia polska spółka KLUDI ma powody do dumy. Silna pozycja marki i zaufanie jakim darzą ją użytkownicy ...
Najbardziej znane marki
Ceramika sanitarna - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze