Budujemy Dom
Wnętrza / Łazienka / Aktualności

Umywalka nadblatowa Urbi 2 marki Roca

Najnowsza umywalka nadblatowa Urbi 2 marki Roca projektu światowej sławy projektanta Carla Urbinati, znalazła się w gronie 54 najlepiej zaprojektowanych produktów na polskim rynku w kategorii sfera publiczna w konkursie Dobry Wzór 2009.

Umywalka nadblatowa Urbi 2 marki RocaCoroczny przegląd polskiego rynku wzornictwa użytkowego i przemysłowego przeprowadzony przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego pod patronatem Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości oraz pod honorowym patronatem Ministra Gospodarki, objął 1200 produktów.

Do finału konkursu Dobry Wzór 2009 zakwalifikowały się 54 produkty w kategoriach: sfera domu, sfera pracy, sfera publiczna. Jury konkursu doceniło umywalkę Urbi 2 za jej niekonwencjonalny, fantazyjny kształt oraz za oryginalną formę produktu, która komponuje się z walorami użytkowymi.

Umywalka Urbi 2 jest efektem współpracy firmy Roca z włoskim projektantem Carlo Urbinatim. Od nazwiska twórcy pochodzi nazwa serii, na którą składa się osiem eleganckich umywalek o wyszukanych liniach i zaskakującym wzornictwie. Roca od lat wyznacza trendy w wystroju łazienek i słynie z odważnego dizajnu. Niepowtarzalne wzornictwo tej serii jest tego potwierdzeniem.

Konkurs składał sie z dwóch etapów.

W pierwszym w jury zasiedli eksperci Instytutu Wzornictwa Przemysłowego  m.in. Dr Iwona Palczewska, Dyrektor Pionu Badań i Rozwoju IWP; Itta Karpowicz-Starek, Architekt wnętrz; Przemysław Gierałtowski, Inżynier architekt oraz Elżbieta Opiła Dyrektor Pionu Marketingu IWP.

W drugim etapie produkty oceniało 16 osób m.in. Beata Bochińska, Prezes Instytutu Wzornictwa Przemysłowego; Krzysztof Bielski, Dyrektor Pionu Upowszechniania Wzornictwa IWP; Beata Jaczewska, Zastepca Dyrektora Departamentu Rozwoju Gospodarki Ministerstwa Gospodarki, Sławomir Wachowicz, Zastępca Prezesa Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej; Łukasz Jasek Zastepca Dyrektora Departamentu Wdrożeń i Innowacji Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego; Anna Niewiadomska, Dyrektor Departamentu Współpracy z Zagranicą, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego; Michał Stefanowski, Prezes Stowarzyszenia Projektantów Form Przemysłowych, profesor i wykładowca naWydziale Wzornictwa Przemysłowego Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, Izabela Wójtowicz Dyrektor Zespołu Badań i Rozwoju Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości oraz inni przedstawiciele środowisk związanych z projektowaniem i architekturą.  

Wystawę Dobry Wzór będzie można obejrzeć w dniach 9-19 lipca br. w ramach drugiej edycji Gdynia Design Days w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym. Do końca roku będzie ona pokazywana w innych lokalizacjach w kraju.

Carlo Urbinati, urodzony w 1949 roku w RzymieInstytut Wzornictwa Przemysłowego jest członkiem The International Council of Societies of Industrial Design (ICSID).

Informacje o projektancie serii Urbi:

Carlo Urbinati, urodzony w 1949 roku w Rzymie,  architekt i projektant. Absolwent architektury, specjalizuje się w wystroju wnętrz i projektach dekoracyjnych. W 1972 roku rozpoczął pracę w charakterze projektanta produktów. Współpracował z wieloma włoskimi firmami z sektorów: meblarskiego, tapicerskiego, oświetleniowego, łazienkowego i kuchennego. Projektuje wystroje hoteli, sklepów, przygotowuje również kreacje stanowisk handlowych. Wykładowca Istituto Europeo di Design i Istituto Quasar w Rzymie.

 

aktualizacja: 2009-05-12

Zdaniem naszych Czytelników

bardzo ciekawa ta umywalka...chętnie bym sobie taką sprawił :)

Gość czytelnik

12 Maj 2009, 19:24

Chcesz wiedzieć więcej - zajrzyj na Forum.BudujemyDom.pl

Dodaj komentarz

Praktyczne wskazówki przy projektowaniu łazienki

Na długo przed wkroczeniem ekip wykończeniowych do domu powinniśmy przemyśleć i podjąć decyzje związane z projektowaniem łazienki. Nawet jeśli zatrudniamy projektanta wnętrz, to i tak samodzielnie, a najlepiej wspólnie ze członkami rodziny powinniśmy sprecyzować potrzeby i przemyśleć sposoby ich realizacji, by korzystanie ze wszystkich pomieszczeń, a w szczególności z łazienki było komfortowe, a efekt końcowy satysfakcjonujący.

topowe produkty

Bateria podtynkowa KLUDI PUSH - idealna do małej łazienki

Utarło się przekonanie, że urządzanie małych łazienek to sztuka kompromisu, która pociąga za sobą rezygnację z komfortowych rozwiązań. Z tego powodu, często już na etapie projektu, skłonni jesteśmy zrezygnować z wymarzonej aranżacji na rzecz półśrodków. Czy jest to konieczne? Branżowi eksperci przekonują, że nie. Wystarczy określić swoje preferencje, skorzystać z podpowiedzi specjalistów i wybrać odpowiednie produkty.
Najbardziej znane marki
Ceramika sanitarna - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Odpływ liniowy Linearis Comfort firmy Kessel
Odpływ liniowy Linearis Comfort firmy Kessel Regulowana rama, którą dopasować można do podłóg o wysokości od 8 do 22 mm, wysoka przepustowość wynosząca 63 l/min oraz konstrukcja ...
Kolekcja płytek ściennych Tonnes Ceramiki Paradyż
Kolekcja płytek ściennych Tonnes Ceramiki Paradyż Kolekcja płytek ściennych Tonnes Ceramiki Paradyż nawiązuje grafiką do sztuki składania papieru z Dalekiego Wschodu - origami. Tonnes to ...
Nowoczesne kabiny prysznicowe z serii SPACE LINE od Sanplast
Nowoczesne kabiny prysznicowe z serii SPACE LINE od Sanplast Space Line to nowoczesne kabiny prysznicowe, akrylowe brodziki oraz wanny, zapewniające nieskrępowaną przestrzeń podczas kąpieli. Teraz ...
Zamknij okno x
Newsletter
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe
informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.     
Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego;
- porady budowlane;
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl; - zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
Zapisz się do newslettera
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x