Budujemy Dom
Wokół domu / Narzędzia ogrodnicze / Aktualności

Nowa generacja wiertarek udarowych linii zielonej

Bosch wprowadził w kwietniu na rynek nową generację wiertarek udarowych z linii zielonej. Trzy linie urządzeń nowej serii Compact: „Easy“, „Universal“ oraz „Expert“ to produkty idealnie dopasowane do różnych grup użytkowników.

Są bardziej poręczne i kompaktowe od swoich poprzedniczek. Mimo mniejszego rozmiaru nie tracą na mocy. Producent zadbał również o nowy, zintegrowany system odsysania pyłu, który występuje w standardzie lub jako opcja.

Z badań przeprowadzonych w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Polsce i Hiszpanii przez Research International wynika, że użytkownicy wiertarek udarowych bardzo dużą wagę przywiązują do komfortu pracy i ergonomii narzędzi. W badaniu tym 96% z 1 300 uczestników oceniło nowe wiertarki udarowe Bosch jako bardzo poręczne w użytkowaniu.

Nowa generacja wiertarek udarowych linii zielonej

Przejrzysty podział nowej serii wiertarek udarowych Compact na linie: „Easy“, „Universal“ oraz „Expert“ ułatwia użytkownikom dokonanie właściwego zakupu.

Wszystkie wiertarki udarowe Compact firmy Bosch są wyposażone w nowy, wydajny system odsysania pyłu lub są przygotowane do jego opcjonalnego zamontowania. System, którego demontaż następuje po naciśnięciu jednego przycisku, oferuje dzięki ulepszonemu przepływowi powietrza większą siłę ssania niż w poprzednich wersjach wiertarek.

Pojemnik na pył można w bardzo łatwy sposób otworzyć, aby go opróżnić. Pozwala to skutecznie chronić przed pyłem dywany, tapety lub tapicerkę mebli.

Poprawę ergonomii Bosch osiągnął poprzez zastosowanie mniejszych silników i przekładni, nową konstrukcję obudowy z dużymi, miękkimi powierzchniami podparcia dla dłoni, a także optymalne wyważenie narzędzia.

Wiertarki oferują identyczną moc przy wkręcaniu, niezależnie od kierunku obrotów narzędzia. Włącznik z wbudowaną regulacją prędkości obrotowej i system Electronic ułatwiają nawiercanie gładkich powierzchni. Praktyczny wieszak w pobliżu stabilnej tulejki kabla pozwala w wygodny sposób przechowywać narzędzie podczas przerw w pracy.

Linia „Easy”

Dwie wiertarki udarowe linii „Easy“ (PSB 500 RE i PSB 500 RA z wbudowanym systemem odsysania pyłu) są o ok. 20 % mniejsze od swoich poprzedniczek, a jednocześnie są najmniejszymi urządzeniami w tej klasie produktów. Nowe narzędzia są dostosowane do potrzeb tych użytkowników, którzy do tej pory nie mieli zbyt dużego doświadczenia w pracy z elektronarzędziami lub sporadycznie wykonują prace związane z wierceniem lub wkręcaniem. Silniki o mocy 500 W oraz liczba 48 000 udarów na minutę gwarantują wysoka wydajność. Wiertarkami można wiercić otwory do średnicy 10 mm w betonie, 25 mm w drewnie i 8 mm w stali. Dwuczęściowy, szybkozaciskowy uchwyt wiertarski umożliwia szybki montaż wierteł lub końcówek wkręcających.

Linia „Universal”

Wiertarka udarowa linii „Universal“ (PSB 650 RE) została zaprojektowane z myślą o pragmatycznych użytkownikach, którzy wykonują także projekty o średnim stopniu trudności, głównie po to, aby zaoszczędzić na kosztach wynajęcia fachowca. Użytkownicy tej grupy oczekują wydajności połączonej z wysokim komfortem użytkowania. Nowa, jednobiegowa wiertarka udarowa z silnikami o mocy 650 W wierci otwory do średnicy 14 mm w betonie, 30 mm w drewnie i 12 mm w stali. Można nią wykonać wszystkie codzienne prace łącznie z zastosowaniami stacjonarnymi.

Linia „Expert”

Wiertarki udarowe linii „Expert“ (PSB 850-2 RE, PSB 850-2 RA z wbudowanym systemem do odsysania pyłu, PSB 1000-2 RCE i PSB 1000-2 RCA również z wbudowanym systemem) spełniają najwyższe oczekiwania doświadczonych i ambitnych użytkowników. Urządzenia posiadają wysoką moc, są wytrzymałe i wyposażone w dwubiegową przekładnię. Radzą sobie doskonale zarówno z wkręcaniem dużych wkrętów, jak i z mieszaniem zapraw czy gęstych farb dyspersyjnych.

Wiertarki linii „Expert” są wyposażone w wydajne silniki o mocy 850 lub 1 000 W i na pierwszym biegu osiągają moment obrotowy rzędu 46 lub 60 Nm. Wszystkie modele posiadają także funkcję wstępnego wyboru prędkości obrotowej. Wiertarkami można wiercić otwory do średnicy 18 lub 20 mm w betonie, do 40 mm w drewnie i do 13 lub 16 mm w stali. Stabilne osadzenie odpowiedniego osprzętu zapewnia jednoczęściowy uchwyt wiertarski z systemem Auto-Lock. Modele z silnikiem o mocy 1 000 W mają metalowy uchwyt wiertarski ze szczękami wykonanymi z węglików spiekanych, a także system Bosch Constant Electronic, który zapewnia stałą moc niezależnie od obciążenia.

Sugerowana cena detaliczna brutto (kwiecień 2010):
- PSB 500 – 259 zł
- PSB 500 RA z wbudowanym systemem odsysania pyłu – 329 zł
- PSB 650 RE - 399 zł
- PSB 850-2 RE - 599 zł
- PSB 850-2 RA z wbudowanym systemem do odsysania pyłu - 699 zł
- PSB 1000-2 RCE - 849 zł
- PSB 1000-2 RCA również z wbudowanym systemem - 899 zł

 

aktualizacja: 2010-04-20

Dodaj komentarz

Szlifierki

Szlifierki to najczęściej kupowane elektronarzędzia. Pośród nich prym wiodą szlifierki kątowe, które służą w przeciętnym warsztacie domowym nie tylko do szlifowania lecz także do cięcia.
Szlifierek jest jednak kilka rodzajów. Decyzja, którą wybrać, zależy od przewidywanego zakresu prac, oraz częstotliwości używania.
topowe produkty

Makita: narzędzia akumulatorowe 2 x 18 V!

Nowość w ofercie firmy MAKITA. Niedostępne u konkurencji narzędzia akumulatorowe 2 x 18 V! Innowacyjne rozwiązanie gwarantujące taką samą moc znamionową jak w przypadku akumulatorów 36 V oraz dłuższy czas pracy.
Nowość Makita: akumulatorowy sekator 2 x 18 V
Nowość Makita: akumulatorowy sekator 2 x 18 V Firma MAKITA oferuje narzędzia o tradycyjnie wysokiej jakości. Cechy wspólne całego asortymentu sekatorów to dobre wyważenie urządzenia, ...
Szlifierka kątowa YT-82100
Szlifierka kątowa YT-82100 Nowa, mocna szlifierka kątowa z rodziny elektronarzędzi YATO przeznaczona jest do cięcia i szlifowanie metalu oraz materiałów mineralnych.
Husqvarna nadal wspiera fundację onkologiczną Alivia - przekaż jej 1% podatku
Husqvarna nadal wspiera fundację onkologiczną Alivia - przekaż jej 1% podatku Firma Husqvarna aktywnie współpracuje i wspiera podopiecznych Fundacji Onkologicznej Alivia. W ramach kampanii "Przekaż swój 1% podatku na ...
Zamknij okno x
Newsletter
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe
informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.     
Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego;
- porady budowlane;
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl; - zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
Zapisz się do newslettera
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x