Budujemy Dom
Wokół domu / Narzędzia ogrodnicze / Aktualności

Nowa szlifierka kątowa GWS 24-230 JH Professional firmy Bosch

Nowa szlifierka GWS 24-230 JH firmy Bosch jest o 800 g lżejsza i 15 mm krótsza od poprzedniej wersji tego modelu. Szybkie tempo pracy urządzenia gwarantuje silnik o mocy 2400 W. Niezawodną ochronę dla użytkownika, w przypadku pęknięcia tarczy szlifierskiej, stanowi osłona zabezpieczona przed obracaniem się w trakcie pracy. Produkt jest dostępny w sprzedaży od września 2011.

Nowa szlifierka GWS 24-230 JH jest o 800 g lżejsza i 15 mm krótsza od poprzedniej wersji tego modelu. Szybkie tempo pracy urządzenia gwarantuje silnik o mocy 2400 W. Niezawodną ochronę dla użytkownika, w przypadku pęknięcia tarczy szlifierskiej, stanowi osłona zabezpieczona przed obracaniem się w trakcie pracy. Produkt jest dostępny w sprzedaży od września 2011.

Nowa szlifierka kątowa GWS 24-230 JH Professional firmy Bosch zastępuje model dostępny do tej pory na rynku. Jej nowe funkcje umożliwiają pracę ciągłą, a wydajny silnik, niższa waga i bardziej kompaktowa konstrukcja podnoszą komfort użytkowania.

Model GWS 24-230 jest najlżejszą szlifierką kątową w klasie 2 400 W, co istotne jest przede wszystkim podczas cięcia lub szlifowania z rękami wyprostowanymi na wysokości klatki piersiowej, kiedy ciężkie urządzenia szybko powodują zmęczenie. Narzędzie szczególnie nadaje się do wymagających prac przy obróbce metalu, w budownictwie naziemnym i podziemnym, w branży maszynowej, instalacyjnej oraz przy konserwacji i naprawach.

Nowa szlifierka kątowa GWS 24-230 JH Professional firmy BoschNowa szlifierka kątowa GWS 24-230 JH Professional firmy Bosch

W modelu GWS 24-230 JH Professional wysoki poziom bezpieczeństwa w razie pęknięcia tarczy szlifierskiej gwarantuje osłona zabezpieczona przed obracaniem się w trakcie pracy. Zintegrowana blokada samoczynnego rozruchu zapobiega ponownemu, niekontrolowanemu uruchomieniu się urządzenia po awarii zasilania.

Wśród dalszych zalet należy wymienić także opancerzone uzwojenie, które chroni silnik przed wnikaniem pyłu, wydłużając tym samym okres użytkowania szlifierki. Pozytywny wpływ na żywotność szlifierki ma także podwójnie uszczelnione łożysko kulkowe oraz wyjątkowo wytrzymała przekładnia.

Dane techniczneGWS 24-230 JH Professional
Moc nominalna2 400 W
Prędkość obrotowa bez obciążenia6 500 min-1
Gwint wrzeciona szlifierkiM 14
Rękojeść głównaprosta
Średnica tarczy230 mm
Waga5,2 kg
Cechy szczególnesystem łagodnego rozruchu

Sugerowana cena detaliczna brutto (wrzesień 2011) wynosi 749 zł.


aktualizacja: 2011-10-06

Dodaj komentarz

Nowość Makita: akumulatorowy sekator 2 x 18 V
Nowość Makita: akumulatorowy sekator 2 x 18 V Firma MAKITA oferuje narzędzia o tradycyjnie wysokiej jakości. Cechy wspólne całego asortymentu sekatorów to dobre wyważenie urządzenia, ...
Szlifierka kątowa YT-82100
Szlifierka kątowa YT-82100 Nowa, mocna szlifierka kątowa z rodziny elektronarzędzi YATO przeznaczona jest do cięcia i szlifowanie metalu oraz materiałów mineralnych.
Husqvarna nadal wspiera fundację onkologiczną Alivia - przekaż jej 1% podatku
Husqvarna nadal wspiera fundację onkologiczną Alivia - przekaż jej 1% podatku Firma Husqvarna aktywnie współpracuje i wspiera podopiecznych Fundacji Onkologicznej Alivia. W ramach kampanii "Przekaż swój 1% podatku na ...

Zestawienie 23 modeli agregatów prądotwórczych

Niezapowiedziane przerwy w dostawach prądu zdarzają się co najmniej kilka razy w roku i często występują w najmniej odpowiednim momencie. Jeśli nie chcemy być niemile zaskakiwani przez zakład energetyczny, warto zaopatrzyć się w alternatywne źródło zasilania w postaci agregatu prądotwórczego. Podpowiadamy, na co zwracać uwagę, wybierając generator do domu jednorodzinnego.

topowe produkty

Makita: narzędzia akumulatorowe 2 x 18 V!

Nowość w ofercie firmy MAKITA. Niedostępne u konkurencji narzędzia akumulatorowe 2 x 18 V! Innowacyjne rozwiązanie gwarantujące taką samą moc znamionową jak w przypadku akumulatorów 36 V oraz dłuższy czas pracy.
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x