Budujemy Dom
Wokół domu / Narzędzia ogrodnicze / Aktualności

Nowy design narzędzi TOPEX oraz NEO

Podczas konferencji prasowej w warszawskiej centrali TOPEX, 13 września 2012 roku, firma ujawniła szczegóły dotyczące przeprowadzanego właśnie procesu rebrandingu.  Lider polskiej branży narzędziowej zmienia markę firmową na Grupa Topex. Zaprezentowano również nową identyfikację jej wiodących marek produktowych – TOPEX oraz NEO.

Nowy design narzędzi TOPEX oraz NEOZ pewnością najbardziej rewolucyjną zmianą upublicznioną podczas konferencji jest zmiana nazwy firmy na Grupa Topex Sp. z o.o. Sp. k..

Obecnie na nasz sukces pracuje już nie tylko nowoczesna centrala w Warszawie, ale także spółki-córki w Rosji, Ukrainie i Rumunii oraz partnerzy handlowi z całego świata.

Jesteśmy nie tylko liderem lokalnego rynku, ale także jednym z najpoważniejszych graczy w skali całej Europy. Chcieliśmy w pełni oddać to, jak dynamicznie rozwija się nasza firma w kraju i za granicą. Dlatego podjęliśmy decyzję o zmianie nazwy na Grupa Topex Sp. z o.o. Sp. k. – wyjaśnia Piotr Potowski, Dyrektor Generalny Grupy Topex.

Nowa marka firmowa ma być również świadectwem zmian jakie zaszły w przedsiębiorstwie na przestrzeni ponad 20 lat działalności oraz podkreślać niesłabnący apetyt na rozwój. Obecnie Grupa Topex dostarcza konsumentom ponad 42.000.000 narzędzi i elektronarzędzi rocznie. Jej oferta składa się z ok. 5.000 produktów, a sama firma współpracuje z ponad 4.000 partnerów handlowych na ponad 40 rynkach zagranicznych. Dzięki temu co sekundę na świecie kupowane jest narzędzie dostarczone właśnie przez Grupę Topex.

Aby skutecznie rywalizować z międzynarodową konkurencją Grupa Topex zadbała również o zmiany identyfikacji wizualnej jej dwóch flagowych marek produktowych – TOPEX i NEO. W przypadku tej pierwszej zmiany są gruntowne.

Nowy design narzędzi TOPEX ma łączyć funkcjonalność z atrakcyjnym wzornictwem oraz podkreślać solidną jakość produktów. Zmiany obejmują także standardy ekspozycyjne oraz opakowania. Z kolei logotyp marki narzędzi ręcznych NEO, przeznaczonej dla użytkowników profesjonalnych, został odświeżony, tak by oddać nowoczesność oraz niezawodność jej produktów. Dodatkowo asortyment marki poszerzono o linię narzędzi dla mechaniki pojazdowej.

Kompleksowy rebranding jest kolejnym etapem zmian zachodzących w firmie na przestrzeni ostatnich lat i podkreśla jej wysokie aspiracje. Jest to także największe do tej pory tego typu przedsięwzięcie w branży narzędziowej.

Wprowadzane zmiany są naturalną konsekwencją realizowanej przez nas strategii. Od lat poprawiamy jakość naszych produktów i zwiększamy ich dostępność na rynku. Rezultaty są bardzo pozytywne. Przyszedł więc czas, aby wyrazić to również na poziomie wizerunkowym – mówi Daniel Szafulera, dyrektor marketingu Grupy Topex odpowiadający za nadzór i realizację procesu rebrandingu.

Obecnie wszystkie prace graficzne i projektowe są już zamknięte. Kolejnym krokiem jest wymiana asortymentu. Proces ten, biorąc pod uwagę fakt, że w ofercie Grupy Topex znajduje się ok. 5000 produktów dystrybuowanych do 40 krajów na całym świecie, będzie skomplikowany i może zająć nawet dwa lata (planowane zakończenie w trzecim kwartale 2014).


Firma powiązana: TOPEX
aktualizacja: 2012-12-10

Dodaj komentarz

Zestawienie 23 modeli agregatów prądotwórczych

Niezapowiedziane przerwy w dostawach prądu zdarzają się co najmniej kilka razy w roku i często występują w najmniej odpowiednim momencie. Jeśli nie chcemy być niemile zaskakiwani przez zakład energetyczny, warto zaopatrzyć się w alternatywne źródło zasilania w postaci agregatu prądotwórczego. Podpowiadamy, na co zwracać uwagę, wybierając generator do domu jednorodzinnego.

topowe produkty

Makita: narzędzia akumulatorowe 2 x 18 V!

Nowość w ofercie firmy MAKITA. Niedostępne u konkurencji narzędzia akumulatorowe 2 x 18 V! Innowacyjne rozwiązanie gwarantujące taką samą moc znamionową jak w przypadku akumulatorów 36 V oraz dłuższy czas pracy.
Nowość Makita: akumulatorowy sekator 2 x 18 V
Nowość Makita: akumulatorowy sekator 2 x 18 V Firma MAKITA oferuje narzędzia o tradycyjnie wysokiej jakości. Cechy wspólne całego asortymentu sekatorów to dobre wyważenie urządzenia, ...
Szlifierka kątowa YT-82100
Szlifierka kątowa YT-82100 Nowa, mocna szlifierka kątowa z rodziny elektronarzędzi YATO przeznaczona jest do cięcia i szlifowanie metalu oraz materiałów mineralnych.
Husqvarna nadal wspiera fundację onkologiczną Alivia - przekaż jej 1% podatku
Husqvarna nadal wspiera fundację onkologiczną Alivia - przekaż jej 1% podatku Firma Husqvarna aktywnie współpracuje i wspiera podopiecznych Fundacji Onkologicznej Alivia. W ramach kampanii "Przekaż swój 1% podatku na ...
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x