Budujemy Dom
Wokół domu / Narzędzia ogrodnicze / Aktualności

Aplikacja Bosch Toolbox z kamerą wymiarową

Aplikacja Bosch Toolbox, czyli cyfrowa walizka narzędziowa, zyskała  kolejne praktyczne narzędzie: kamerę wymiarową. Dzięki niej profesjonaliści szybko sporządzą dokumentację warunków na budowie i skrócą czas przygotowania oferty. Aplikacja jest dostępna bezpłatnie w Google Play Store i Apple App Store.

Dla wielu fachowców korzystanie ze smartfona w trakcie pracy stało się oczywistością. Dlatego Bosch stworzył aplikację Bosch Toolbox, która oferuje m.in. takie funkcje jak konwerter jednostek, latarka i mobilny katalog elektronarzędzi profesjonalnych Bosch. Aplikacja jest dostępna dla posiadaczy smartfonów od lutego 2012 r.

Teraz ta cyfrowa walizka narzędziowa zostanie rozszerzona o kolejne praktyczne narzędzie – kamerę wymiarową. Dzięki niej można szybko udokumentować warunki budowy. Wystarczy zrobić zdjęcie, przy pomocy strzałek i kątów bezpośrednio nanieść na nie wymiary, zrobić notatki, zapisać i wysłać e-mailem ‒ wszystko to przy użyciu jednej, bezpłatnej aplikacji.

Aplikacja Bosch Toolbox z kamerą wymiarową
Aplikacja Bosch Toolbox z kamerą wymiarową

Krótszy czas przygotowania oferty

{image-width-popup 49629}Kamera wymiarowa z powodzeniem zastąpi ołówek i kartkę, które łatwo zapodziać podczas pracy na budowie. Dzięki wsparciu technologii cyfrowej kamera znacząco ułatwia pracę. Oszczędza czas podczas przygotowania oferty, bo wszystkie potrzebne informacje, takie jak punkty przyłączy lub położenia rur, można oznaczyć bezpośrednio na zdjęciu i wykorzystać je później.

Minimalizuje też ryzyko zapomnienia o ważnych detalach. Nie ma już konieczności czasochłonnego opracowywania i porównywania szkiców ręcznych lub zdjęć wykonanych na budowie. Z pomocą aplikacji użytkownicy mogą również nagrywać filmy wideo i notatki głosowe oraz zapisywać dane różnych w odpowiednich folderach. Dzięki temu nawet przy większej liczbie zleceń łatwo zachować orientację i porządek w dokumentacji.

Kamera wymiarowa będzie dostępna zarówno jako funkcja w aplikacji Bosch Toolbox oraz jako samodzielna aplikacja. Obie aplikacje są darmowe i dostępne do pobrania w Google Play Store oraz Apple App Store dla smartfonów z systemem operacyjnym Android i iOS.

Pod koniec roku planowane jest wprowadzenie na rynek kolejnego cyfrowego narzędzia o nazwie "Dokumentacja wykonawcza". Nowa funkcja umożliwi jeszcze bardziej szczegółowe dokumentowanie projektów budowlanych. Planowany "Tryb zespołowy" pozwoli pracować nad dokumentacją tego samego projektu kilku pracownikom na różnych smartfonach. Także ta aplikacja zostanie udostępniona przez firmę Bosch bezpłatnie.


aktualizacja: 2012-10-29

Dodaj komentarz

Zestawienie 23 modeli agregatów prądotwórczych

Niezapowiedziane przerwy w dostawach prądu zdarzają się co najmniej kilka razy w roku i często występują w najmniej odpowiednim momencie. Jeśli nie chcemy być niemile zaskakiwani przez zakład energetyczny, warto zaopatrzyć się w alternatywne źródło zasilania w postaci agregatu prądotwórczego. Podpowiadamy, na co zwracać uwagę, wybierając generator do domu jednorodzinnego.

YT-82230 szlifierka oscylacyjna YATO 260W
YT-82230 szlifierka oscylacyjna YATO 260W Nowością w ofercie firmy TOYA jest wysokiej jakości ergonomiczna szlifierka oscylacyjna o mocy 260 W. Mocny silnik umożliwia szybką pracę. ...
Linia profesjonalnych elektronarzędzi YATO
Linia profesjonalnych elektronarzędzi YATO Lekka i mocna młotowiertarka SDS PLUS YT-82120 sprawdza się w pracach wymagających szybkich postępów: przy wierceniu udarowym w betonie, ...
Mistrzowskie jesienne pilarki Husqvarna na wagę złota
Mistrzowskie jesienne pilarki Husqvarna na wagę złota Polska złota jesień przyniosła firmie Husqvarna cztery złote medale podczas Mistrzostw Świata Drwali (WLC), które odbyły się 8-11 września ...
Zamknij okno x
Newsletter
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe
informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.     
Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego;
- porady budowlane;
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl; - zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
Zapisz się do newslettera
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x