Budujemy Dom
Wokół domu / Narzędzia ogrodnicze / Aktualności

Nowa generacja szlifierek taśmowych Bosch

Nowa generacja szlifierek taśmowych Bosch

Bosch wprowadza do swojej oferty dwa nowe modele szlifierek taśmowych dla użytkowników indywidualnych z serii "Compact Generation": PBS 75 A (Universal) oraz PBS 75 AE (Expert).

Oba modele szlifierek taśmowych zostały wyposażone w automatyczny system centrowania taśmy, który ułatwia jej wymianę oraz wyrównuje pozycję taśmy tak, aby zawsze znajdowała się pośrodku płyty szlifierskiej. Pozwala to na oszczędność czasu pracy, a przy tym zapewnia optymalne położenie taśmy podczas szlifowania.

Jeżeli konieczne jest szlifowanie blisko krawędzi, pozycję taśmy można zmienić za pomocą śruby nastawczej. Szlifierka jest wyposażona w komfortowy system wymiany taśmy przy użyciu dźwigni.

Zoptymalizowane łożyska rolkowe i kulkowe obniżają poziom drgań narzędzia, podwyższając komfort pracy. Zaokrąglone krawędzie i narożniki oraz miękka okładzina Softgrip dodatkowo zwiększają komfort pracy szlifierką.

Obie szlifierki w wyposażeniu podstawowym posiadają pojemnik z filtrem pochłaniającym pył. Pojemnik jest przezroczysty, dzięki czemu użytkownik może w każdej chwili skontrolować stan jego napełnienia. Do obu szlifierek można także podłączyć odkurzacz uniwersalny.

Nowa generacja szlifierek taśmowych jest przeznaczona do prac wymagających wydajnego usuwania materiału z dużych powierzchni, np. szlifowanie drewnianych schodów lub belek dachowych.

Model PBS 75 A "Universal" ma silnik o mocy 710 W, zaś model PBS 75 AE "Expert" – 750 W.

W szlifierce PBS 75 AE można regulować prędkość obrotową, aby dostosować prędkość przesuwu taśmy do właściwości szlifowanego materiału. Dzięki temu model PBS 75 AE może być wykorzystywany m.in. do obróbki powierzchni lakierowanych wrażliwych na wysoką temperaturę.

aktualizacja: 2013-04-02

Dodaj komentarz

Zestawienie 23 modeli agregatów prądotwórczych

Niezapowiedziane przerwy w dostawach prądu zdarzają się co najmniej kilka razy w roku i często występują w najmniej odpowiednim momencie. Jeśli nie chcemy być niemile zaskakiwani przez zakład energetyczny, warto zaopatrzyć się w alternatywne źródło zasilania w postaci agregatu prądotwórczego. Podpowiadamy, na co zwracać uwagę, wybierając generator do domu jednorodzinnego.

topowe produkty

Makita: narzędzia akumulatorowe 2 x 18 V!

Nowość w ofercie firmy MAKITA. Niedostępne u konkurencji narzędzia akumulatorowe 2 x 18 V! Innowacyjne rozwiązanie gwarantujące taką samą moc znamionową jak w przypadku akumulatorów 36 V oraz dłuższy czas pracy.
Nowość Makita: akumulatorowy sekator 2 x 18 V
Nowość Makita: akumulatorowy sekator 2 x 18 V Firma MAKITA oferuje narzędzia o tradycyjnie wysokiej jakości. Cechy wspólne całego asortymentu sekatorów to dobre wyważenie urządzenia, ...
Szlifierka kątowa YT-82100
Szlifierka kątowa YT-82100 Nowa, mocna szlifierka kątowa z rodziny elektronarzędzi YATO przeznaczona jest do cięcia i szlifowanie metalu oraz materiałów mineralnych.
Husqvarna nadal wspiera fundację onkologiczną Alivia - przekaż jej 1% podatku
Husqvarna nadal wspiera fundację onkologiczną Alivia - przekaż jej 1% podatku Firma Husqvarna aktywnie współpracuje i wspiera podopiecznych Fundacji Onkologicznej Alivia. W ramach kampanii "Przekaż swój 1% podatku na ...
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x