Budujemy Dom
Wokół domu / Narzędzia ogrodnicze / Aktualności

Akumulatory Bosch wyposażone w technologię CoolPack

Akumulatory Bosch wyposażone w technologię CoolPack

Nowe akumulatory litowo-jonowe Compact o pojemności 1,5 Ah i 2,0 Ah firmy Bosch wyposażone w technologię chłodzenia CoolPack.

Firma Bosch wprowadza na rynek kolejne modele nowych akumulatorów litowo-jonowych o pojemnościach 1,5 Ah i 2,0 Ah w wersjach na napięcie 14,4 i 18 V. Pierwsze z nich są dedykowane do lżejszych i mniej zaawansowanych aplikacji. Z kolei akumulatory 2,0 Ah, wyposażone w technologię CoolPack, oferują dwukrotnie dłuższą żywotność w porównaniu z akumulatorami starego typu i wydajność większą o co najmniej 33%. Nowe modele akumulatorów litowo-jonowych Compact są dostępne w sprzedaży od maja 2013.

Po wprowadzeniu na rynek akumulatorów litowo-jonowych o pojemności 4,0 Ah z technologią CoolPack, firma Bosch prezentuje obecnie nowe akumulatory o mniejszych pojemnościach. W porównaniu z dotychczasowymi modelami 1,5 Ah, akumulatory Compact o pojemności 2,0 Ah gwarantują użytkownikom dłuższy czas pracy o co najmniej 33%.

Lepsze parametry pracy zostały uzyskane przede wszystkim dzięki podwyższonej wydajności energetycznej, zdolności do oddawania wyższych prądów w dłuższym czasie i obniżonej rezystancji wewnętrznej. Te cechy wpływają pozytywnie również na wydajność akumulatorów przy pracy w niższych temperaturach.

Podobnie akumulatory 1,5 Ah – w zestawieniu ze starym modelem 1,3 Ah – charakteryzują się wydłużonym czasem pracy o co najmniej 15%, a czas ładowania został znacznie skrócony. Stosowanie akumulatorów 1,5 Ah zalecane jest do lekkich prac instalacyjnych np. wymagających trzymania narzędzia nad głową lub do mniej zaawansowanych aplikacji, gdzie ryzyko ewentualnego przegrzewania się jest znacznie ograniczone.

Nowe, poprawione parametry techniczne nie wpływają jednak na ciężar i wygląd nowych akumulatorów – modele 1,5 Ah i 2,0 Ah pozostają wciąż najmniejszymi i najlżejszymi w swojej klasie.

Technologia chłodzenia CoolPack eliminuje przymusowe przerwy w pracy spowodowane przegrzaniem akumulatora
Im dłuższy czas pracy akumulatora, tym ważniejsza staje się jego ochrona przed przegrzewaniem się i związanymi z tym przestojami w pracy oraz przedwczesnym starzeniem się lub uszkodzeniem ogniw.

Nowy akumulator 2,0 Ah z technologią CoolPack zapewnia skuteczną ochronę ogniw przed przegrzaniem, a także do 100% dłuższą żywotność.

Akumulatorów litowo-jonowych nie wolno używać, gdy ich temperatura przekroczy 70 stopni Celsjusza, ponieważ grozi to uszkodzeniem ogniw. Wielu konkurentów stosuje obecnie elektroniczne układy kontroli temperatury, aby w razie nadmiernego przegrzania akumulatora odłączyć lub wyłączyć urządzenie, co dla użytkownika skutkuje niestety przymusowymi przerwami w pracy. Dlatego Bosch wybrał bardziej złożone rozwiązanie.

Oprócz zaawansowanych układów elektronicznych, chroniących poszczególne ogniwa i silnik oraz zabezpieczających szybki proces efektywnego ładowania, korzystamy z unikatowej technologii CoolPack, stale obniżającej temperaturę wewnątrz akumulatora. Wykorzystaliśmy ją także w nowym akumulatorze o pojemności 2,0 Ah – tłumaczy Marek Krajewski, Senior Brand Manager linii Bosch Niebieski.

Charakterystycznym elementem budowy akumulatorów CoolPack jest czerwone ożebrowane chłodzące wykonane ze specjalnego tworzywa sztucznego o wysokiej gęstości (HDPE). Materiał ten bardzo skutecznie przewodzi ciepło, a przy tym jest izolatorem elektrycznym, co zwiększa bezpieczeństwo eksploatacji akumulatorów.

Ożebrowanie zwiększa powierzchnię wymiany ciepła, które jest dzięki temu efektywniej odprowadzane na zewnątrz (np. jak w lodówce). To sprawia, że akumulatory CoolPack odznaczają się wydłużoną żywotnością. Ich niezwykła trwałość i żywotność nie oznacza jednak większych rozmiarów czy ciężaru.

Nowy akumulator Bosch jest najmniejszy i najlżejszy wśród dostępnych na rynku akumulatorów w swojej klasie napięcia.

Dlaczego jednak technologia CoolPack nie została wykorzystana w konstrukcji akumulatora 1,5 Ah?

Model 1,5 Ah jest przeznaczony do produktów lekkich, do niezaawansowanych aplikacji, gdzie nie jest wymagana wysoka efektywność prądowa, a co za tym idzie – nie ma również dużego wydatkowania ciepła i konieczności odprowadzania go na zewnątrz. Technologia CoolPack nie znajduje tu więc zastosowania - wyjaśnia Marek Krajewski.

Akumulatorów o pojemności 1,5 Ah i 2.0 Ah można używać z całą linią profesjonalnych elektronarzędzi akumulatorowych i ładowarek w ramach tej samej kategorii napięcia. Wszystkie wprowadzone w tym roku akumulatory będą dostępne w sprzedaży także jako oddzielne produkty asortymentowe. Ponadto wszystkie akumulatory i ładowarki po wcześniejszym zarejestrowaniu objęte będą wydłużoną, 24-miesięczną gwarancją uwzględniającą także zużycie eksploatacyjne.

Sugerowana cena detaliczna brutto (maj, 2013):

  • 14,4 V-Li 2,0 Ah – 405 zł,
  • 18 V-Li 2,0 Ah – 454 zł,
  • 14,4 V-Li 1,5 Ah – 355 zł,
  • 18 V-Li 1,5 Ah – 405 zł.

 

aktualizacja: 2013-05-08

Dodaj komentarz

Zestawienie 23 modeli agregatów prądotwórczych

Niezapowiedziane przerwy w dostawach prądu zdarzają się co najmniej kilka razy w roku i często występują w najmniej odpowiednim momencie. Jeśli nie chcemy być niemile zaskakiwani przez zakład energetyczny, warto zaopatrzyć się w alternatywne źródło zasilania w postaci agregatu prądotwórczego. Podpowiadamy, na co zwracać uwagę, wybierając generator do domu jednorodzinnego.

topowe produkty

Makita: narzędzia akumulatorowe 2 x 18 V!

Nowość w ofercie firmy MAKITA. Niedostępne u konkurencji narzędzia akumulatorowe 2 x 18 V! Innowacyjne rozwiązanie gwarantujące taką samą moc znamionową jak w przypadku akumulatorów 36 V oraz dłuższy czas pracy.
Nowość Makita: akumulatorowy sekator 2 x 18 V
Nowość Makita: akumulatorowy sekator 2 x 18 V Firma MAKITA oferuje narzędzia o tradycyjnie wysokiej jakości. Cechy wspólne całego asortymentu sekatorów to dobre wyważenie urządzenia, ...
Szlifierka kątowa YT-82100
Szlifierka kątowa YT-82100 Nowa, mocna szlifierka kątowa z rodziny elektronarzędzi YATO przeznaczona jest do cięcia i szlifowanie metalu oraz materiałów mineralnych.
Husqvarna nadal wspiera fundację onkologiczną Alivia - przekaż jej 1% podatku
Husqvarna nadal wspiera fundację onkologiczną Alivia - przekaż jej 1% podatku Firma Husqvarna aktywnie współpracuje i wspiera podopiecznych Fundacji Onkologicznej Alivia. W ramach kampanii "Przekaż swój 1% podatku na ...
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x