Budujemy Dom
Wokół domu / Narzędzia ogrodnicze / Aktualności

Dalmierz laserowy Bosch PLR 15

Dalmierz laserowy Bosch PLR 15

Dla użytkowników, którzy chcą szybko mierzyć długości i odległości, Bosch przygotował dalmierz laserowy PLR 15. Tym małym przyrządem o wymiarach 10 x 3,6 cm można błyskawicznie mierzyć odległości do 15 m.

To idealny dalmierz do zastosowań domowych. Przykładowo, można nim sprawdzić, czy sofa, którą mamy zamiar kupić, zmieści się pomiędzy ścianą a drzwiami balkonowymi. Także w przypadku przeprowadzki dalmierz Bosch PLR 15 umożliwia znacznie szybszy i dokładniejszy pomiar pomieszczeń niż przy użyciu tradycyjnej metrówki. Ze względu na kompaktowe wymiary i niską wagę (80 g) dalmierz zawsze można mieć przy sobie, np. w kieszeni spodni lub kurtki.

Intuicyjna obsługa – jak w modelu Quigo

"Po prostu włącz i zmierz!". Po laserze krzyżowym Quigo Bosch wprowadza na rynek kolejne, proste w obsłudze narzędzie pomiarowe, idealne dla początkujących użytkowników. Obsługa dalmierza PLR 15, podobnie jak lasera krzyżowego Quigo, jest wyjątkowo intuicyjna: wystarczy przesunąć włącznik. Po przesunięciu go w dół, urządzenie od razu włącza pomiar odległości.

Dalmierz przez cały czas wskazuje aktualną odległość pomiędzy krawędzią dalmierza a powierzchnią, na którą pada wiązka lasera. Przykładowo, chcąc zmierzyć długość ściany, należy przyłożyć dalmierz PLR 15 tylną krawędzią do sąsiadującej ściany i skierować wiązkę lasera na przeciwległą ścianę. Wynik pomiaru natychmiast pojawi się na wyświetlaczu.

Przesunięcie włącznika do pozycji wyjściowej wyłącza dalmierz. Nowością jest czerwony przycisk, który widoczny jest po włączeniu urządzenia. Jego naciśnięcie pozwala zapisać aktualny pomiar, który można potem wygodnie odczytać z podświetlanego wyświetlacza.

Precyzyjny pomiar dzięki technologii laserowej

W porównaniu do dalmierzy ultradźwiękowych, które są najczęściej spotykane w segmencie popularnych narzędzi pomiarowych do użytku domowego, dalmierze laserowe wyróżniają się dwiema ważnymi zaletami: są dużo dokładniejsze i bardziej niezawodne. Jest to związane z różnymi zasadami działania stosowanych technologii.

W przypadku technologii ultradźwiękowej emitowane są fale dźwiękowe, które z zasady są rozproszone i mogą odbijać się od kilku obiektów, co daje w efekcie niedokładny pomiar. W dalmierzach laserowych wiązka lasera jest skierowana precyzyjnie na wskazany cel. Dzięki temu dalmierz pracuje niezawodnie i z dużą dokładnością.

Dalmierz laserowy Bosch PLR 15 poszerza gamę intuicyjnych w obsłudze narzędzi pomiarowych przeznaczonych dla początkujących użytkowników. Mogą oni teraz nie tylko wyznaczać idealne piony i poziomy laserem krzyżowym Quigo lub precyzyjnie wskazywać miejsca bezpiecznego wykonywania otworów detektorem PMD 7 (wchodzi do sprzedaży równolegle z dalmierzem laserowym PLR 15), lecz także wykonywać dokładne pomiary odległości.

Dalmierz laserowy PLR 15 jest dostępny w sprzedaży od stycznia 2014 r. Sugerowana cena detaliczna wynosi 299,00 zł brutto. W wyposażeniu standardowym dalmierza znajdują się dwie baterie 1,5 V AAA.

Firma powiązana: Robert Bosch Sp. z o.o.
aktualizacja: 2013-12-10

Dodaj komentarz

Zestawienie 23 modeli agregatów prądotwórczych

Niezapowiedziane przerwy w dostawach prądu zdarzają się co najmniej kilka razy w roku i często występują w najmniej odpowiednim momencie. Jeśli nie chcemy być niemile zaskakiwani przez zakład energetyczny, warto zaopatrzyć się w alternatywne źródło zasilania w postaci agregatu prądotwórczego. Podpowiadamy, na co zwracać uwagę, wybierając generator do domu jednorodzinnego.

topowe produkty

Makita: narzędzia akumulatorowe 2 x 18 V!

Nowość w ofercie firmy MAKITA. Niedostępne u konkurencji narzędzia akumulatorowe 2 x 18 V! Innowacyjne rozwiązanie gwarantujące taką samą moc znamionową jak w przypadku akumulatorów 36 V oraz dłuższy czas pracy.
Nowość Makita: akumulatorowy sekator 2 x 18 V
Nowość Makita: akumulatorowy sekator 2 x 18 V Firma MAKITA oferuje narzędzia o tradycyjnie wysokiej jakości. Cechy wspólne całego asortymentu sekatorów to dobre wyważenie urządzenia, ...
Szlifierka kątowa YT-82100
Szlifierka kątowa YT-82100 Nowa, mocna szlifierka kątowa z rodziny elektronarzędzi YATO przeznaczona jest do cięcia i szlifowanie metalu oraz materiałów mineralnych.
Husqvarna nadal wspiera fundację onkologiczną Alivia - przekaż jej 1% podatku
Husqvarna nadal wspiera fundację onkologiczną Alivia - przekaż jej 1% podatku Firma Husqvarna aktywnie współpracuje i wspiera podopiecznych Fundacji Onkologicznej Alivia. W ramach kampanii "Przekaż swój 1% podatku na ...
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x