Budujemy Dom
Wokół domu / Narzędzia ogrodnicze / Aktualności

Nowe wyrzynarki akumulatorowe Bosch 18 V dla profesjonalistów

Nowe wyrzynarki akumulatorowe Bosch 18 V dla profesjonalistów

Bosch wprowadza na rynek nową wyrzynarkę akumulatorową GST 18 V-LI S Professional z rękojeścią prostą, zapewniającą optymalne prowadzenie wyrzynarki od dołu materiału oraz wyrzynarkę GST 18 V-LI B Professional z rękojeścią zamkniętą, oferującą wyjątkowo głębokie cięcia i wysoką moc. Oba narzędzia mają kompaktową konstrukcję i wąski obwód rękojeści i zapewniają optymalną kontrolę urządzenia.

Wyrzynarka akumulatorowa GST 18 V-LI S Professional z rękojeścią prostą

Wyrzynarka GST 18 V-LI S Professional z rękojeścią prostą jest przystosowana do cięcia materiału od dołu, dzięki czemu można nią wykonywać m.in. precyzyjne wycięcia w blatach roboczych. GST 18 V-LI S Professional jest komfortowa w obsłudze. Ma długość 282 mm i waży 2,4 kg, co sprawia, że jest najbardziej kompaktowym narzędziem w klasie 18 V. Wgłębienie na rękojeści umożliwia pracę tuż przy materiale, a mały obwód rękojeści zapewnia wygodną pracę.

Narzędzie dobrze układa się w dłoni i umożliwia dokładne prowadzenie. Użytkownicy zajmujący się m.in. stolarstwem, montażem kuchni i stoisk targowych mają teraz możliwość wygodnego, czystego i dokładnego cięcia, np. podczas prac związanych z dopasowywaniem elementów. Ponadto osobno włączana dioda zapewnia dobrą widoczność linii cięcia. Obie wyrzynarki wyposażone są w funkcję Auto-Stop, która zatrzymuje brzeszczot po wyłączeniu narzędzia i chroni materiał przed uszkodzeniem w wyniku dalszego ruchu brzeszczotu.

Wyrzynarki akumulatorowe GST 18 V-LI S Professional i GST 18 V-LI B Professional

Ulepszona wyrzynarka akumulatorowa GST 18 V-LI B Professional z rękojeścią zamkniętą

Wyrzynarka GST 18 V-LI B Professional z rękojeścią zamkniętą zastąpi dotychczasowe wyrzynarki klasy 14,4 i 18 V. Podobnie jak wariant z rękojeścią prostą, także ten model jest bardzo kompaktowy i lekki – waży zaledwie 2,4 kg. Dzięki zoptymalizowanym przełożeniom wyrzynarka osiąga do 30% większe tempo cięcia w porównaniu do poprzedniego modelu. Większa i to o aż 30% jest także głębokość cięcia w porównaniu do poprzednich modeli – wynosi ona obecnie 120 mm. Taką głębokość cięcia oferuje również wyrzynarka GST 18 V-LI S.

Dzięki napięciu 18 V i akumulatorom 4,0 Ah obydwie wyrzynarki gwarantują szybkie tempo i długi czas pracy. Bez trudu można nimi ciąć także grubsze lub twardsze materiały, jak lite drewno lub metal. Obudowy CoolPack umożliwiają intensywne korzystanie z akumulatorów bez ryzyka ich przegrzania. System EMP (Electronic Motor Protection) i system ECP (Electronic Cell Protection), w które wyposażone są oba modele, chronią narzędzia i akumulatory przed przeciążeniem, zapewniając im dłuższą żywotność. Natomiast praktyczny wskaźnik stanu naładowania akumulatora informuje użytkownika o dostępnych rezerwach energii.

Prosta i wygodna obsługa – od cięcia do wymiany brzeszczotów

Aby optymalnie dopasować parametry pracy piły do właściwości obrabianego materiału, wyrzynarki są wyposażone w czterostopniową oscylację brzeszczotu i wygodną w obsłudze regulację prędkości skokowej. Dzięki temu użytkownik może z łatwością wykonywać cięcia krzywoliniowe i cięcia z ręki, a także cięcia wgłębne w różnych materiałach, takich jak drewno, płyty gipsowo-kartonowe czy metal.

Dużą stabilność prowadzenia narzędzia zapewnia wytrzymała stopa aluminiowa ze stalowym wzmocnieniem. Jest ona wyposażona w stopkę ślizgową z tworzywa sztucznego, która chroni delikatne powierzchnie materiałów przed uszkodzeniem. System równoważenia masy obniża poziom drgań i zapewnia spokojniejszą pracę. Z kolei system SDS umożliwia beznarzędziową wymianę brzeszczotu przy użyciu jednej ręki. W wyrzynarce można stosować wszystkie dostępne w sprzedaży brzeszczoty do wyrzynarek z chwytem T.

Wyrzynarki akumulatorowe GST 18 V-LI S Professional i GST 18 V-LI B Professional będą dostępne w sprzedaży od września 2014 roku.

Firma powiązana: Robert Bosch Sp. z o.o.
aktualizacja: 2014-09-09

Dodaj komentarz

Wybór agregatu prądotwórczego - cenne wskazówki

Przerwa w dostawie energii elektrycznej utrudnia, a czasem wręcz paraliżuje życie domowe, dlatego też radzę aby w porę pomyśleć i zaopatrzyć się w odpowiedni agregat prądotwórczy. Przy wyborze należy uwzględnić cichą pracę oraz policzyć potrzebną nam moc.

topowe produkty

Makita: narzędzia akumulatorowe 2 x 18 V!

Nowość w ofercie firmy MAKITA. Niedostępne u konkurencji narzędzia akumulatorowe 2 x 18 V! Innowacyjne rozwiązanie gwarantujące taką samą moc znamionową jak w przypadku akumulatorów 36 V oraz dłuższy czas pracy.
Nowość Makita: akumulatorowy sekator 2 x 18 V
Nowość Makita: akumulatorowy sekator 2 x 18 V Firma MAKITA oferuje narzędzia o tradycyjnie wysokiej jakości. Cechy wspólne całego asortymentu sekatorów to dobre wyważenie urządzenia, ...
Szlifierka kątowa YT-82100
Szlifierka kątowa YT-82100 Nowa, mocna szlifierka kątowa z rodziny elektronarzędzi YATO przeznaczona jest do cięcia i szlifowanie metalu oraz materiałów mineralnych.
Husqvarna nadal wspiera fundację onkologiczną Alivia - przekaż jej 1% podatku
Husqvarna nadal wspiera fundację onkologiczną Alivia - przekaż jej 1% podatku Firma Husqvarna aktywnie współpracuje i wspiera podopiecznych Fundacji Onkologicznej Alivia. W ramach kampanii "Przekaż swój 1% podatku na ...
Zamknij okno x
Newsletter
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe
informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.     
Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego;
- porady budowlane;
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl; - zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
Zapisz się do newslettera
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x