Budujemy Dom
Wokół domu / Narzędzia ogrodnicze / Aktualności

Nowe wyrzynarki akumulatorowe Bosch 18 V dla profesjonalistów

Nowe wyrzynarki akumulatorowe Bosch 18 V dla profesjonalistów

Bosch wprowadza na rynek nową wyrzynarkę akumulatorową GST 18 V-LI S Professional z rękojeścią prostą, zapewniającą optymalne prowadzenie wyrzynarki od dołu materiału oraz wyrzynarkę GST 18 V-LI B Professional z rękojeścią zamkniętą, oferującą wyjątkowo głębokie cięcia i wysoką moc. Oba narzędzia mają kompaktową konstrukcję i wąski obwód rękojeści i zapewniają optymalną kontrolę urządzenia.

Wyrzynarka akumulatorowa GST 18 V-LI S Professional z rękojeścią prostą

Wyrzynarka GST 18 V-LI S Professional z rękojeścią prostą jest przystosowana do cięcia materiału od dołu, dzięki czemu można nią wykonywać m.in. precyzyjne wycięcia w blatach roboczych. GST 18 V-LI S Professional jest komfortowa w obsłudze. Ma długość 282 mm i waży 2,4 kg, co sprawia, że jest najbardziej kompaktowym narzędziem w klasie 18 V. Wgłębienie na rękojeści umożliwia pracę tuż przy materiale, a mały obwód rękojeści zapewnia wygodną pracę.

Narzędzie dobrze układa się w dłoni i umożliwia dokładne prowadzenie. Użytkownicy zajmujący się m.in. stolarstwem, montażem kuchni i stoisk targowych mają teraz możliwość wygodnego, czystego i dokładnego cięcia, np. podczas prac związanych z dopasowywaniem elementów. Ponadto osobno włączana dioda zapewnia dobrą widoczność linii cięcia. Obie wyrzynarki wyposażone są w funkcję Auto-Stop, która zatrzymuje brzeszczot po wyłączeniu narzędzia i chroni materiał przed uszkodzeniem w wyniku dalszego ruchu brzeszczotu.

Wyrzynarki akumulatorowe GST 18 V-LI S Professional i GST 18 V-LI B Professional

Ulepszona wyrzynarka akumulatorowa GST 18 V-LI B Professional z rękojeścią zamkniętą

Wyrzynarka GST 18 V-LI B Professional z rękojeścią zamkniętą zastąpi dotychczasowe wyrzynarki klasy 14,4 i 18 V. Podobnie jak wariant z rękojeścią prostą, także ten model jest bardzo kompaktowy i lekki – waży zaledwie 2,4 kg. Dzięki zoptymalizowanym przełożeniom wyrzynarka osiąga do 30% większe tempo cięcia w porównaniu do poprzedniego modelu. Większa i to o aż 30% jest także głębokość cięcia w porównaniu do poprzednich modeli – wynosi ona obecnie 120 mm. Taką głębokość cięcia oferuje również wyrzynarka GST 18 V-LI S.

Dzięki napięciu 18 V i akumulatorom 4,0 Ah obydwie wyrzynarki gwarantują szybkie tempo i długi czas pracy. Bez trudu można nimi ciąć także grubsze lub twardsze materiały, jak lite drewno lub metal. Obudowy CoolPack umożliwiają intensywne korzystanie z akumulatorów bez ryzyka ich przegrzania. System EMP (Electronic Motor Protection) i system ECP (Electronic Cell Protection), w które wyposażone są oba modele, chronią narzędzia i akumulatory przed przeciążeniem, zapewniając im dłuższą żywotność. Natomiast praktyczny wskaźnik stanu naładowania akumulatora informuje użytkownika o dostępnych rezerwach energii.

Prosta i wygodna obsługa – od cięcia do wymiany brzeszczotów

Aby optymalnie dopasować parametry pracy piły do właściwości obrabianego materiału, wyrzynarki są wyposażone w czterostopniową oscylację brzeszczotu i wygodną w obsłudze regulację prędkości skokowej. Dzięki temu użytkownik może z łatwością wykonywać cięcia krzywoliniowe i cięcia z ręki, a także cięcia wgłębne w różnych materiałach, takich jak drewno, płyty gipsowo-kartonowe czy metal.

Dużą stabilność prowadzenia narzędzia zapewnia wytrzymała stopa aluminiowa ze stalowym wzmocnieniem. Jest ona wyposażona w stopkę ślizgową z tworzywa sztucznego, która chroni delikatne powierzchnie materiałów przed uszkodzeniem. System równoważenia masy obniża poziom drgań i zapewnia spokojniejszą pracę. Z kolei system SDS umożliwia beznarzędziową wymianę brzeszczotu przy użyciu jednej ręki. W wyrzynarce można stosować wszystkie dostępne w sprzedaży brzeszczoty do wyrzynarek z chwytem T.

Wyrzynarki akumulatorowe GST 18 V-LI S Professional i GST 18 V-LI B Professional będą dostępne w sprzedaży od września 2014 roku.

Firma powiązana: Robert Bosch Sp. z o.o.
aktualizacja: 2014-09-09

Dodaj komentarz

Wybór agregatu prądotwórczego - cenne wskazówki

Przerwa w dostawie energii elektrycznej utrudnia, a czasem wręcz paraliżuje życie domowe, dlatego też radzę aby w porę pomyśleć i zaopatrzyć się w odpowiedni agregat prądotwórczy. Przy wyborze należy uwzględnić cichą pracę oraz policzyć potrzebną nam moc.

YT-82230 szlifierka oscylacyjna YATO 260W
YT-82230 szlifierka oscylacyjna YATO 260W Nowością w ofercie firmy TOYA jest wysokiej jakości ergonomiczna szlifierka oscylacyjna o mocy 260 W. Mocny silnik umożliwia szybką pracę. ...
Linia profesjonalnych elektronarzędzi YATO
Linia profesjonalnych elektronarzędzi YATO Lekka i mocna młotowiertarka SDS PLUS YT-82120 sprawdza się w pracach wymagających szybkich postępów: przy wierceniu udarowym w betonie, ...
Mistrzowskie jesienne pilarki Husqvarna na wagę złota
Mistrzowskie jesienne pilarki Husqvarna na wagę złota Polska złota jesień przyniosła firmie Husqvarna cztery złote medale podczas Mistrzostw Świata Drwali (WLC), które odbyły się 8-11 września ...
Zamknij okno x
Newsletter
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe
informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.     
Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego;
- porady budowlane;
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl; - zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
Zapisz się do newslettera
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x