Budujemy Dom
Wokół domu / Narzędzia ogrodnicze / Aktualności

Mieszadła marki Collomix do zadań specjalnych

Najważniejszym elementem mieszarek są mieszadła, dzięki którym możliwe jest uzyskanie dokładnie rozdrobnionej i gładkiej zaprawy. Mieszadła marki Collomix – dostępne w ofercie firmy LŁ – przeznaczone są do rozrabiania substancji o różnej gęstości i lepkości.

Mieszadła marki Collomix do zadań specjalnych

Nieprawidłowe wymieszanie zapraw, mas barwionych czy samopoziomujących może skutkować powstaniem grudek oraz pęcherzyków powietrza, co zmniejszy jakość wykonywanych prac lub doprowadzi do konieczności ich poprawienia. W celu prawidłowego wymieszania substancji posadzkarskiej, tynków lub farb należy użyć dedykowanego do jej konsystencji czy czasu zastygania mieszadła. Nie istnieje jedno uniwersalne mieszadło, dlatego jego wybór uzależniony jest od zadania, do którego będzie przeznaczone.

Marka Collomix, specjalizująca się w produkcji profesjonalnych i bezawaryjnych mieszarek, ma w swojej ofercie szereg modeli mieszadeł, które - dzięki odpowiednim konstrukcjom - przeznaczone są do rozrabiania wszelkiego rodzaju substancji budowlanych.

Mieszadła marki Collomix do zadań specjalnych

Często mieszadłem błędnie nazywa się całe urządzenie, czyli mieszarkę. W rzeczywistości mieszadłem jest tylko wymienny element miksujący. Nie bez przyczyny mieszadła różnią się od siebie kształtem – każda z dostępnych końcówek rozrabiających przeznaczona jest do mieszania danego rodzaju substancji. Układ oraz ilość wrzecion decydują o tym, w którym kierunku będzie przelewała się zaprawa oraz o stopniu jej wymieszania. Wybór odpowiedniego mieszadła zależny jest od rozrabianej masy, dlatego innego użyje się do wymieszania substancji płynnych, a innego do substancji plastycznych.

Mieszadła Collomix wyróżnia opracowany przez markę specjalny kąt nachylenia łopatek. Są one malowane technologią lakierowania proszkowego, co wpływa na ich atrakcyjny wygląd oraz gładkie powierzchnie i brzegi. Mieszadła są przyjazne dla środowiska i nie emitują do środowiska niebezpiecznych substancji. Charakteryzuje je bardzo silne połączenie spawalnicze, które wpływa na długą żywotność narzędzi. Ponadto złącze HEXAFIX służące do beznarzędziowej wymiany mieszadeł sprawia, że korzystanie z urządzenia jest proste, szybkie i nie wymaga narzędzi do wymiany mieszadeł.

Substancje płynne

Do materiałów płynnych zaliczamy farby, lakiery, kleje, powłoki oraz żywice epoksydowe. Najlepsze do ich wymieszania będzie mieszadło FM marki Collomix, przeznaczone do przerobienia maksymalnie 30 kg materiałów przy użyciu niewielkiej mocy samej mieszarki. Rozrabiany materiał jest przemieszczany z góry do dołu, po czym rozlewa się na boki pojemnika. Ten kierunek zapobiega rozpryskiwaniu mieszanych zapraw, a grudki są rozdrabniane przez dużą siłę i prędkość transportu materiału, wymuszoną przez kształt mieszadła.

Do rozrabiana płynnych i lepkich substancji, takich jak kleje czy mieszaniny z dodatkiem żywic, najlepiej jest użyć turbo mieszadła LX, którego łopatki przypominają swoim kształtem śmigło. Mieszadło to wytwarza silny strumień w kierunku od góry do dołu, który zapewnia idealne rozrabianie i zapobiega chlapaniu oraz nadmiernemu natlenieniu masy.

Substancje rozlewające się

Mieszadło DLX marki Collomix to wzbogacona o dodatkowe łopatki wersja mieszadła LX. Przeznaczona jest ona do rozrabiana dużych ilości rozlewających się substancji płynnych, gęstopłynnych oraz kleistych. DLX najlepiej poradzi sobie z wymieszaniem farb, mas wyrównujących, szpachlowych, szlamów, zapraw klejowych oraz cienkowarstwowych. Dwa turbinowe ostrza, umieszczone jeden nad drugim, gwarantują silny przepływ materiału zapobiegając powstawaniu grudek. Łopatki mieszadła są również wyposażone w specjalny ring ochronny, który gwarantuje ich płynną pracę oraz chroni dno pojemnika przed uszkodzeniem.

Jednym z mieszadeł, które pracuje z dużymi siłami ścinającymi, jest model KR marki Collomix. Koszyczkowy kształt rozwija silny efekt ssania i zapobiega tworzeniu się grudek. Mieszadło KR wyróżnia się dobrą homogenizacją mas gipsowych, szpachlówek, klejów oraz materiałów uszczelniających, powłok bitumicznych, kitów czy mieszanin z dodatkiem żywic. Mieszany materiał dzięki specyficznej budowie wrzecion wiruje dookoła, a mieszana substancja jest podnoszona lub opuszczana poprzez ruchy mieszarką w pionie. Dzięki lekkiej i przestrzennej konstrukcji mieszadło KR stawia bardzo mały opór w mieszanym materiale, przez co ma większą prędkość i łatwo robija wszelkie grudy, a jednocześnie nie wpycha do masy zbyt wiele powietrza.

Substancje ciężkie i plastyczne

Do wymieszania betonu, jastrychu czy tynku potrzebne są mieszadła, które poradzą sobie z rozrobieniem zbitych mas. Mieszadło WK marki Collomix o wszechstronnym zastosowaniu bardzo dobrze prowadzi materiał. Dwułopatkowy model odpowiedni do niskich prędkości obrotowych idealnie miesza lepkie i ciężkie materiały. Natomiast mieszadło MK to profesjonalny i wytrzymały model trzyłopatkowy do pracy nad zwartym materiałem. Poradzi sobie ono z wymieszaniem dużych ilości ciężkich substancji. Przy użyciu obu modeli materiał przemieszczany jest z dołu do góry na środku pracy mieszadła i opada na dno z powrotem na brzegach pojemnika. Mieszadła łagodnie zanurzają się w ciężkich zaprawach, tynkach, gipsach czy mieszankach żwiru oraz piasku ze spoinami.

Produkty marki Collomix, które dostępne są w ofercie sprzedażowej firmy LŁ, wyznaczają nowe standardy na budowie. Innowacyjne i opatentowane kształty łopatek mieszadeł sprawiają, że prace stają się wydajniejsze i prostsze. Profesjonalne narzędzia charakteryzuje wysoka jakość wykonania oraz niezawodność. Mieszadła produkowane przez markę Collomix powstają w oparciu o najlepszą wiedzę produktową, zdobytą przez ponad 40 lat doświadczenia. Codzienna obecność specjalistów Collomixa na wielu budowach w Niemczech oraz całej Europie, setki praktycznych testów z wykorzystaniem wszystkich dostępnych zapraw na europejskim rynku, ścisła współpraca z producentami chemii budowlanej na każdym etapie testów i przygotowania produktów skutkują zebraniem największej bazy wiedzy nt. przygotowania mas. Collomix, jako firma skupiona wyłącznie na problematyce przygotowania mieszanek, jest słusznie uznawany za światowego lidera branży.

Przykładowa wycena netto mieszadeł:

 • Mieszadło FM 120 M14 77 zł;
 • Mieszadło LX 120 M14: 55 zł;
 • Mieszadło DLX 120 HF: 92 zł;
 • Mieszadło KR 120 M: 82 zł;
 • Mieszadło MM 115 M: 62 zł; 
 • Mieszadło WK 120 M: 83 zł;
 • Mieszadło MK 120 M: 105 zł;
 • Mieszadło MKN 120 M: 103 zł.

Producent: Collomix
Dystrybutor: LŁ Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.

aktualizacja: 2016-10-03

Dodaj komentarz

Agregat prądotwórczy - jak dobrać jego moc i jak go podłączyć?

Mieszkam w rejonie, gdzie często zdarzają się nawet kilkunastogodzinne wyłączenia prądu. Jest to bardzo uciążliwe i dezorganizuje prace domowe. Dlatego chciałbym zamontować agregat prądotwórczy, zasilający najpotrzebniejsze urządzenia. Jak dobrać jego moc i jak go podłączyć?

topowe produkty

Makita: narzędzia akumulatorowe 2 x 18 V!

Nowość w ofercie firmy MAKITA. Niedostępne u konkurencji narzędzia akumulatorowe 2 x 18 V! Innowacyjne rozwiązanie gwarantujące taką samą moc znamionową jak w przypadku akumulatorów 36 V oraz dłuższy czas pracy.
Nowość Makita: akumulatorowy sekator 2 x 18 V
Nowość Makita: akumulatorowy sekator 2 x 18 V Firma MAKITA oferuje narzędzia o tradycyjnie wysokiej jakości. Cechy wspólne całego asortymentu sekatorów to dobre wyważenie urządzenia, ...
Szlifierka kątowa YT-82100
Szlifierka kątowa YT-82100 Nowa, mocna szlifierka kątowa z rodziny elektronarzędzi YATO przeznaczona jest do cięcia i szlifowanie metalu oraz materiałów mineralnych.
Husqvarna nadal wspiera fundację onkologiczną Alivia - przekaż jej 1% podatku
Husqvarna nadal wspiera fundację onkologiczną Alivia - przekaż jej 1% podatku Firma Husqvarna aktywnie współpracuje i wspiera podopiecznych Fundacji Onkologicznej Alivia. W ramach kampanii "Przekaż swój 1% podatku na ...
Zamknij okno x
Newsletter
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe
informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.   
Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego;
- porady budowlane;
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl; - zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
Zapisz się do newslettera
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

 • Polecamy również
  Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x