Budujemy Dom
Wokół domu / Narzędzia ogrodnicze / Aktualności

Polska premiera Husqvarna Automower

Pod koniec maja firma HUSQVARNA zorganizowała prasową majówkę, na której po raz pierwszy w Polsce przedstawiono mediom automatyczne kosiarki z serii AUTOMOWER™ oraz nowość 2008  na rynkach światowych  - AUTOMOWER™ SOLAR HYBRID.

W ogrodach Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego kilkudziesięciu gości uczestniczyło w niekonwencjonalnym spotkaniu prasowym firmy Husqvarna. Przedstawiciele mediów mogli w miłej atmosferze majówki zapoznać się m.in.: z najnowszą ofertą produktową z serii kosiarek automatycznych Automower™ firmy Husqvarna.

HUSQVARNA AUTOMOWER™ to pierwsze na świecie w pełni zautomatyzowane kosiarki, które łagodnie wprowadzają nowoczesność do życia codziennego. Inteligentne kosiarki zostały tak skonstruowane, aby same realizowały koszenie niezależnie od kształtu trawnika, obecności przeszkód (np.: rośliny, mała architektura ogrodowa), ukształtowania terenu czy pogody.

Zastosowane rozwiązania techniczne spowodowały, że kosiarki te są: ekonomiczne, ciche, bezpieczne w użytkowaniu oraz lekkie i o niewielkich rozmiarach. Przeznaczone są do pielęgnacji małych (do 500m²) oraz dużych ogrodów (do 3000m²). Są to produkty o estetycznych i nowoczesnych kształtach.

HUSQVARNA AUTOMOWER™
Husqvarna od ponad 300 lat uważnie obserwuje rynek konsumentów dóbr. Sztab doświadczonych specjalistów nieustannie pracuje nad nowymi, innowacyjnymi rozwiązaniami technicznymi i materiałowymi.

Regularnie zlecamy badania marketingowe i elastycznie reagujemy na sygnały o zachodzących na rynku zmianach. W odpowiedzi na zachowania, zwyczaje i potrzeby konsumentów udoskonalamy maszyny, będące już w sprzedaży i wprowadzamy zupełnie nowe. Taką właśnie światową nowością są kosiarki Husqvarna Automower™, które stworzyliśmy dla tych, którzy cenią zarówno nowoczesny design otoczenia, jak i wolny czas - powiedział Piotr Stański, Manager ds. Marketingu i Sprzedaży firmy Husqvarna.

HUSQVARNA AUTOMOWER™ SOLAR HYBRIDPrezentowany sprzęt jest w pełni profesjonalną i nowoczesną maszyną dbająca o systematyczną pielęgnację trawnika oraz o środowisko naturalne, ponieważ nie wydziela do atmosfery niepożądanego dwutlenku węgla ani szkodliwych spalin. Tegoroczna nowość AUTOMOWER™ SOLAR HYBRID wyposażona jest w baterie słoneczne.

Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom zwiększona została także wydajność koszenia. Przez 24 godziny ten inteligentny przyjaciel ogrodu kosi ponad 2000 m² powierzchni - dodał Jerzy Banaszczyk, Menedżer ds. Produktu w firmie Husqvarna Poland.

Husqvarna Automower™
– historia ogrodnika w pigułce

1992

Husqvarna AB pomysł na kosiarkę nazywaną SolarMower odkupiła w 1992 roku od wynalazcy i konstruktora pierwszego prototypu - Belga André Colensa.

1995

Prace nad kosiarką prowadzono w centrali firmy, w szwedzkim mieście Huskvarna. Ich efektem było wprowadzenie w 1995 roku na rynek pierwszej kosiarki SolarMower.

1998

Kolejna kosiarka Husqvarna Automower™ z akumulatorem i stacją ładującą pojawiła się w sprzedaży już w 1998 roku.

2008

W tym roku wprowadzono światową nowość: Husqvarna Automower™ Solar Hybrid.

Obecnie Husqvarna jest właścicielem kilku patentów na samobieżne kosiarki.

Więcej informacji o kosiarkach Husqvarna Automower™ znajduje się na stronie


Firma powiązana: HUSQVARNA
aktualizacja: 2008-06-06

Dodaj komentarz

Szlifierki

Szlifierki to najczęściej kupowane elektronarzędzia. Pośród nich prym wiodą szlifierki kątowe, które służą w przeciętnym warsztacie domowym nie tylko do szlifowania lecz także do cięcia.
Szlifierek jest jednak kilka rodzajów. Decyzja, którą wybrać, zależy od przewidywanego zakresu prac, oraz częstotliwości używania.
topowe produkty

Makita: narzędzia akumulatorowe 2 x 18 V!

Nowość w ofercie firmy MAKITA. Niedostępne u konkurencji narzędzia akumulatorowe 2 x 18 V! Innowacyjne rozwiązanie gwarantujące taką samą moc znamionową jak w przypadku akumulatorów 36 V oraz dłuższy czas pracy.
Nowość Makita: akumulatorowy sekator 2 x 18 V
Nowość Makita: akumulatorowy sekator 2 x 18 V Firma MAKITA oferuje narzędzia o tradycyjnie wysokiej jakości. Cechy wspólne całego asortymentu sekatorów to dobre wyważenie urządzenia, ...
Szlifierka kątowa YT-82100
Szlifierka kątowa YT-82100 Nowa, mocna szlifierka kątowa z rodziny elektronarzędzi YATO przeznaczona jest do cięcia i szlifowanie metalu oraz materiałów mineralnych.
Husqvarna nadal wspiera fundację onkologiczną Alivia - przekaż jej 1% podatku
Husqvarna nadal wspiera fundację onkologiczną Alivia - przekaż jej 1% podatku Firma Husqvarna aktywnie współpracuje i wspiera podopiecznych Fundacji Onkologicznej Alivia. W ramach kampanii "Przekaż swój 1% podatku na ...
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x