Budujemy Dom
Nasi eksperci

Czy centrale z wymiennikiem obrotowym zużywają więcej prądu niż z wymiennikiem krzyżowym?

Wiele się słyszy na temat dodatkowej energii, która jest potrzebna do napędu wymiennika obrotowego. Padają nawet wartości o poborze mocy przez silnik 50, czynawet 70W.

Takie informacje mają zniechęcić Klientów do zakupu najbardziej optymalnej centrali dla naszego klimatu, czyli właśnie z wymiennikiem obrotowym. W centralach EnstoEnervent silnik napędu rotora pobiera tylko 5 lub, w przypadku LTR-2, 6W!!! Dodajmy, że w urządzeniach EnstoEnervent wentylatory są wyłącznie z silnikami typu EC, które zużywają do 50% mniej prądu niż silniki AC. Podsumowując, centrale EnstoEnervent należą do najbardziej energooszczędnych na naszym rynku.

Firma powiązana: Ensto Pol
aktualizacja: 2014-03-28

Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x