Budujemy Dom
Wokół domu / Ogród / Porady ekspertów

Jak powinien być wykonany betonowy podjazd do garażu?

Chciałbym zrobić betonowy podjazd do garażu. Jak powinien być wykonany, by nie pękał i nie łuszczyła się jego powierzchnia? Jak powinna w związku z tym być wykonana podbudowa i jak wykonać dylatacje?

Podjazd do garażu najczęściej wykańcza się kostką brukową, bo to rozwiązanie trwałe i stosunkowo łatwe do wykonania
Podjazd do garażu najczęściej wykańcza się kostką brukową, bo to rozwiązanie trwałe i stosunkowo łatwe do wykonania (fot. Poltau)

Odpowiedź eksperta: Betonowanie podjazdu do garażu nie jest dobrym rozwiązaniem, gdyż jego powierzchnia, jeśli nie zostanie dodatkowo zabezpieczona, będzie stale pyliła. Ze względu na konieczność utworzenia dylatacji dzielących nawierzchnie na pola o wymiarach nie większych niż 2 × 3 m należy też liczyć się z wykruszaniem się krawędzi, jak też „klawiszowaniem” poszczególnych płyt pod wpływem wysadzin mrozowych.

Oczywiście wszystkie te negatywne zjawiska można ograniczyć wykonując odpowiednio grubą podbudowę, grubą warstwę betonu i utwardzenie powierzchniowe, ale koszty będą znacznie wyższe niż przy wyłożeniu podjazdu kostką brukową. Dodatkowym atutem nawierzchni z kostki jest też łatwość ewentualnych napraw.

Redakcja BD

aktualizacja: 2011-04-27

Zdaniem naszych Czytelników

Widać, że autor tzw. expert nie zna sie na technologii. Może ten tzw. ekspert powinien pojechać do USA. Tam 90% podjazdów i ścieżek jest wykonanych z betonu

Gość mako

18 Wrz 2013, 19:01

Chcesz wiedzieć więcej - zajrzyj na Forum.BudujemyDom.pl

Dodaj komentarz

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 

Czy nawadnianiem można sterować za pomocą systemu alarmowego?

Odpowiedź eksperta: Nowoczesny system alarmowy nie tylko daje poczucie bezpieczeństwa, ale również umożliwia realizację systemu domu inteligentnego przez połączenie niezależnych dotąd instalacji w system sterowany ręcznie lub automatycznie.

Nowość Libet: system Maxima z kolekcji Impressio
Nowość Libet: system Maxima z kolekcji Impressio System Maxima z kolekcji Libet Impressio składa się z ośmiu propozycji eleganckich płyt tarasowych: Maxima, Maxima Rigato, Maxima Lungo, ...
Natulit Massimo z linii Libet Completto
Natulit Massimo z linii Libet Completto Oferta produktów z linii Libet Completto to niezwykle wszechstronne i uniwersalne materiały, które skutecznie dopełniają aranżacje utrzymane ...
Płyty Symfonia nagrodzone Złotym Medalem MTP 2017
Płyty Symfonia nagrodzone Złotym Medalem MTP 2017 Znane są już wyniki konkursu o Złoty Medal zorganizowanego w ramach Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA 2017. W gronie ...
Zamknij okno x
Newsletter
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe
informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.     
Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego;
- porady budowlane;
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl; - zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
Zapisz się do newslettera
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x