Budujemy Dom
Wokół domu / Ogród / Porady ekspertów

Jak wykończyć schody i ścieżki ogrodowe płytami imitującymi drewno?

Odpowiedź eksperta: Płyty ogrodowe imitujące drewno wykorzystywane są do wykańczania placyków, ścieżek ogrodowych, schodów i obrzeży rabat kwiatowych. Kompletny system: płyt-desek, kopyt oraz krążków można układać na podsypce z piasku z podbudową lub na zaprawie cementowej.

W jaki sposób wykończyć schody i ścieżki ogrodowe płytami imitującymi drewno?
(fot. Bruk-Bet)

W pierwszej metodzie fugi możemy zasypać piaskiem, w drugiej – należy użyć sypkiej zaprawy, która ułatwia dokładne wypełnianie szczelin. Uwaga! Przy nieprecyzyjnym fugowaniu można łatwo zabrudzić nawierzchnię.

Prawidłowy montaż stopni i podstopnic nie sprawia trudności. Powinien zostać wykonany zakładkowo na wilgotnym betonie, przy użyciu zaprawy cementowej – można w ten sposób zbudować nowe schody lub zabudować istniejące stopnie. Do konstrukcji nowych schodów można użyć także bloków schodowych, czyli całych stopni, układanych na mrozoodpornym fundamencie z chudego betonu o grubości ok. 20 cm.

Płyty imitujące drewno ogrodowe warto zaimpregnować. Należy jednak pamiętać o tym, aby wcześniej ich powierzchnia została oczyszczona z wszelkich zabrudzeń, ponieważ impregnat utrwali zanieczyszczenia. Zabieg ten należy wykonać dopiero kilka miesięcy po ułożeniu nawierzchni, ponieważ zbyt wczesne zaimpregnowanie utrwali naturalne wykwity, które początkowo pojawiają się na płytach, a z czasem samoistnie znikają.

Tomasz Ługowski
Główny Projektant w firmie Bruk-Bet

aktualizacja: 2012-04-30

Zdaniem naszych Czytelników

chyba nie zrozumiem dlaczego ludzie używają podróbek zamiast naturalnych materiałów. Beton imitujacy drewno... buahahaha

Gość drogowiec

31 Sty 2014, 10:00

Chcesz wiedzieć więcej - zajrzyj na Forum.BudujemyDom.pl

Dodaj komentarz

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 

Pielęgnacja trawnika wiosną

Wraz z nadejściem wiosny zwiększa się lista spraw, które należałoby wykonać w ogrodzie. Pielęgnacji wymagają krzewy, drzewa, byliny, oczko wodne, a nawet trawnik. Jeśli przez cały okres wegetacyjny pragniemy cieszyć się piękną murawą, to już wiosną należy pomóc naturze w rozpoczęciu prawidłowego funkcjonowania.
topowe produkty

Minimalistyczne grafitowe lampy Bendo od SPOTLINE - nowość 2017

SPOTLINE prezentuje swój wzorniczy hit - kolekcję designerskich zewnętrznych ogrodowych lamp Bendo. Mają one formę prostych słupków i zostały wykonane z aluminium i szkła według projektu Karsten Witch.
Nowość Libet: system Maxima z kolekcji Impressio
Nowość Libet: system Maxima z kolekcji Impressio System Maxima z kolekcji Libet Impressio składa się z ośmiu propozycji eleganckich płyt tarasowych: Maxima, Maxima Rigato, Maxima Lungo, ...
Natulit Massimo z linii Libet Completto
Natulit Massimo z linii Libet Completto Oferta produktów z linii Libet Completto to niezwykle wszechstronne i uniwersalne materiały, które skutecznie dopełniają aranżacje utrzymane ...
Płyty Symfonia nagrodzone Złotym Medalem MTP 2017
Płyty Symfonia nagrodzone Złotym Medalem MTP 2017 Znane są już wyniki konkursu o Złoty Medal zorganizowanego w ramach Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA 2017. W gronie ...
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x