Budujemy Dom
Wokół domu / Ogród / Artykuły

Wykonanie podjazdu z warstwą mineralno-żywiczną

Nawierzchnia mineralno-żywiczna jest odporna na mróz i sól drogową. Wykazuje też krótkotrwałą odporność na benzynę i olej samochodowy. Nie pyli się i jest szorstka (zmniejsza ryzyko poślizgu).

Do wyboru mamy naturalne, twarde kruszywa: bazalt, granit, kwarc, serpentynit. Pielęgnacja nawierzchni polega na okresowym myciu jej wodą przy użyciu myjki ciśnieniowej lub węża ogrodowego.

Wykonanie podjazdu z warstwą mineralno-żywiczną

Wykonanie podjazdu wykończonego kruszywem utwardzonym żywicą należy zlecić fachowcom. Pierwszą warstwę podbudowy (odsączającą) powinien stanowić piasek, a kolejną (nośną) – kliniec. Oczywiście każdą z nich trzeba kolejno zagęścić. Na tak przygotowane podłoże wylewa się gotową masę. Gładką i równą powierzchnię uzyskuje się poprzez jej zacieranie. Nawierzchnia musi być dylatowana ze względu na nieznaczną kurczliwość.

Podjazd z warstwą mineralno-żywiczną - schemat
Podjazd z warstwą mineralno-żywiczną

Koszty wykonania podjazdu z warstwą mineralno-żywiczną

Firmy wykonujące taką nawierzchnię podają cenę usługi obejmującą ułożenie warstwy mineralno-żywicznej oraz koszt materiału. Usługa ta kosztuje 257 zł/m2. W przypadku podjazdu o powierzchni 56 m2 (7 × 8 m), koszt kruszywa utwardzonego żywicą wynosi zatem 14 396 zł, a koszt podbudowy, składającej się z warstwy piasku oraz warstwy klińca – odpowiednio ok. 450 zł oraz 400 zł.

Małgorzata Kolmus

aktualizacja: 2017-02-14

Dodaj komentarz

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 

Wykonanie podjazdu z kratki plastikowej

Dzięki konstrukcji przypominającej plaster miodu kratki plastikowe są dość wytrzymałe na nacisk – nadają się na nawierzchnie niezbyt intensywnie użytkowanych podjazdów.

topowe produkty

Minimalistyczne grafitowe lampy Bendo od SPOTLINE - nowość 2017

SPOTLINE prezentuje swój wzorniczy hit - kolekcję designerskich zewnętrznych ogrodowych lamp Bendo. Mają one formę prostych słupków i zostały wykonane z aluminium i szkła według projektu Karsten Witch.
Nowość Libet: system Maxima z kolekcji Impressio
Nowość Libet: system Maxima z kolekcji Impressio System Maxima z kolekcji Libet Impressio składa się z ośmiu propozycji eleganckich płyt tarasowych: Maxima, Maxima Rigato, Maxima Lungo, ...
Natulit Massimo z linii Libet Completto
Natulit Massimo z linii Libet Completto Oferta produktów z linii Libet Completto to niezwykle wszechstronne i uniwersalne materiały, które skutecznie dopełniają aranżacje utrzymane ...
Płyty Symfonia nagrodzone Złotym Medalem MTP 2017
Płyty Symfonia nagrodzone Złotym Medalem MTP 2017 Znane są już wyniki konkursu o Złoty Medal zorganizowanego w ramach Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA 2017. W gronie ...
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x