Budujemy Dom
Wokół domu / Ogród / Aktualności

Nowe materiały markizowe vuscreen ALU i perfotex

Nowe materiały markizowe vuscreen ALU i perfotex

Tkanina vuscreen ALU i perfotex, dwa nowe poszycia przeciwsłoneczne do okien i ogrodów zimowych z firmy markilux, które zapewniają zwiększoną ochronę termiczną dzięki specjalnemu uszlachetnieniu.

Producent wyposażył te poszycia w delikatną pigmentację aluminium. Odbija ona podczerwone promieniowanie słoneczne. Efekt ten powoduje zmniejszenie przepuszczalności promieniowania cieplnego nawet o jedną trzecią. Delikatnie perforowana tkanina vuscreen ALU zapewnia nieoślepiające przepuszczenie światła do okien. Ze swymi nowatorskimi pigmentami można poza tym oszczędzić energię w przypadku sterowanych automatycznie markiz okiennych. 

Latem dzięki temu ciepło pozostanie na zewnątrz. Tu potrzeba wówczas mniej energii do ochłodzenia. A zimą w pomieszczeniach utrzyma się przytulne ciepło. W tym przypadku oszczędza się energię ogrzewania.

Alternatywnie dostępne jest to poszycie również z uszlachetnieniem powstrzymującym pożar. Również perfotex, nowoczesna tkanina przeciwsłoneczna do małych markiz w ogrodach zimowych, wnosi ze sobą większą przytulność. Nowa ochrona termiczna poszycia zapobiega bowiem nagrzewaniu się ogrodu zimowego przy bardzo wysokich temperaturach na zewnątrz.

aktualizacja: 2013-04-23

Dodaj komentarz

Galeria nawierzchni ogrodowych

Ostatnim etapem urządzania przydomowej przestrzeni jest wykonanie nawierzchni podjazdów i ścieżek. Zobacz galerię nawierzchni ogrodowych, po których spacer będzie przyjemnością.

topowe produkty

Minimalistyczne grafitowe lampy Bendo od SPOTLINE - nowość 2017

SPOTLINE prezentuje swój wzorniczy hit - kolekcję designerskich zewnętrznych ogrodowych lamp Bendo. Mają one formę prostych słupków i zostały wykonane z aluminium i szkła według projektu Karsten Witch.
Nowość Libet: system Maxima z kolekcji Impressio
Nowość Libet: system Maxima z kolekcji Impressio System Maxima z kolekcji Libet Impressio składa się z ośmiu propozycji eleganckich płyt tarasowych: Maxima, Maxima Rigato, Maxima Lungo, ...
Natulit Massimo z linii Libet Completto
Natulit Massimo z linii Libet Completto Oferta produktów z linii Libet Completto to niezwykle wszechstronne i uniwersalne materiały, które skutecznie dopełniają aranżacje utrzymane ...
Płyty Symfonia nagrodzone Złotym Medalem MTP 2017
Płyty Symfonia nagrodzone Złotym Medalem MTP 2017 Znane są już wyniki konkursu o Złoty Medal zorganizowanego w ramach Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA 2017. W gronie ...
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x