Budujemy Dom
Wokół domu / Ogród / Aktualności

Libet partnerem SARP

Libet partnerem SARP

Umowę partnerską ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich SARP firma Libet podpisała w ubiegłym roku. Od tego czasu aktywnie uczestniczy w różnych, wspólnych inicjatywach, których celem jest rzetelna informacja, edukacja oraz promowanie wysokiej jakości architektury i jej otoczenia.

W 2013 roku firma Libet została oficjalnym partnerem Stowarzyszenia Architektów Polskich. Podpisanie umowy o partnerstwie zobowiązuje oba podmioty do podejmowania wspólnych inicjatyw oraz działania na rzecz poprawy jakości architektury i jej otoczenia. Ponadto obecni i przyszli architekci oraz projektanci będą mieli możliwość bezpośredniego korzystania z wiedzy i doświadczenia największego w Polsce producenta betonowej kostki brukowej i płyt tarasowych.

Libet oraz Stowarzyszenie Architektów Polskich łączą przede wszystkim podobne perspektywiczne cele. Poza tym SARP jest uznaną instytucją skupiającą czynnych zawodowo architektów z całej Polski tworzących opiniotwórcze gremium, ale również podejmuje działania na rzecz młodych ludzi - studentów i absolwentów - dopiero rozpoczynających karierę zawodową. Są to środowiska, do których Libet chce docierać ze swoją ofertą i służyć profesjonalnym doradztwem - mówi Kamil Drewczyński, kierownik działu rozwoju rynku firmy Libet.

Statutowymi celami SARP są m.in. dbałość o jakość architektury oraz środowiska, jak również tworzenie warunków do rozwoju twórczości architektonicznej. SARP chce również integrować środowisko architektów, osób zainteresowanych architekturą i współdziałających na jej rzecz.

Libet natomiast, jako partner SARP, z jednej strony deklaruje udział we współtworzeniu wysokiej jakości przestrzeni, kreowaniu sprzyjających warunków życia (przez dbałość o jakość przestrzeni publicznej i prywatnej), a z drugiej - dąży do wypracowywania unikalnej oferty wyrobów w oparciu o współpracę z opiniotwórczym środowiskiem.

Firma oferuje nie tylko interesujące produkty, ale także chce dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniami oraz doradzać zarówno w zakresie estetyki brukowanych nawierzchni, jak i technologii. Pragnie pomagać architektom w urealnianiu i urzeczywistnianiu ich wizji projektowych, weryfikować pomysły i współdziałać na rzecz promowania wysokiej jakości życia.

Tak było w 2013 roku

W minionym roku Libet będąc partnerem SARP wziął udział w trzech imprezach. Były to warsztaty architektoniczne "Re:brick. Rewitalizacja ceglanych dzielnic Gdańska II" w Gdańsku, wystawa "ARCHIPREZA - Architektura w MCK" w Bydgoszczy oraz spotkania z architektami pod nazwą "KonsultAKCJA" w Poznaniu.

Warsztaty architektoniczne "Re:brick. Rewitalizacja ceglanych dzielnic Gdańska II" organizowało Koło Naukowe BUA: Brygada Urbanistyczno-Architektoniczna, działające na Wydziale Architektury Politechniki Gdańskiej. W II połowie listopada ub.r. miały one swoją 2. edycję. Przed uczestnikami postawiono zadanie wykonania projektów rewitalizacji dwóch historycznych, a jednocześnie zaniedbanych dzielnic Gdańska - Biskupiej Górki oraz Wrzeszcza Dolnego. Libet otrzymał tytuł "Sponsor Re:brick. Rewitalizacja ceglanych dzielnic Gdańska II" oraz zaprezentował swoją ofertę poprzez dystrybucję materiałów informacyjnych.

W warsztatach udział wzięło około 60 studentów z kierunków architektonicznych, urbanistycznych, gospodarki przestrzennej, a także artystycznych i humanistycznych oraz 15 tutorów, czynnych architektów z Trójmiasta i Poznania. Działania Libetu pozwoliły więc dotrzeć z ofertą firmy bezpośrednio do przyszłych architektów i projektantów, jak również zbudować pozytywny wizerunek firmy.

Odmienny charakter miała 1. edycja spotkań studentów wydziałów architektury i urbanistyki z architektami "KonsultAKCJA", którą m.in. sponsorował Libet. Odbyła się ona w połowie maja 2013 roku w siedzibie poznańskiego oddziału SARP - pomysłodawcy i organizatora. Idea tych spotkań polegała na indywidualnych konsultacjach studentów z wybranym przez siebie architektem z jednej z ośmiu poznańskich pracowni. W trakcie spotkań architekci komentowali przygotowane prace i odpowiadali na pytania dotyczące praktyki zawodowej. W zamierzeniu organizatora inicjatywa ta pozwoliła pogłębić wiedzę studentów o wybranej przez nich profesji, a także pomogła im w nawiązaniu kontaktów ze środowiskiem branżowym.

Z kolei na wystawie "ARCHIPREZA - Architektura w MCK" jesienią ub.r. w foyer Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy, pokazane zostały nominowane i zwycięskie projekty-budowle zgłoszone do Nagrody Roku 2011, XVI edycji konkursu "Polski Cement w Architekturze" oraz nagrody SARP za najlepszy obiekt architektoniczny wzniesiony ze środków publicznych pod Honorowym Patronatem Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej w 2011 roku.

Wystawie towarzyszyły wykłady architektów uznanych pracowni, laureatów poprzednich edycji konkursów. MCK jest prężną instytucją kultury i wszelkie organizowane tutaj przedsięwzięcia cieszą się popularnością wśród bydgoszczan, stąd frekwencja dopisała zarówno na wystawie, jak i na wszystkich wykładach. Wzięło w nich udział blisko 30 architektów oraz studentów architektury UTP i WSG, licealistów zainteresowanych studiowaniem architektury, mieszkańców miasta.

Informacja o wystawie i wykładach była szeroko rozpropagowana zarówno w Bydgoskim Informatorze Kulturalnym, jak również różnych wydawnictwach MCK, bydgoskiej prasie, radiu PiK oraz na stronie internetowej SARP oddziału bydgoskiego.

Tak będzie w 2014 roku

W bieżącym roku w ramach umowy partnerskiej z SARP również planujemy zrealizowanie dwóch, trzech imprez o charakterze warsztatów i szkoleń - mówi Kamil Drewczyński. - Ale również podjęcie bardziej intensywnych działań w regionach.

Podobnie jak przed rokiem, Libet sponsorował kolejną edycję "KonsultAKCJI", wsparł ją również od strony materiałów informacyjnych i promocyjnych. Spotkania studentów wydziałów architektury i urbanistyki oraz architektów miały miejsce w I połowie kwietnia 2014 roku w siedzibie poznańskiego oddziału SARP. Powodzenie ubiegłorocznej edycji sprawiło, że tym razem cieszyły się one jeszcze większym zainteresowaniem i przyciągnęły rzesze młodych ludzi.

Dla Libetu bardzo ważne jest, że działania podejmowane wspólnie z SARP trafiają nie tylko do czynnych architektów, ale również studentów, którzy wybrali właśnie tę profesję. Dzięki temu już na samym początku drogi zawodowej żacy mają możliwość zdobycia rzetelnej wiedzy na temat betonowych kostek brukowych i płyt tarasowych. 

 

Firma powiązana: Libet
aktualizacja: 2014-05-16

Dodaj komentarz

Układając kostkę pamiętaj o... 8 ważnych rad

Błędy wykonawcze związane z budową podjazdu najczęściej dotyczą jego podbudowy (uformowana z niewłaściwych materiałów lub źle zagęszczona skutkuje powstawaniem kolein bądź zapadaniem się fragmentów nawierzchni. Jej naprawa jest natomiast bardzo kosztowna i pracochłonna). Często również źle dobierany lub niewłaściwie układany jest materiał wykończeniowy.

topowe produkty

Minimalistyczne grafitowe lampy Bendo od SPOTLINE - nowość 2017

SPOTLINE prezentuje swój wzorniczy hit - kolekcję designerskich zewnętrznych ogrodowych lamp Bendo. Mają one formę prostych słupków i zostały wykonane z aluminium i szkła według projektu Karsten Witch.
Nowość Libet: system Maxima z kolekcji Impressio
Nowość Libet: system Maxima z kolekcji Impressio System Maxima z kolekcji Libet Impressio składa się z ośmiu propozycji eleganckich płyt tarasowych: Maxima, Maxima Rigato, Maxima Lungo, ...
Natulit Massimo z linii Libet Completto
Natulit Massimo z linii Libet Completto Oferta produktów z linii Libet Completto to niezwykle wszechstronne i uniwersalne materiały, które skutecznie dopełniają aranżacje utrzymane ...
Płyty Symfonia nagrodzone Złotym Medalem MTP 2017
Płyty Symfonia nagrodzone Złotym Medalem MTP 2017 Znane są już wyniki konkursu o Złoty Medal zorganizowanego w ramach Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA 2017. W gronie ...
Zamknij okno x
Newsletter
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe
informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.     
Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego;
- porady budowlane;
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl; - zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
Zapisz się do newslettera
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x