Budujemy Dom
Wokół domu / Ogród / Aktualności

Rozpoczynają się VI Mistrzostwa TFA Husqvarna Poland w Toruniu

Rozpoczynają się VI Mistrzostwa TFA Husqvarna Poland w Toruniu

To będą emocjonujące trzy dni w Toruniu! Właśnie rozpoczynają się VI Mistrzostwa TFA Husqvarna Poland oraz po raz pierwszy w Polsce: IV Europejskie Mistrzostwa FCC! Na starcie stanie ponad 300 zawodowych strażaków. 28 czerwca dowiemy się, który z nich otrzyma tegoroczny tytuł "Najtwardszego Strażaka" oraz "Najtwardszego z Najtwardszych"! Poznamy także Mistrza Europy w kategorii FCC!

To niemal już tradycja, że pod koniec czerwca do Torunia przyjeżdżają najlepsi strażacy z całej Polski oraz ze Świata. W tym roku na Mistrzostwa przybędą zawodnicy z 11 krajów: Polski, USA, Niemiec, Francji, Austrii, Wielkiej Brytanii, Słowacji, Słowenii, Czech, Litwy i Węgier. Zawody jak co roku odbywają się na Rynku Nowomiejskim oraz na Starówce.

W tym roku listy zawodników zamknęliśmy wyjątkowo szybko – chętnych do udziału w Fcc&TFA Husqvarna Poland 2014 było znacznie więcej niż w ubiegłym roku, jednak ze względów bezpieczeństwa oraz organizacyjnych łączna liczba zawodników nie mogła być większa niż 300 osób. W tym roku 200 zawodników reprezentuje jednostki Państwowej Straży Pożarnej z wielu miast Polski, natomiast 100 - to zawodowi strażacy z zagranicy. Pośród startujących są zarówno "weterani", ale też i "nowi" zawodnicy, którzy przyjeżdżają sprawdzić się pierwszy raz w tego typu zawodach. Trzymamy kciuki za wszystkich, a kibiców zapraszamy do dopingowania i udziału w tym niecodziennym, pełnym wrażeń wydarzeniu! - powiedziała Marta Winiarek-Miętus, Rzecznik Prasowy Mistrzostw FCC&TFA Husqvarna Poland 2014.

Po raz pierwszy w Polsce w ramach zawodów odbędą się także Europejskie Mistrzostwa FCC! Aby zakwalifikować się do startu w nich, wszyscy chętni muszą w piątek 27 czerwca odbyć eliminacje podczas indywidualnych Mistrzostw Polski FCC. Do Mistrzostw przystąpi najlepszych 80 zawodników ze wszystkich kategorii. W sobotę odbędzie się także koronna formuła zawodów - Toughest Firefighter Alive (TFA). Wystartuje w niej 140 najlepszych zawodników z poprzednich dni.

Formuła FCC 2014

W ramach formuły FCC (Firefighter Combat Challenge) rozegranych zostanie 5 dyscyplin przeprowadzonych w rygorystycznych przepisach regulaminowych. Czas na ich wykonanie to maksymalnie 4 minuty. Strażacy będą mieli za zadanie: wbiec na wieżę, wciągnąć pakiet węży, uderzeniami młota przesunąć obciążenie po wyznaczonym poziomym torze, pokonać slalom oraz przeciągnąć napełnioną linę gaśniczą oraz podnieść i przeciągnąć manekina tyłem na dystansie ok. 30 m. Strażacy startować będą indywidualnie, w sztafetach oraz
w tandemach.

Formuła TFA 2014

28 czerwca, w sobotę, odbędzie się druga część rywalizacji – formuła Toughest Firefighter Alive (TFA). Jednak przystąpi do niej tylko określona liczba najlepszych zawodników. W ramach formuły TFA na 4 torach zawodnicy będą mieli do wykonania następujące zadania:

  1. Rozwinąć i podłączyć dwie linie wężowe do motopompy oraz zwinąć linie wężowe i złożyć je do skrzynek. Dodatkowo konkurencja wykonywana jest w aparacie ochronnym dróg oddechowych.

  2. Uderzyć 100 razy 6-kilogramowym młotem w specjalnie przygotowaną konstrukcję, przebiec przez specjalny drewniany tunel z obciążeniem rąk do 15 kg, następnie podnieść i przenieść 70 kg manekina na odcinku 50 metrów, a w ostatnim etapie wejść i przeskoczyć przez 3 metrową ściankę.

  3. Przystawić dwie drabiny o długości ponad 4,5 metra do ściany, pokonać schody na 12 metrowej wieży - wnosząc 15 kg obciążenia, a następnie wciągnąć węże na szczyt tej wieży za pomocą liny. W ostatnim etapie zawodnicy muszą znieść obciążenia z wieży i przykręcić element gaśniczy do prądownicy. Dla utrudnienia konkurencja wykonywana jest w aparacie ochronnym dróg oddechowych.

  4. W ostatnim etapie zawodnicy muszą zaliczyć 300 metrowych bieg z wężami gaśniczymi, a następnie wejść na 40 metrową wieżę, po wąskiej zabytkowej klatce schodowej - w aparacie ochronnym dróg oddechowych.

Wszystkie konkurencje są ograniczone limitem czasowym. Na wykonanie każdej z nich zawodnicy mają zaledwie 4 minuty.

PROGRAM MISTRZOSTW FCC&TFA Husqvarna Poland 2014:

26 CZERWCA (czwartek):
16.00 – 18.00 – eliminacje sztafet FCC
18.00 – 20.00 – tandemy FCC

27 CZERWCA (piątek):
8.00 – 18.00 – indywidualne starty FCC
18.00 – 19.00 – 1/8 finału sztafet FCC
19.00 – 20.00 – ¼ i ½ finału sztafet FCC
20.00 – finał sztafet FCC

28 CZERWCA (sobota)
9.00 – 12.00 – IV Europejskie Mistrzostwa FCC
12.00 – 18.30 – TFA Husqvarna Poland
19.00 – Ceremonia zakończenia Mistrzostw

Firma powiązana: HUSQVARNA
aktualizacja: 2014-06-26

Dodaj komentarz

Robot koszący Robomow RX20 Pro
Robot koszący Robomow RX20 Pro Robomow RX20 Pro to kompaktowy robot przystosowany do trawników o metrażu do 200 m². Jest idealną propozycją dla osób pragnących mieć ...
Palisada Zen Polbruk - do budowania efektownych kwietników i skarp
Palisada Zen Polbruk - do budowania efektownych kwietników i skarp Palisada Zen firmy Polbruk to nieoceniona pomoc w modelowaniu ziemi i budowaniu atrakcyjnych "wysp kwiatowych". W przeciwieństwie do murków ...
Nowe odcienie kolorowej kostki brukowej firmy KAMAL
Nowe odcienie kolorowej kostki brukowej firmy KAMAL W ofercie firmy KAMAL pojawiły się nowe odcienie kolorowej kostki brukowej, melanże biało-brązowy i pastelowy. Wzajemne przenikanie barw ...

Układając kostkę pamiętaj o... 8 ważnych rad

Błędy wykonawcze związane z budową podjazdu najczęściej dotyczą jego podbudowy (uformowana z niewłaściwych materiałów lub źle zagęszczona skutkuje powstawaniem kolein bądź zapadaniem się fragmentów nawierzchni. Jej naprawa jest natomiast bardzo kosztowna i pracochłonna). Często również źle dobierany lub niewłaściwie układany jest materiał wykończeniowy.

topowe produkty

Minimalistyczne grafitowe lampy Bendo od SPOTLINE - nowość 2017

SPOTLINE prezentuje swój wzorniczy hit - kolekcję designerskich zewnętrznych ogrodowych lamp Bendo. Mają one formę prostych słupków i zostały wykonane z aluminium i szkła według projektu Karsten Witch.
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x