Budujemy Dom
Wokół domu / Ogród / Aktualności

Bezwypadkowe dni pracy w zakładach produkcyjnych Libet liczone w tysiącach

Bezwypadkowe dni pracy w zakładach produkcyjnych Libet liczone w tysiącach

Miniony rok 2014 był dla Libetu wyjątkowy, wręcz spektakularny, pod względem bezpieczeństwa pracy i osiągnięć w zakresie BHP. Aż w 6 zakładach produkcyjnych przekroczone zostały okrągłe liczby 1000, 2000, 3000 dni bezwypadkowej pracy. Nigdy wcześniej w jednym roku nie odnotowano takiego sukcesu.

Jako pierwszy na ubiegłoroczną listę zwycięzców w konkursie "1000 dni bez wypadku" wpisał się zakład w Kaliszu, który w styczniu odnotował 2000 dni bezwypadkowej pracy. Następnie pojawiły się na niej: Kawęczyn - 1000 dni, Gajków - 2000 dni, Żerań - 1000 dni, Kraków - 3000 dni. I na koniec w listopadzie listę tę zamknął zakład w Mietkowie, który przekroczył liczbę 3000 dni bez nieszczęśliwych zdarzeń.

BHP nie musi być nudne

Każdy taki dzień jest dla zakładu i jego pracowników powodem do dumy oraz świętowania sukcesu. Zawsze wiąże się to z wręczeniem listu gratulacyjnego od prezesa zarządu Thomasa Lehmanna, dyplomu oraz pamiątkowej statuetki. Dodatkowo po 1000 dniach bez wypadku każdy pracownik zakładu otrzymuje praktyczny upominek. Przekroczone 2.000 dni staje się powodem zaproszenia pracowników wraz z rodzinami na wspólny piknik, poświęcony zarówno zabawie, jak i edukacji w zakresie tematyki bezpieczeństwa.

Za osiągnięcie 3000 bezwypadkowych dni załoga wraz z rodzinami otrzymuje zaproszenie na wycieczkę do miejsca, które sami wybiorą. Wszystkie te działania są formą nagrody, a jednocześnie podziękowania dla pracowników za ich odpowiedzialność.

Bicie kolejnych rekordów nie jest celem samym w sobie - mówi Zygmunt Gustowski, pełnomocnik zarządu ds. BHP w firmie Libet. - Konkurs "1000 dni bez wypadku" pokazuje naszym pracownikom jak ważne jest dla nas ich bezpieczeństwo. Pokazuje również, że zasady BHP potrafią być nie tylko ciekawe, ale i przynieść całkiem fajną zabawę.

Konkurs zwraca również uwagę pracowników na fakt, że najlepszym sposobem uniknięcia wypadku jest zmiana postępowania. Jeżeli dokonają oni pewnych przewartościowań i zaczną traktować swoje zdrowie i życie jako coś najważniejszego podczas pracy, przełoży się to na zmniejszenie liczby ryzykownych i niebezpiecznych zachowań, co z kolei znacząco wpłynie na redukcję liczby wypadków w pracy.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Obecne sukcesy Libet w zakresie BHP to efekt wieloletniej, konsekwentnie prowadzonej w całej firmie polityki bezpieczeństwa pracy. Jej podstawową zasadą nie jest narzucanie określonych norm zachowania i karanie za ich nieprzestrzeganie, ale szeroka edukacja oraz wspólne z pracownikami poszukiwanie rozwiązań wpływających na bezwypadkową pracę.

Każdy, niezależnie od zajmowanej pozycji czy stażu pracy, może mieć bezpośredni wpływ na wprowadzenie ulepszeń. Każda zgłoszona sugestia jest brana pod uwagę i - jeśli przyniesie nawet najmniejsze korzyści w zakresie ochrony zdrowia i życia załogi - jak najszybciej wdrażana. Takie partnerskie podejście sprawia, że pracownicy chętnie angażują się w firmowy program poprawy bezpieczeństwa pracy i widzą w nim skuteczne narzędzie realizacji działań BHP.

Na tle ogólnej sytuacji w kraju w zakresie bezpieczeństwa pracy Libet wypada bardzo dobrze, bo wypadki zdarzają się tutaj naprawdę rzadko. Jednak nie oznacza to, że można spocząć na laurach. Troska o zdrowie i bezpieczeństwo pracowników jest szczególnie istotna w zakładach produkujących materiały budowlane, wyposażonych w wiele - nierzadko skomplikowanych - urządzeń mechanicznych. Dlatego cały czas podejmowane są działania na rzecz ulepszania wdrożonej firmowej kultury bezpieczeństwa.

Firma powiązana: Libet
aktualizacja: 2015-03-24

Dodaj komentarz

Budowa ogrodu zimowego - krok po kroku

Zaczynamy budowę naszego ogrodu. W zależności od wybranej lokalizacji, możemy wykorzystać istniejącą płytę tarasową lub posadowić nowy fundament.

topowe produkty

Minimalistyczne grafitowe lampy Bendo od SPOTLINE - nowość 2017

SPOTLINE prezentuje swój wzorniczy hit - kolekcję designerskich zewnętrznych ogrodowych lamp Bendo. Mają one formę prostych słupków i zostały wykonane z aluminium i szkła według projektu Karsten Witch.
Nowość Libet: system Maxima z kolekcji Impressio
Nowość Libet: system Maxima z kolekcji Impressio System Maxima z kolekcji Libet Impressio składa się z ośmiu propozycji eleganckich płyt tarasowych: Maxima, Maxima Rigato, Maxima Lungo, ...
Natulit Massimo z linii Libet Completto
Natulit Massimo z linii Libet Completto Oferta produktów z linii Libet Completto to niezwykle wszechstronne i uniwersalne materiały, które skutecznie dopełniają aranżacje utrzymane ...
Płyty Symfonia nagrodzone Złotym Medalem MTP 2017
Płyty Symfonia nagrodzone Złotym Medalem MTP 2017 Znane są już wyniki konkursu o Złoty Medal zorganizowanego w ramach Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA 2017. W gronie ...
Zamknij okno x
Newsletter
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe
informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.     
Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego;
- porady budowlane;
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl; - zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
Zapisz się do newslettera
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x