Budujemy Dom
Wokół domu / Ogród / ABC

Czy można rozbudować dom o ogród zimowy?

Rozbudowanie domu o ogród zimowy jest w większości przypadków możliwe, choć czasem może oznaczać sporą i skomplikowaną inwestycję. Jak wspomnieliśmy, można oranżerię umieścić na istniejącym tarasie. Konieczne jest jednak sprawdzenie, czy jego fundamenty wytrzymają takie obciążenie. Jeśli fundamenty będą nowe, ich parametry musi wyliczyć konstruktor.

Etapem inwestycji, na który należy także zwrócić baczną uwagę jest połączenie konstrukcji z budynkiem. Musi być ono przede wszystkim mocne, trwałe i szczelne. Dobudowanie oranżerii jest dość skomplikowane technicznie, ponadto firmy oferujące takie konstrukcje w większości przypadków robią je na zamówienie. Dlatego im właśnie powinniśmy powierzyć wykonanie inwestycji.

My ze swej strony możemy jedynie wykonać fundamenty. Nasz wkład pracy sprowadza się więc przede wszystkim do uzyskania zgody projektanta domu na dobudowanie ogrodu zimowego oraz pozwolenia z urzędu gminy na realizację przedsięwzięcia.

Redakcja BD

 

aktualizacja: 2010-12-13

Dodaj komentarz

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 
Palisada Zen Polbruk - do budowania efektownych kwietników i skarp
Palisada Zen Polbruk - do budowania efektownych kwietników i skarp Palisada Zen firmy Polbruk to nieoceniona pomoc w modelowaniu ziemi i budowaniu atrakcyjnych "wysp kwiatowych". W przeciwieństwie do murków ...
Nowe odcienie kolorowej kostki brukowej firmy KAMAL
Nowe odcienie kolorowej kostki brukowej firmy KAMAL W ofercie firmy KAMAL pojawiły się nowe odcienie kolorowej kostki brukowej, melanże biało-brązowy i pastelowy. Wzajemne przenikanie barw ...
Nowość Libet: system Maxima z kolekcji Impressio
Nowość Libet: system Maxima z kolekcji Impressio System Maxima z kolekcji Libet Impressio składa się z ośmiu propozycji eleganckich płyt tarasowych: Maxima, Maxima Rigato, Maxima Lungo, ...

Pierwsze porządki

Wraz z nadejściem wiosny zwiększa się lista spraw, które należałoby wykonać w ogrodzie. Pielęgnacji wymagają krzewy, drzewa, byliny, trawnik, a nawet oczko wodne. Jeśli przez cały okres wegetacyjny pragniemy cieszyć się pięknym widokiem za oknem, to teraz jest najwłaściwsza pora pomóc naturze w rozpoczęciu prawidłowego funkcjonowania.
topowe produkty

Minimalistyczne grafitowe lampy Bendo od SPOTLINE - nowość 2017

SPOTLINE prezentuje swój wzorniczy hit - kolekcję designerskich zewnętrznych ogrodowych lamp Bendo. Mają one formę prostych słupków i zostały wykonane z aluminium i szkła według projektu Karsten Witch.
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x