Budujemy Dom
Wokół domu / Ogród / Aktualności

Robot koszący Ambrogio L400 Elite

Robot Ambrogio L400 Elite to idealne połączenie wyglądu, ciekawego designu, wytrzymałości, wysokich parametrów technicznych, innowacyjnych rozwiązań oraz ekologicznego podejścia do życia.

Robot, zaprojektowany i dystrybuowany przez Zucchetti Centro Sistemi Spa od roku 2014, jest jedyną kosiarką-robotem na rynku, która może kosić bardzo duże powierzchnie, do 30 000 m2, także takie jak parki, lotniska, boiska piłki nożnej i pola golfowe, bez instalacji linii ograniczającej.

Ambrogio L400 Elite to jedyny na świecie robot koszący, którego praca koordynowana jest za pomocą referencyjnego GPS (sygnał GPS wspierany nadajnikiem naziemnym dla zapewnienia wysokiej precyzji poruszania się – do 3 cm).

Kosiarko-robot - Ambrogio L400 Elite

Zalety użycia referencyjnego GPS to brak potrzeby wyznaczania terenu pracy robota przewodem ograniczającym, oraz wprowadzenie bardzo efektywnych algorytmów pracy robota (miejsce przy miejscu), co w efekcie pozwoliło na zwiększenie wydajności pracy robota do niespotykanej dotąd powierzchni 30 000 m2 koszonej codziennie. W urządzeniu zastosowano liczne innowacyjne rozwiązania: opatentowany kształt tylnego koła dla równomiernego rozkładania się ciężaru i niepozostawiania śladów na murawie, opatentowany system CUBE – trójwymiarowy kompas, wspomagający dokładne koszenie i kontrolujący kierunek poruszania się, możliwość kontroli pracy poprzez system powiadomień SMS oraz sterowanie i całkowite konfiguracja przy pomocy urządzeń mobilnych z iOS i ANDROID.

Za optymalizację pracy i wydajność odpowiadają między innymi: autoprogramowanie – wskazujące robotowi tereny już skoszone i modulacja ostrza – ograniczająca zużycie noży i silników przy poruszaniu się po terenach ze skoszoną już wcześniej trawą. Codzienne koszenie przez robota znacznie obniża też zużycie wody do podlewania i nawozów poprawiających jakość murawy.

Szereg poziomów kontroli jakości na etapie powstawania poszczególnych elementów, jak i całości robota, a także ciągłe testowanie i ulepszanie zastosowanych technologii oraz oprogramowania sprawia, że L400Elite jest wysoce niezawodny. Kształt pokrywy i użycie karbonu do jej wykonania znacznie wydłuża jej żywotność oraz odporność i wytrzymałość.

Firma powiązana: The Tickmanns
aktualizacja: 2015-04-15

Dodaj komentarz

Robot koszący Robomow RX20 Pro
Robot koszący Robomow RX20 Pro Robomow RX20 Pro to kompaktowy robot przystosowany do trawników o metrażu do 200 m². Jest idealną propozycją dla osób pragnących mieć ...
Palisada Zen Polbruk - do budowania efektownych kwietników i skarp
Palisada Zen Polbruk - do budowania efektownych kwietników i skarp Palisada Zen firmy Polbruk to nieoceniona pomoc w modelowaniu ziemi i budowaniu atrakcyjnych "wysp kwiatowych". W przeciwieństwie do murków ...
Nowe odcienie kolorowej kostki brukowej firmy KAMAL
Nowe odcienie kolorowej kostki brukowej firmy KAMAL W ofercie firmy KAMAL pojawiły się nowe odcienie kolorowej kostki brukowej, melanże biało-brązowy i pastelowy. Wzajemne przenikanie barw ...

Budowa ogrodu zimowego - krok po kroku

Zaczynamy budowę naszego ogrodu. W zależności od wybranej lokalizacji, możemy wykorzystać istniejącą płytę tarasową lub posadowić nowy fundament.

topowe produkty

Minimalistyczne grafitowe lampy Bendo od SPOTLINE - nowość 2017

SPOTLINE prezentuje swój wzorniczy hit - kolekcję designerskich zewnętrznych ogrodowych lamp Bendo. Mają one formę prostych słupków i zostały wykonane z aluminium i szkła według projektu Karsten Witch.
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x