Budujemy Dom
Wokół domu / Ogród / Aktualności

Robot koszący Ambrogio L400 Elite

Robot Ambrogio L400 Elite to idealne połączenie wyglądu, ciekawego designu, wytrzymałości, wysokich parametrów technicznych, innowacyjnych rozwiązań oraz ekologicznego podejścia do życia.

Robot, zaprojektowany i dystrybuowany przez Zucchetti Centro Sistemi Spa od roku 2014, jest jedyną kosiarką-robotem na rynku, która może kosić bardzo duże powierzchnie, do 30 000 m2, także takie jak parki, lotniska, boiska piłki nożnej i pola golfowe, bez instalacji linii ograniczającej.

Ambrogio L400 Elite to jedyny na świecie robot koszący, którego praca koordynowana jest za pomocą referencyjnego GPS (sygnał GPS wspierany nadajnikiem naziemnym dla zapewnienia wysokiej precyzji poruszania się – do 3 cm).

Kosiarko-robot - Ambrogio L400 Elite

Zalety użycia referencyjnego GPS to brak potrzeby wyznaczania terenu pracy robota przewodem ograniczającym, oraz wprowadzenie bardzo efektywnych algorytmów pracy robota (miejsce przy miejscu), co w efekcie pozwoliło na zwiększenie wydajności pracy robota do niespotykanej dotąd powierzchni 30 000 m2 koszonej codziennie. W urządzeniu zastosowano liczne innowacyjne rozwiązania: opatentowany kształt tylnego koła dla równomiernego rozkładania się ciężaru i niepozostawiania śladów na murawie, opatentowany system CUBE – trójwymiarowy kompas, wspomagający dokładne koszenie i kontrolujący kierunek poruszania się, możliwość kontroli pracy poprzez system powiadomień SMS oraz sterowanie i całkowite konfiguracja przy pomocy urządzeń mobilnych z iOS i ANDROID.

Za optymalizację pracy i wydajność odpowiadają między innymi: autoprogramowanie – wskazujące robotowi tereny już skoszone i modulacja ostrza – ograniczająca zużycie noży i silników przy poruszaniu się po terenach ze skoszoną już wcześniej trawą. Codzienne koszenie przez robota znacznie obniża też zużycie wody do podlewania i nawozów poprawiających jakość murawy.

Szereg poziomów kontroli jakości na etapie powstawania poszczególnych elementów, jak i całości robota, a także ciągłe testowanie i ulepszanie zastosowanych technologii oraz oprogramowania sprawia, że L400Elite jest wysoce niezawodny. Kształt pokrywy i użycie karbonu do jej wykonania znacznie wydłuża jej żywotność oraz odporność i wytrzymałość.

Firma powiązana: The Tickmanns
aktualizacja: 2015-04-15

Dodaj komentarz

Budowa ogrodu zimowego - krok po kroku

Zaczynamy budowę naszego ogrodu. W zależności od wybranej lokalizacji, możemy wykorzystać istniejącą płytę tarasową lub posadowić nowy fundament.

Natulit Massimo z linii Libet Completto
Natulit Massimo z linii Libet Completto Oferta produktów z linii Libet Completto to niezwykle wszechstronne i uniwersalne materiały, które skutecznie dopełniają aranżacje utrzymane ...
Płyty Symfonia nagrodzone Złotym Medalem MTP 2017
Płyty Symfonia nagrodzone Złotym Medalem MTP 2017 Znane są już wyniki konkursu o Złoty Medal zorganizowanego w ramach Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA 2017. W gronie ...
Zadaszenie ALUNA® Aluwall II
Zadaszenie ALUNA® Aluwall II Zadaszenie ALUNA® Aluwall II swoją konstrukcją przypomina typowe ogrody zimowe. Połączony bezpośrednio ze ścianą budynku poprzez zamontowaną ...
Zamknij okno x
Newsletter
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe
informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.     
Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego;
- porady budowlane;
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl; - zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
Zapisz się do newslettera
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x