Budujemy Dom
Wokół domu / Ogród / Aktualności

Libet z rekordowymi przychodami w 2015 r.

Libet z rekordowymi przychodami w 2015 r.

W pierwszym półroczu 2015 r. Libet wypracował 127,2 mln zł przychodów, co oznacza, że Grupa zwiększyła sprzedaż swoich produktów o 8% w skali roku. Spółka po raz kolejny odnotowała wzrost marży brutto na sprzedaży. Libet kontynuuje inwestycje w sieć dystrybucji punktów Platinium zwiększając ich liczbę oraz budując na ich terenie ogrody Libet Design. 

Wzrost przychodów to przede wszystkim efekt akwizycji zakładu w Toruniu oraz konsekwentnej realizacji strategii Grupy. Grupa wypracowała w I półroczu 2015 r. 17,6 mln zł zysku EBITDA z czego ponad 90% w samym II kwartale. Czysty zysk wyniósł 1,4 mln zł – w samym II kwartale Spółka osiągnęła 5,4 mln zł zysku netto.

Libet po raz kolejny odnotował wzrost marży brutto na sprzedaży, która wyniosła w omawianym okresie 20,2% Libet niezmiennie realizuje strategię koncentracji na sprzedaży wysokomarżowych produktów Premium i umacniania się na pozycji krajowego lidera w tym segmencie.

Wśród nowości na rok 2015 produkty Premium stanowią ok. 90%. Efektem prowadzonych działań jest wzrost udziału produktów Premium w sprzedaży ogółem do 45%.

Firma powiązana: Libet
aktualizacja: 2015-09-18

Dodaj komentarz

Robot koszący Robomow RX20 Pro
Robot koszący Robomow RX20 Pro Robomow RX20 Pro to kompaktowy robot przystosowany do trawników o metrażu do 200 m². Jest idealną propozycją dla osób pragnących mieć ...
Palisada Zen Polbruk - do budowania efektownych kwietników i skarp
Palisada Zen Polbruk - do budowania efektownych kwietników i skarp Palisada Zen firmy Polbruk to nieoceniona pomoc w modelowaniu ziemi i budowaniu atrakcyjnych "wysp kwiatowych". W przeciwieństwie do murków ...
Nowe odcienie kolorowej kostki brukowej firmy KAMAL
Nowe odcienie kolorowej kostki brukowej firmy KAMAL W ofercie firmy KAMAL pojawiły się nowe odcienie kolorowej kostki brukowej, melanże biało-brązowy i pastelowy. Wzajemne przenikanie barw ...

Budowa ogrodu zimowego - krok po kroku

Zaczynamy budowę naszego ogrodu. W zależności od wybranej lokalizacji, możemy wykorzystać istniejącą płytę tarasową lub posadowić nowy fundament.

topowe produkty

Minimalistyczne grafitowe lampy Bendo od SPOTLINE - nowość 2017

SPOTLINE prezentuje swój wzorniczy hit - kolekcję designerskich zewnętrznych ogrodowych lamp Bendo. Mają one formę prostych słupków i zostały wykonane z aluminium i szkła według projektu Karsten Witch.
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x