Budujemy Dom
Wokół domu / Ogród / Aktualności

Libet kupi połowę udziałów w niemieckim zakładzie produkcyjnym Gerwing

Libet kupi połowę udziałów w niemieckim zakładzie produkcyjnym Gerwing

Libet podpisał list intencyjny, którego przedmiotem jest przejęcie 50 proc. udziałów w jednym z zakładów produkcyjnych firmy Gerwing. Specjalizacją zakładu jest produkcja płyt betonowych z segmentu Top Premium. Podpisanie umowy ostatecznej planowane jest w grudniu tego roku. Potencjalna transakcja zostanie w większości lub całości sfinansowana ze środków własnych.

Zakład Gerwing Sachsen GmbH & Co. KG, który ma być przedmiotem transakcji, zlokalizowany jest w Saksonii, ok. 650 km od Warszawy. Fabryka dysponuje bardzo nowoczesnym parkiem maszynowym.

Wchodząca w spółkę z Libetem firma Gerwing to znaczący niemiecki prywatny producent wyrobów z betonu, posiadający sześć fabryk na terenie Niemiec. Łączna ich powierzchnia przekracza 30 ha. Gerwing opracował oryginalne techniki produkcji, dzięki czemu produkty firmy charakteryzuje wyjątkowa jakość i wytrzymałość, a także unikalne walory estetyczne.

Libet będzie miał wyłączność na dystrybucję płyt betonowych z zakładu Gerwing w Polsce oraz na terenie Czech i Słowacji. Produkty te będą stanowiły doskonałe uzupełnienie oferty Libet.

Planowana transakcja pozwoli na umocnienie pozycji Libet w segmencie Top Premium. Inwestycja w niemiecki zakład to kolejny krok, który pozwoli wyróżnić naszą ofertę na tle konkurencji. Umowa zagwarantuje nam wyłączność na dystrybucję ekskluzywnych płyt betonowych Gerwing na terenie Polski, Czech i Słowacji. Już teraz w ofercie posiadamy kilka tego typu produktów. Dzięki połączeniu sił, w 2016 r. ich liczba wzrośnie do ok. 40. Liczymy, że dzięki naszej kooperacji sprzedaż zakładu się podwoi, co pozwoli na wykorzystanie 80 proc. jego mocy produkcyjnych – tłumaczy Thomas Lehmann, Prezes Zarządu Libet S.A.

Produkty oferowane przez Gerwing to najwyższa półka jeśli chodzi o jakość. Jednocześnie z punktu widzenia Libet, płyty Gerwing będą generowały wysokie marże, pomimo konieczności ich transportu z Niemiec na teren Polski – dodaje.

W 2015 r. Libet mocno postawił na rozwój oferty Top Premium. Dzięki nawiązaniu strategicznej współpracy z włoską ekskluzywną marką Mirage, polska spółka uzyskała wyłączność na sprzedaż płyt ceramicznych z kolekcji Mirage Evo_2/E - należące do kategorii Top Premium produkty oferowane są w ramach linii Libet Ceramic.

Libet nie podaje wartości planowanej transakcji. Spółka oczekuje, że podpisanie ostatecznej umowy nastąpi przed końcem bieżącego roku.

Mamy ustalone pewne ramy jeśli chodzi o parametry transakcji. Wciąż jednak trwa due dilligence i ostateczna cena udziałów będzie zależała od jego wyników. Podobnie jak nasze decyzje dotyczące metody konsolidacji w ramach Grupy Libet. Jeżeli dojdzie do transakcji, to zostanie ona sfinansowana ze środków własnych, a przejęciu nie będzie towarzyszyła emisja akcji ani obligacji - wyjaśnia Thomas Lehmann.

Inwestycja w Niemczech dodatkowo umocni pozycję Libet jako największego w Polsce i jednego z największych w Europie producentów materiałów nawierzchniowych.

Firma powiązana: Libet
aktualizacja: 2015-10-01

Dodaj komentarz

Nowe odcienie kolorowej kostki brukowej firmy KAMAL
Nowe odcienie kolorowej kostki brukowej firmy KAMAL W ofercie firmy KAMAL pojawiły się nowe odcienie kolorowej kostki brukowej, melanże biało-brązowy i pastelowy. Wzajemne przenikanie barw ...
Nowość Libet: system Maxima z kolekcji Impressio
Nowość Libet: system Maxima z kolekcji Impressio System Maxima z kolekcji Libet Impressio składa się z ośmiu propozycji eleganckich płyt tarasowych: Maxima, Maxima Rigato, Maxima Lungo, ...
Natulit Massimo z linii Libet Completto
Natulit Massimo z linii Libet Completto Oferta produktów z linii Libet Completto to niezwykle wszechstronne i uniwersalne materiały, które skutecznie dopełniają aranżacje utrzymane ...

Budowa ogrodu zimowego - krok po kroku

Zaczynamy budowę naszego ogrodu. W zależności od wybranej lokalizacji, możemy wykorzystać istniejącą płytę tarasową lub posadowić nowy fundament.

topowe produkty

Minimalistyczne grafitowe lampy Bendo od SPOTLINE - nowość 2017

SPOTLINE prezentuje swój wzorniczy hit - kolekcję designerskich zewnętrznych ogrodowych lamp Bendo. Mają one formę prostych słupków i zostały wykonane z aluminium i szkła według projektu Karsten Witch.
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x