Budujemy Dom
Wokół domu / Ogród / Artykuły

Oranżeria - aranżacje

Do stworzenia dobrego projektu oranżerii niezbędne są, oprócz doświadczonego architekta, konkretne ustalenia z właścicielem. Trzeba w nich określić do jakich celów wykorzystywana będzie oranżeria – do hodowli roślin, do spożywania posiłków czy też intensywnej pracy.

Salon, który płynnie łączy się z ogrodem zimowym
Salon, który płynnie łączy się z ogrodem zimowym. Pod szklanym dachem urządzono jadalnię i kąt do pracy (fot. Four Seasons)
Oranżeria to wymarzone miejsce na obserwację nieba nocąOranżeria to wymarzone miejsce na obserwację nieba nocą. Niewielki stolik i wygodne krzesła pozwolą komfortowo dobrać ustawienia lunety (fot. Reynaers)
Jacuzzi w oszklonym pomieszczeniu. Trudno w tym przypadku mówić o prawdziwej oranżerii - ponieważ rosną tu jedynie dwie rośliny doniczkowe.

Jest to dowód na to, że nie ma żelaznych reguł, którym należy się poddawać, dobudowując szklane ściany – najważniejsze, aby dostosować je do indywidualnych upodobań (fot. Kwadrum)
Jacuzzi w oszklonym pomieszczeniu
Kuchnia-ogród może sprawić, że nawet laik w dziedzinie gotowania pokocha przyrządzać potrawyKąpiel w wannie z hydromasażem pod szklanym niebem i widokiem na jezioro z pewnością przedłuży każdy wieczór
To marzenie niejednej pani domu. Kuchnia -ogród może sprawić, że nawet laik w dziedzinie gotowania pokocha przyrządzać potrawy (fot. Four Seasons)Kąpiel w wannie z hydromasażem pod szklanym niebem i widokiem na jezioro z pewnością przedłuży każdy wieczór
(fot. Four Seasons)
pomysly_oranzeria6_250pomysly_oranzeria7_250
Gabinet i kąt wypoczynkowy w jednym przestronnym przeszklonym pomieszczeniu (fot. Four Seasons)Stół bilardowy w otoczeniu pięknych roślin sprawi, że oranżeria będzie ulubionym miejscem spotkań z rodziną i przyjaciółmi
(fot. Gracja)
Duży stół, wygodne krzesła i piękny widok to nie wszystko, co umili chwile w tym ogrodzieDuży stół, wygodne krzesła i piękny widok to nie wszystko, co umili chwile w tym .
Jak widać, swoje miejsce znalazł tu też pulpit na nuty – zatem oranżeria to miejsce także dla miłośników muzyki (fot. Reynaers)
Wygodny solidny duży stół otoczony sześcioma krzesłami sprawia, że szklane pomieszczenie może pełnić wiele funkcji
Wygodny solidny duży stół otoczony sześcioma krzesłami sprawia, że szklane pomieszczenie może pełnić wiele funkcji: jadalni, pokoju do pracy czy nawet domowego biura (fot. Solarlux)

Emilia Rosłaniec

aktualizacja: 2011-12-16

Dodaj komentarz

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 

Wygodna oranżeria

Poranna kawa w otoczeniu pnączy bluszczu kanaryjskiego, zapachu dojrzałej mandarynki i odprężającego widoku karmazynowych płatków kwitnącej róży chińskiej to prawdziwa rozkosz. Można z niej korzystać, dobudowując wygodną, tj. prawidłowo zaprojektowaną, skonstruowaną i pielęgnowaną oranżerię.

topowe produkty

Minimalistyczne grafitowe lampy Bendo od SPOTLINE - nowość 2017

SPOTLINE prezentuje swój wzorniczy hit - kolekcję designerskich zewnętrznych ogrodowych lamp Bendo. Mają one formę prostych słupków i zostały wykonane z aluminium i szkła według projektu Karsten Witch.
Nowość Libet: system Maxima z kolekcji Impressio
Nowość Libet: system Maxima z kolekcji Impressio System Maxima z kolekcji Libet Impressio składa się z ośmiu propozycji eleganckich płyt tarasowych: Maxima, Maxima Rigato, Maxima Lungo, ...
Natulit Massimo z linii Libet Completto
Natulit Massimo z linii Libet Completto Oferta produktów z linii Libet Completto to niezwykle wszechstronne i uniwersalne materiały, które skutecznie dopełniają aranżacje utrzymane ...
Płyty Symfonia nagrodzone Złotym Medalem MTP 2017
Płyty Symfonia nagrodzone Złotym Medalem MTP 2017 Znane są już wyniki konkursu o Złoty Medal zorganizowanego w ramach Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA 2017. W gronie ...
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x