Budujemy Dom
Wokół domu / Ogrodzenia / Artykuły

Ogrodzenie z metalowych prętów - zakup kontrolowany

Poszukiwane: ogrodzenie na działkę o wymiarach 25 × 40 (1000 m²). Część frontowa, tylna i boczne będą z metalowych prętów.

Ogrodzenie z metalowych prętów - zakup kontrolowany
fot. archiwum BD
Beata i Krzysztof niedawno zakończyli budowę domu. Dopełnieniem wyglądu posesji ma być ogrodzenie, więc Beata od kilku dni wertuje pisma budowlane, katalogi oraz przegląda strony internetowe. Krzysztof początkowo namawiał Beatę na siatkę, jako że jest niedroga i łatwo ją zamontować, ale Beata wolała coś solidniejszego.

W końcu ustalili wspólnie, że wybierają ogrodzenie z metalowych prętów oraz pasujące do niego bramę wjazdową i furtkę. Nie wiedzą tylko jeszcze, z której strony najlepiej zrobić wejście i jak daleko ustawić ogrodzenie od ulicy. Zależy im więc, aby znaleźć firmę, która zajmie się kompleksowo doradztwem i zaprojektowaniem ogrodzenia, a także transportem i montażem.

Znajomi doradzili im wybranie się do centrum budowlanego, na terenie którego jest wiele firm, w tym także ogrodzeniowych. Można tam porozmawiać ze sprzedawcami, obejrzeć ogrodzenia, bramy i furtki.

Beata i Krzysztof poszli więc tam i obejrzeli kilka ogrodzeń metalowych. Weszli też na stoisko firmy Bramatic Warszawa. Pani poinformowała ich, że firma ta zapewnia fachowe doradztwo, pomaga również inwestorom we właściwym ulokowaniu i zaprojektowaniu ogrodzenia, wjazdu i parkingu. Beata i Krzysztof po rozmowie i obejrzeniu ogrodzeń zdecydowali, że tu właśnie dokonają zakupu.

Pojechali do głównej siedziby firmy, gdzie jest biuro, magazyn i produkcja. Przejrzeli różne wzory ogrodzeń i zdecydowali, że wybiorą czarne ogrodzenie metalowe wypełnione profilem o wymiarach 20 × 20 cm. Odstępy między pionowymi prętami wynoszą w nim ok. 8 mm, a wysokość całkowita to 150 cm. Jest ono trwałe i mocne, odporne na działalność osób trzecich.

Do ogrodzenia dobrali bramę wjazdową na zawiasach, dwuskrzydłową o szerokości 3,5 m oraz furtkę z zamkiem i okuciami o szerokości 100 cm i wysokości 150 cm. Sprzedawca sporządził kalkulację i po zaakceptowaniu ceny umówili się na wizytę na ich działce. Tam fachowiec z firmy Bramatic wymierzył działkę, zaproponował miejsce na bramę i furtkę oraz parking. Płatność za ogrodzenie nastąpi w dniu jego odbioru.

Koszty:

Ogrodzenie – 1 metr bieżący kosztuje 210 zł łącznie z montażem, betonowaniem słupków w gruncie i transportem.

Będzie potrzebne 125,5 m ogrodzenia (20,5 m z przodu + 25 m z tyłu + 40 m z jednego boku + 40 m z drugiego boku). 210 × 125,5 = 26 355 zł
Brama – szer. 350 cm, wys. 150 cm, kosztuje 1820 zł
Furtka – szer. 100 cm, wys. 150 cm – 480 zł
Łącznie: 28 655 zł

Firma Bramatic udziela gwarancji na 24 miesiące. Termin realizacji zamówienia standardowo wynosi 4 tygodnie, ale okazało się, że Beata i Krzysztof będą mieli postawione ogrodzenia za 3 tygodnie.

PRZYKŁADOWY WYBÓR
Ogrodzenie z metalowych prętówOgrodzenie z metalowych prętów o rozstawie co 8 mm i wys. 150 cm firmy Bramatic.

Łączny koszt 28 655 zł

 

Olimpia Wolf

aktualizacja: 2009-09-25

Dodaj komentarz

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 
Bezpłatny program do projektowania ogrodzeń Firmy JONIEC®
Bezpłatny program do projektowania ogrodzeń Firmy JONIEC® Jeśli jesteś na etapie planowania ogrodzenia lub szukasz inspiracji, jak stworzyć trwałe i efektowne ogrodzenie, to zachęcamy do zapoznania ...
Ogrodzenie strukturalne z kolekcji Libet Completto
Ogrodzenie strukturalne z kolekcji Libet Completto Kolekcja Libet Completto to bogata oferta elementów uzupełniających, które pozwalają stworzyć spójną aranżację ogrodową, starannie ...
JAKOŚĆ ROKU® Srebro dla Firmy JONIEC®
JAKOŚĆ ROKU® Srebro dla Firmy JONIEC® Podczas III Europejskiego Kongresu Jakości, który odbył się pod koniec marca w Katowicach, wśród laureatów po raz kolejny znalazła się ...

Murek bez stosowania zaprawy cementowej

Jest wiele możliwości wybudowania w ogrodzie murku lub ścianki bez stosowania tradycyjnej zaprawy cementowej. Możemy mianowicie skorzystać z gotowych elementów lub ułożyć murek z kamieni.
topowe produkty

JONIEC: ogrodzenia, elewacje, architektura ogrodowa

Firma JONIEC to czołowy polski producent elementów małej architektury ogrodowej. W jej ofercie znajdują się ogrodzenia betonowe łupane, betonowe modułowe, płytki elewacyjne i dekoracyjne, gazony, podmurówki, palisady. Sztandarowym produktem firmy jest ogrodzenie łupane GORC®, które od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem klientów. Każdego roku do oferty wprowadzane są nowe produkty, a te będące już w stałej ofercie firmy wzbogacane są o nową paletę kolorystyczną.
Najbardziej znane marki
Ogrodzenia - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze