Budujemy Dom
Wokół domu / Ogrodzenia / Artykuły

Ogrodzenie z klinkieru za 40 000 zł

Dopiero rok temu kupiłem przez internet napęd do bramy. Podczas doboru modelu zdałem się na doświadczenie sprzedawcy, ale pomylił się o jedno „oczko”. Skutkuje to tym, że... - mówi Grzegorz, czytelnik Budujemy Dom.

Wymiary działki: 24 x 50 m.

Bramę cofnięto w głąb działki o 2 m, a ukośny podjazd zaopatrzono w kanał odwadniający

Parametry ogrodzenia:

 • Od frontu dł. 24 m i wys. 1,5 m, wykonane z cegły klinkierowej i stali; jeden bok o dł. 50 m z siatki ocynkowanej, drugi o dł. 24 m z siatki powlekanej PVC, trzeci bok o dł. 50 m z desek olchowych. 
 • Fundament liniowy o gł. 70 cm. 
 • Słupki z klinkieru 36 x 36 cm ze stalowym wzmocnieniem, rozstaw 3 m. 
 • Furtka o szer. 1 m, ze stali. 
 • Brama o szer. 3,2 m, ze stali, rozwieralna, dwuskrzydłowa. 
 • Napęd firmowy.

Decyzja: kiedy kupiłem działkę w 1993 r., ogrodziłem ją zwykłą siatką. 10 lat temu od strony sąsiada założyliśmy wspólnie trwalszą siatkę ocynkowaną. W 2011 r. od strony pola zastąpiłem skorodowaną zwykłą siatkę, siatką powleczoną powłoką z PVC żeby uniknąć jej konserwacji.

Od frontu zbudowałem natomiast reprezentacyjne i trwałe ogrodzenie z cegły klinkierowej i stali. Mur ma za zadanie chronić działkę przed kurzem i hałasem z pobliskiej drogi. Wybraliśmy z żoną klinkier, bo jest trwały, ma solidny wygląd i można go wielokrotnie myć myjką ciśnieniową.

Od strony nowego sąsiada postawiłem z nim wspólnie parkan z trwałego drewna olchowego, urozmaicony murkami z bloczków betonowych. Szczelny parkan daje nam prywatność.

Ogrodzenie od frontu wymurowano z cieniowanej cegły klinkierowej i gotowych klinkierowych akcesoriów Napęd do dwuskrzydłowej bramy

Ogrodzenie z klinkieru - rady i przestrogi:

 • Ogrodzenie z klinkieru wymurowali według mojego i żony projektu, dobrzy fachowcy z okolicy. Do wykonania łuków sporządziłem szablon. Linię łuku dopasowałem w taki sposób, żeby można go było łatwo zrobić z gotowych kształtek z klinkieru. Pod wymiar prefabrykowanych czap przygotowałem słupki. Do spoin kupiłem specjalną zaprawę do klinkieru. Ażurowe przęsła ze stali zaprojektowałem tak, żeby ogrodzenie z klinkieru nie wyglądało ciężko i monumentalne.

  Przęsła, bramę i furtkę zamówiłem u ślusarza. Wykonał je z ocynkowanych stalowych kątowników o profilu otwartym, które zamknął ozdobnymi kapturkami. Stal zabezpieczył dodatkowo przed korozją i wilgocią farbą proszkową. To sprawia, że stalowe elementy będą trwałe i łatwe do umycia. Z tej części ogrodzenia jesteśmy szczególnie zadowoleni.

 • Wolelibyśmy korzystać z samonośnej i przesuwnej bramy, bardziej niż z rozwieralnej i dwuskrzydłowej. Niestety nie pozwolił na to układ istniejącego już wjazdu. Dopiero rok temu kupiłem przez internet napęd do bramy. Podczas doboru modelu zdałem się na doświadczenie sprzedawcy, ale pomylił się o jedno „oczko”. Powinienem zastosować mocniejszą wersję, zamiast 3-14 – 4-14. Skutkuje to tym, że skrzydła bramy nie rozwierają się do pełnych 90 stopni i trudniej manewruje się przez to samochodami.

 • Pełny parkan z desek olchowych wykonałem sam, dopasowując tą część ogrodzenia do wykończenia domu i altany oraz do domu nowego sąsiada. Deski olchowe przygotował dla mnie z sezonowanego drewna stolarz – oheblował je i przyciął na wymiar. Ułożyłem je w poziomie, jak uchylone żaluzje. To był dobry wybór, bo drewno daje przytulność i pasuje do zieleni.

Ogrodzenie z klinkieru - koszty:

 • ogrodzenie od frontu 40 000 zł, w tym elementy klinkierowe 12 000 zł; 
 • brama, furtka, przęsła 4600 zł. 
 • Siatka powlekana PVC 600 zł. 
 • Drewno olchowe 6000 zł.
Drewno olchowe zaimpregnowano W murku przy wjeździe zamontowano domofon i skrzynkę na listy

Lilianna Jampolska

aktualizacja: 2013-10-04

Dodaj komentarz

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 

Jak najlepiej wykończyć podmurówkę?

Wylałem fundament pod ogrodzenie i chcę wykonać podmurówkę z bloczków betonowych zalewowych, czy konieczne jest zakańczanie podmurówki daszkami, czy mogę zalać betonem i tak zostawić?

topowe produkty

KONSPORT - nowoczesne systemy ogrodzeniowe

Marka KONSPORT to polski producent nowoczesnych ogrodzeń o niepowtarzalnym wzornictwie. 24 lata obecności w branży ogrodzeniowej dają gwarancję wysokiej jakości i estetyki naszych produktów.
Najbardziej znane marki
Ogrodzenia - ranking rozpoznawalności firm i produktów
KONSPORT na BUDMIE 2017
KONSPORT na BUDMIE 2017 Firma KONSPORT zaprasza na największe w Polsce Targi Budowlane BUDMA. Targi odbędą się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich ...
Rodzina siłowników BOB marki BENINCA
Rodzina siłowników BOB marki BENINCA Cechą charakterystyczną siłowników BOB jest zastosowanie opatentowanych przez Beninca przekładni FACE®, która jest wyjątkowo żywotna, ...
Joniec wyróżniony w projekcie HOME ZONE Jakość i Niezawodność 2016
Joniec wyróżniony w projekcie HOME ZONE Jakość i Niezawodność 2016 Firma JONIEC znalazła się w prestiżowym gronie laureatów wyróżnienia HOME ZONE Jakość i Niezawodność - edycja 2016. Tytułem tym wyróżniona ...
Zamknij okno x
Newsletter
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe
informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.   
Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego;
- porady budowlane;
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl; - zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
Zapisz się do newslettera
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

 • Polecamy również
  Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x