Budujemy Dom
Wokół domu / Ogrodzenia / Artykuły

Ogrodzenie z klinkieru za 40 000 zł

Dopiero rok temu kupiłem przez internet napęd do bramy. Podczas doboru modelu zdałem się na doświadczenie sprzedawcy, ale pomylił się o jedno „oczko”. Skutkuje to tym, że... - mówi Grzegorz, czytelnik Budujemy Dom.

Wymiary działki: 24 x 50 m.

Bramę cofnięto w głąb działki o 2 m, a ukośny podjazd zaopatrzono w kanał odwadniający

Parametry ogrodzenia:

 • Od frontu dł. 24 m i wys. 1,5 m, wykonane z cegły klinkierowej i stali; jeden bok o dł. 50 m z siatki ocynkowanej, drugi o dł. 24 m z siatki powlekanej PVC, trzeci bok o dł. 50 m z desek olchowych. 
 • Fundament liniowy o gł. 70 cm. 
 • Słupki z klinkieru 36 x 36 cm ze stalowym wzmocnieniem, rozstaw 3 m. 
 • Furtka o szer. 1 m, ze stali. 
 • Brama o szer. 3,2 m, ze stali, rozwieralna, dwuskrzydłowa. 
 • Napęd firmowy.

Decyzja: kiedy kupiłem działkę w 1993 r., ogrodziłem ją zwykłą siatką. 10 lat temu od strony sąsiada założyliśmy wspólnie trwalszą siatkę ocynkowaną. W 2011 r. od strony pola zastąpiłem skorodowaną zwykłą siatkę, siatką powleczoną powłoką z PVC żeby uniknąć jej konserwacji.

Od frontu zbudowałem natomiast reprezentacyjne i trwałe ogrodzenie z cegły klinkierowej i stali. Mur ma za zadanie chronić działkę przed kurzem i hałasem z pobliskiej drogi. Wybraliśmy z żoną klinkier, bo jest trwały, ma solidny wygląd i można go wielokrotnie myć myjką ciśnieniową.

Od strony nowego sąsiada postawiłem z nim wspólnie parkan z trwałego drewna olchowego, urozmaicony murkami z bloczków betonowych. Szczelny parkan daje nam prywatność.

Ogrodzenie od frontu wymurowano z cieniowanej cegły klinkierowej i gotowych klinkierowych akcesoriów Napęd do dwuskrzydłowej bramy

Ogrodzenie z klinkieru - rady i przestrogi:

 • Ogrodzenie z klinkieru wymurowali według mojego i żony projektu, dobrzy fachowcy z okolicy. Do wykonania łuków sporządziłem szablon. Linię łuku dopasowałem w taki sposób, żeby można go było łatwo zrobić z gotowych kształtek z klinkieru. Pod wymiar prefabrykowanych czap przygotowałem słupki. Do spoin kupiłem specjalną zaprawę do klinkieru. Ażurowe przęsła ze stali zaprojektowałem tak, żeby ogrodzenie z klinkieru nie wyglądało ciężko i monumentalne.

  Przęsła, bramę i furtkę zamówiłem u ślusarza. Wykonał je z ocynkowanych stalowych kątowników o profilu otwartym, które zamknął ozdobnymi kapturkami. Stal zabezpieczył dodatkowo przed korozją i wilgocią farbą proszkową. To sprawia, że stalowe elementy będą trwałe i łatwe do umycia. Z tej części ogrodzenia jesteśmy szczególnie zadowoleni.

 • Wolelibyśmy korzystać z samonośnej i przesuwnej bramy, bardziej niż z rozwieralnej i dwuskrzydłowej. Niestety nie pozwolił na to układ istniejącego już wjazdu. Dopiero rok temu kupiłem przez internet napęd do bramy. Podczas doboru modelu zdałem się na doświadczenie sprzedawcy, ale pomylił się o jedno „oczko”. Powinienem zastosować mocniejszą wersję, zamiast 3-14 – 4-14. Skutkuje to tym, że skrzydła bramy nie rozwierają się do pełnych 90 stopni i trudniej manewruje się przez to samochodami.

 • Pełny parkan z desek olchowych wykonałem sam, dopasowując tą część ogrodzenia do wykończenia domu i altany oraz do domu nowego sąsiada. Deski olchowe przygotował dla mnie z sezonowanego drewna stolarz – oheblował je i przyciął na wymiar. Ułożyłem je w poziomie, jak uchylone żaluzje. To był dobry wybór, bo drewno daje przytulność i pasuje do zieleni.

Ogrodzenie z klinkieru - koszty:

 • ogrodzenie od frontu 40 000 zł, w tym elementy klinkierowe 12 000 zł; 
 • brama, furtka, przęsła 4600 zł. 
 • Siatka powlekana PVC 600 zł. 
 • Drewno olchowe 6000 zł.
Drewno olchowe zaimpregnowano W murku przy wjeździe zamontowano domofon i skrzynkę na listy

Lilianna Jampolska

aktualizacja: 2013-10-04

Dodaj komentarz

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 

Jak najlepiej wykończyć podmurówkę?

Wylałem fundament pod ogrodzenie i chcę wykonać podmurówkę z bloczków betonowych zalewowych, czy konieczne jest zakańczanie podmurówki daszkami, czy mogę zalać betonem i tak zostawić?

topowe produkty

Bramy, ogrodzenia i drzwi Wiśniowski

WIŚNIOWSKI to ponad 25 lat kompetencji w branży budowlanej. Nasze centrum technologiczno-produkcyjne zapewnia jakość i najwyższe standardy, a stałe doskonalenie personelu, produktów i linii technologicznych przyczyniają się do powstania produktów na najwyższym poziomie.
Najbardziej znane marki
Ogrodzenia - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Joniec wyróżniony w projekcie HOME ZONE Jakość i Niezawodność 2016
Joniec wyróżniony w projekcie HOME ZONE Jakość i Niezawodność 2016 Firma JONIEC znalazła się w prestiżowym gronie laureatów wyróżnienia HOME ZONE Jakość i Niezawodność - edycja 2016. Tytułem tym wyróżniona ...
JESIENNA PROMOCJA z firmą JONIEC
JESIENNA PROMOCJA z firmą JONIEC Kup produkty firmy JONIEC po okazyjnej cenie i stwórz niepowtarzalne aranżacje. Twój ogród nabierze nowego charakteru!
JONIEC laureatem Małopolskiej Nagrody Gospodarczej 2016
JONIEC laureatem Małopolskiej Nagrody Gospodarczej 2016 Firma JONIEC została Laureatem Małopolskiej Nagrody Gospodarczej 2016 w kategorii: Średnie Przedsiębiorstwa.
Zamknij okno x
Newsletter
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe
informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.   
Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego;
- porady budowlane;
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl; - zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
Zapisz się do newslettera
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

 • Polecamy również
  Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x