Budujemy Dom
Wokół domu / Ogrodzenia / Artykuły

Ogrodzenie - zakup kontrolowany

Poszukiwane: ogrodzenie na działkę o wymiarach 25 × 40 m (1000 m²). Część frontowa: podmurówka i słupki z elementów betonowych zalewanych, przęsła drewniane. Część boczna i tylna: cokół betonowy, słupki stalowe oraz siatka ocynkowana.

Ogrodzenie - zakup kontrolowany
Nasi Czytelnicy – Asia i Marcin – zakończyli budowę domu. Teraz zamierzają ogrodzić działkę. Długo zastanawiali się nad rozwiązaniem: drewniane czy metalowe, siatka czy ogrodzenie z betonu? Zależało im na tym, aby firma, u której złożą zamówienie, zajęła się także montażem lub poleciła inną, sprawdzoną firmę wykonawczą.

Po obejrzeniu stron internetowych i zapoznaniu się z ofertą zamieszczoną w prasie branżowej, postanowili wybrać firmę . Słyszeli od swoich znajomych, że jest to solidny i rzetelny producent, który ma kilka systemów ogrodzeniowych, w różnych cenach.

To pozwoliło im dopasować rodzaj ogrodzenia do własnych możliwości finansowych. Skontaktowali się z przedstawicielem firmy i na podstawie wstępnych wytycznych (ukształtowania terenu, kolorystyki elewacji, stylu architektury otoczenia) dokonali ostatecznego wyboru.

Zdecydowali, że od frontu (40 m) ogrodzą systemem Gorc. Wybrali słupki o wysokości 136,5 cm na podmurówce i drewniane przęsła o szerokości 2,52 m. Z boku i od tyłu wybrali siatkę ocynkowaną o wysokości 1,25 m także na fundamencie. Firma, po obliczeniu ilości materiału, sporządziła zamówienie i określiła termin realizacji.

Asia chciała, by kolor słupków harmonizował z kolorem elewacji, dlatego zrezygnowali z koloru szarego (standardowego) i wybrali żółty – za całość, w związku z tym, musieli zapłacić o 370 zł więcej, a realizacja opóźniła się przez to o 5 dni roboczych. Na tym etapie firma nie przyjęła od nich żadnych przedpłat ani zaliczek. Płatność regulowana jest w dniu odbioru towaru u kierowcy lub w biurze.

Można także przelać pieniądze na konto bankowe przed wyjazdem transportu. Wykonawca, w przypadku zamówień o wartości przekraczającej 3 tys. zł, daje rabat. Asi i Marcinowi udało się wynegocjować 5% rabatu. Tym samym ich koszty pomniejszyły się o kwotę ok. 800 zł.

Pozostała kwestia transportu. Ich dom leży w odległości 300 km od producenta, dlatego postanowili skorzystać z transportu spedycyjnego. Kosztowało ich to 1200 zł. Cena za transport zależy od wagi ogrodzenia i odległości. Jest możliwość odbioru ogrodzenia transportem własnym. Z takiej możliwości jednak nie skorzystali.

Asia i Marcin uzyskali także 5 lat gwarancji (która przysługuje pod warunkiem zgodnego z przeznaczeniem zabudowania ogrodzenia i jego użytkowania). Mieli też zapewnione doradztwo w zakresie montażu, impregnacji i renowacji ogrodzeń. Pomoc będą mogli uzyskać nawet po wielu latach od zakupu.

Od producenta dostali namiary na firmę montażową. Także i ona udzieliła im upustu w wysokości 5%.

Koszty

Za ogrodzenie frontowe (słupki, podmurówka, przęsła) zapłacili:
– za elementy (bloczki i daszki) – 5715,90 zł, za przęsła – 1200 zł;
– za materiał do montażu (beton, zbrojenie, klej) – 2900 zł;
– za montaż – 4800 zł.
Od tej wartości należy jeszcze odliczyć rabat – 730 zł. W sumie 13 885 zł.

Za ogrodzenie boczne i tylne (fundament, słupki, siatka ocynkowana) zapłacili:
– za elementy (fundament, łączniki, słupki i siatkę) – 4473,95 zł;
– za materiał do montażu (beton) – 700 zł;
– za montaż – 3600 zł
W tym przypadku także należy odliczyć rabat: 440 zł. W sumie 8333 zł
Za całe ogrodzenie wraz z montażem i transportem Asia i Marcin zapłacili 22 215 zł.

PRZYKŁADOWY WYBÓR
System ogrodzeniowy Gorc firmy Joniec

KOSZT CAŁKOWITY: 22 215 zł

System ogrodzeniowy Gorc firmy Joniec

Aleksandra Kuśmierczyk
aktualizacja: 2008-11-21

Dodaj komentarz

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 

Ogrodzenia z metalu

Ogrodzenia z metalu to przede wszystkim siatka oraz różnego rodzaju gotowe panele z prętów lub płaskowników.
topowe produkty

JONIEC: ogrodzenia, elewacje, architektura ogrodowa

Firma JONIEC to czołowy polski producent elementów małej architektury ogrodowej. W jej ofercie znajdują się ogrodzenia betonowe łupane, betonowe modułowe, płytki elewacyjne i dekoracyjne, gazony, podmurówki, palisady. Sztandarowym produktem firmy jest ogrodzenie łupane GORC®, które od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem klientów. Każdego roku do oferty wprowadzane są nowe produkty, a te będące już w stałej ofercie firmy wzbogacane są o nową paletę kolorystyczną.
Najbardziej znane marki
Ogrodzenia - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Firma JONIEC® wyróżniona na Targach DOM w Kielcach
Firma JONIEC® wyróżniona na Targach DOM w Kielcach Podczas Wielkiej Gali Targów DOM 2017, która zakończyła pierwszy dzień wystawowy Targów DOM w Kielcach, komisja konkursowa przyznała firmie ...
Firma JONIEC® zaprasza na Targi DOM w Kielcach
Firma JONIEC® zaprasza na Targi DOM w Kielcach W najbliższy weekend tj. w dniach 7-9 kwietnia (piątek – niedziela) w Centrum Kongresowym TARGI KIELCE S.A. odbędą się XXIV Ogólnopolskie ...
KONSPORT na BUDMIE 2017
KONSPORT na BUDMIE 2017 Firma KONSPORT zaprasza na największe w Polsce Targi Budowlane BUDMA. Targi odbędą się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich ...
Zamknij okno x
Newsletter
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe
informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.     
Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego;
- porady budowlane;
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl; - zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
Zapisz się do newslettera
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x