Budujemy Dom
Wokół domu / Ogrodzenia / Artykuły

Ogrodzenie - zakup kontrolowany

Poszukiwane: ogrodzenie na działkę o wymiarach 25 × 40 m (1000 m²). Część frontowa: podmurówka i słupki z elementów betonowych zalewanych, przęsła drewniane. Część boczna i tylna: cokół betonowy, słupki stalowe oraz siatka ocynkowana.

Ogrodzenie - zakup kontrolowany
Nasi Czytelnicy – Asia i Marcin – zakończyli budowę domu. Teraz zamierzają ogrodzić działkę. Długo zastanawiali się nad rozwiązaniem: drewniane czy metalowe, siatka czy ogrodzenie z betonu? Zależało im na tym, aby firma, u której złożą zamówienie, zajęła się także montażem lub poleciła inną, sprawdzoną firmę wykonawczą.

Po obejrzeniu stron internetowych i zapoznaniu się z ofertą zamieszczoną w prasie branżowej, postanowili wybrać firmę . Słyszeli od swoich znajomych, że jest to solidny i rzetelny producent, który ma kilka systemów ogrodzeniowych, w różnych cenach.

To pozwoliło im dopasować rodzaj ogrodzenia do własnych możliwości finansowych. Skontaktowali się z przedstawicielem firmy i na podstawie wstępnych wytycznych (ukształtowania terenu, kolorystyki elewacji, stylu architektury otoczenia) dokonali ostatecznego wyboru.

Zdecydowali, że od frontu (40 m) ogrodzą systemem Gorc. Wybrali słupki o wysokości 136,5 cm na podmurówce i drewniane przęsła o szerokości 2,52 m. Z boku i od tyłu wybrali siatkę ocynkowaną o wysokości 1,25 m także na fundamencie. Firma, po obliczeniu ilości materiału, sporządziła zamówienie i określiła termin realizacji.

Asia chciała, by kolor słupków harmonizował z kolorem elewacji, dlatego zrezygnowali z koloru szarego (standardowego) i wybrali żółty – za całość, w związku z tym, musieli zapłacić o 370 zł więcej, a realizacja opóźniła się przez to o 5 dni roboczych. Na tym etapie firma nie przyjęła od nich żadnych przedpłat ani zaliczek. Płatność regulowana jest w dniu odbioru towaru u kierowcy lub w biurze.

Można także przelać pieniądze na konto bankowe przed wyjazdem transportu. Wykonawca, w przypadku zamówień o wartości przekraczającej 3 tys. zł, daje rabat. Asi i Marcinowi udało się wynegocjować 5% rabatu. Tym samym ich koszty pomniejszyły się o kwotę ok. 800 zł.

Pozostała kwestia transportu. Ich dom leży w odległości 300 km od producenta, dlatego postanowili skorzystać z transportu spedycyjnego. Kosztowało ich to 1200 zł. Cena za transport zależy od wagi ogrodzenia i odległości. Jest możliwość odbioru ogrodzenia transportem własnym. Z takiej możliwości jednak nie skorzystali.

Asia i Marcin uzyskali także 5 lat gwarancji (która przysługuje pod warunkiem zgodnego z przeznaczeniem zabudowania ogrodzenia i jego użytkowania). Mieli też zapewnione doradztwo w zakresie montażu, impregnacji i renowacji ogrodzeń. Pomoc będą mogli uzyskać nawet po wielu latach od zakupu.

Od producenta dostali namiary na firmę montażową. Także i ona udzieliła im upustu w wysokości 5%.

Koszty

Za ogrodzenie frontowe (słupki, podmurówka, przęsła) zapłacili:
– za elementy (bloczki i daszki) – 5715,90 zł, za przęsła – 1200 zł;
– za materiał do montażu (beton, zbrojenie, klej) – 2900 zł;
– za montaż – 4800 zł.
Od tej wartości należy jeszcze odliczyć rabat – 730 zł. W sumie 13 885 zł.

Za ogrodzenie boczne i tylne (fundament, słupki, siatka ocynkowana) zapłacili:
– za elementy (fundament, łączniki, słupki i siatkę) – 4473,95 zł;
– za materiał do montażu (beton) – 700 zł;
– za montaż – 3600 zł
W tym przypadku także należy odliczyć rabat: 440 zł. W sumie 8333 zł
Za całe ogrodzenie wraz z montażem i transportem Asia i Marcin zapłacili 22 215 zł.

PRZYKŁADOWY WYBÓR
System ogrodzeniowy Gorc firmy Joniec

KOSZT CAŁKOWITY: 22 215 zł

System ogrodzeniowy Gorc firmy Joniec

Aleksandra Kuśmierczyk
aktualizacja: 2008-11-21

Dodaj komentarz

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 

Ogrodzenia z metalu

Ogrodzenia z metalu to przede wszystkim siatka oraz różnego rodzaju gotowe panele z prętów lub płaskowników.
topowe produkty

KONSPORT - nowoczesne systemy ogrodzeniowe

Marka KONSPORT to polski producent nowoczesnych ogrodzeń o niepowtarzalnym wzornictwie. 24 lata obecności w branży ogrodzeniowej dają gwarancję wysokiej jakości i estetyki naszych produktów.
Najbardziej znane marki
Ogrodzenia - ranking rozpoznawalności firm i produktów
KONSPORT na BUDMIE 2017
KONSPORT na BUDMIE 2017 Firma KONSPORT zaprasza na największe w Polsce Targi Budowlane BUDMA. Targi odbędą się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich ...
Rodzina siłowników BOB marki BENINCA
Rodzina siłowników BOB marki BENINCA Cechą charakterystyczną siłowników BOB jest zastosowanie opatentowanych przez Beninca przekładni FACE®, która jest wyjątkowo żywotna, ...
Joniec wyróżniony w projekcie HOME ZONE Jakość i Niezawodność 2016
Joniec wyróżniony w projekcie HOME ZONE Jakość i Niezawodność 2016 Firma JONIEC znalazła się w prestiżowym gronie laureatów wyróżnienia HOME ZONE Jakość i Niezawodność - edycja 2016. Tytułem tym wyróżniona ...
Zamknij okno x
Newsletter
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe
informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.     
Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego;
- porady budowlane;
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl; - zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
Zapisz się do newslettera
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x