Budujemy Dom
Instalacje / Ogrzewanie podłogowe i grzejniki / ABC

Kiedy warto rozważyć zastosowanie ogrzewacza akumulacyjnego?

Ogrzewanie akumulacyjne ma za zadanie zmagazynować ciepło, gdy jest ono dostarczane w nadmiarze w stosunku do aktualnych potrzeb lub też gdy chcemy wykorzystać prąd, pobierany w czasie obowiązywania niższej ceny energii elektrycznej. W pierwszym przypadku są to izolowane zbiorniki magazynujące gorącą wodę, dostarczaną z kotła, opalanego szybko spalającym się paliwem np. drewnem czy słomą.

Dzięki temu utrzymujemy stabilną temperaturę w pomieszczeniach, a obsługa kotła może odbywać się w większych odstępach czasu. Elektryczne ogrzewanie akumulacyjne pozwala natomiast na pobieranie prądu jedynie w czasie obowiązywania tzw. II taryfy opłat.

W domach jednorodzinnych instalujemy wtedy piece akumulacyjne z dynamicznym rozładowaniem, które umożliwiają dostosowanie ilości, oddawanego ciepła do aktualnych potrzeb. „Ładowanie pieca” odbywa się w godzinach 22-6 oraz 13-15, zatem jego moc powinna być ok. dwukrotnie wyższa niż w przypadku instalowania grzejników o stałym poborze prądu.

Wykonanie akumulacyjnego ogrzewania podłogowego to także sposób na wykorzystanie tańszej energii elektrycznej. Od zwykłego różni się ono tym, że jastrych, w którym poprowadzone są kable grzejne jest znacznie grubszy (ok. 10-12 cm).

Redakcja BD

aktualizacja: 2009-07-28

Dodaj komentarz

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 
Najbardziej znane marki
Ogrzewanie podłogowe wodne - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Grzejniki wodne - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Promocja pakietowa ELEKTRA MG/MD Pack
Promocja pakietowa ELEKTRA MG/MD Pack Firma ELEKTRA przygotowała kolejną akcję promocyjną. Pakiety MG Pack składające się z dwustronnie zasilanych mat grzejnych ELEKTRA MG ...
Nowy serwis grzejnikiadax.pl
Nowy serwis grzejnikiadax.pl Zapraszamy do nowego serwisu grzejnikiadax.pl. Podobnie jak jego poprzednia wersja poświęcony został grzejnikom marki ADAX oferującej szeroką ...
Nowość ELEKTRA w linii regulatorów temperatury ELR
Nowość ELEKTRA w linii regulatorów temperatury ELR W październiku 2016 r. wzbogacona została oferta sterowników o nowy regulator temperatury ELEKTRA ELR 20.
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x

Zamknij okno x
Newsletter
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe
informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.     
Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego;
- porady budowlane;
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl; - zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
Zapisz się do newslettera
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe