Budujemy Dom
Instalacje / Ogrzewanie podłogowe i grzejniki / Topowe produkty

System instalacyjny Immerheat, czyli ogrzewanie dla alergika ARTYKUŁ PROMOCYJNY

System instalacyjny Immerheat, czyli ogrzewanie dla alergika

Jak wynika z badań, w okresie zimowym niemal jedna czwarta społeczeństwa walczy z uporczywą alergią na kurz. Dzieje się tak najczęściej z powodu wykorzystania standardowych metod ogrzewania, które wzmagają ruch powietrza w pomieszczeniu, powodując szybsze rozprzestrzenianie kurzu. Idealnym rozwiązaniem tego problemu jest ogrzewanie podłogowe.

Promieniowanie a konwekcja

Charakterystyczną cechą potocznie zwanej "podłogówki" jest sposób emisji ciepła – jest ono dostarczane całą powierzchnią podłogi poprzez promieniowanie. Poprowadzone pod posadzką rury rozprowadzają czynnik cieplny, minimalizując unoszenie kurzu do góry.

W pomieszczeniu podłoga może być jedynym elementem dostarczającym ciepło lub może stanowić uzupełnienie innego systemu grzewczego. W przypadku zastosowania grzejników, promienników czy nawiewu ciepłego powietrza mamy do czynienia ze zjawiskiem konwekcji, czyli swobodnego ruchu powietrza w pomieszczeniu związanego z różnicą temperatur.

Ciepło w podłodze

Jeśli w pomieszczeniu nie ma innych elementów grzejnych, to ogrzewanie podłogowe musi pokryć całe zapotrzebowanie na ciepło dla pomieszczenia. Natomiast w przypadku gdy ogrzewanie podłogowe uzupełnia inne urządzenia dostarczające ciepło (np. grzejniki), może ono dostarczyć tylko część ciepła, zapewniając przede wszystkim efekt ciepłej podłogi. Jest to przydatne w przypadku zastosowania kamiennego czy ceramicznego wykończenia podłogi, czyli tzw. zimnych pokryć podłogowych.

Przy ogrzewaniu podłogowym wilgotność względna nad powierzchnią podłogi grzejnej utrzymuje się poniżej 45%, co ogranicza rozwój roztoczy i wpływa korzystnie na warunki bytowe, szczególnie dla alergików.

System instalacyjny Immerheat, czyli ogrzewanie dla alergika

Idealny profil rozkładu temperatur

Zastosowanie systemu ogrzewania płaszczyznowego pozwala na osiągnięcie rozkładu temperatur zbliżonego do profilu idealnego. Wraz ze zwiększaniem odległości od podłogi temperatura powietrza obniża się, ale występująca różnica temperatur nie jest zbyt duża. Przy tradycyjnych grzejnikach konwekcyjnych tworzy się odwrotny profil temperaturowy - przy podłodze panuje niższa temperatura niż na wysokości głowy.

Zalety ogrzewania podłogowego:

  • oszczędność
  • komfort
  • estetyka
  • bezpieczeństwo
  • jakość i trwałość

Immergas od lat dba o komfort użytkowników swoich produktów, a kotły gazowe tej marki to jedne z najczęściej wybieranych produktów na rynku. Oferta firmy to oprócz kotłów także pompy ciepła, grzejniki, panele solarne, systemy fotowoltaiczne oraz szeroka gama sterowników i termostatów pozwalających na zarządzanie ciepłem w domu.

Wprowadzenie do oferty ogrzewania podłogowego jest uzupełnieniem dotychczasowej oferty, a jednocześnie spoiwem łączącym wszystkie produkty marki Immergas w jeden kompletny, zintegrowany i ekologiczny system grzewczy.

Rozkład temperator - wykres
Kolor zielony: Idealny rozkład temperatur
Kolor czerwony: Rozkład temperatur - ogrzewanie podłogowe
Kolor niebieski: Rozkład temperatur - ogrzewanie grzejnikowe

Więcej informacji na temat systemu instalacyjnego IMMERHEAT dostępnych jest na www.immergas.com.pl.

Logo Immergas Immergas
ul. Dostawcza 3a
93-231 Łódź
Tel. 42 649 36 00
immergas@immergas.com.pl
www.immergas.com.pl 
aktualizacja: 2015-10-09
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x