Budujemy Dom
Instalacje / Ogrzewanie podłogowe i grzejniki / Artykuły

Grzejniki płytowe - zakup kontrolowany

Poszukujemy grzejników płytowych do domu o powierzchni 129 m², w którym zapotrzebowanie na ciepło wynosi ok. 65 W/m². Tadeusz i jego żona chcą kupić 2 grzejniki do montażu w łazience, 1 do kuchni oraz 5 do pozostałych pomieszczeń.
Grzejnik płytowyChłodny projekt… Tadeusz i Jolanta chcieli jak najszybciej wprowadzić się do nowego domu. Ponieważ ich sytuacja wymagała szybkich i odważnych decyzji, zamówili projekt, który nie obejmował części instalacyjnej.

W związku z tym należało określić {anchor 23824}moc grzejników poprzez dokonanie wyliczeń strat i zysków ciepła przenikających przez ściany, okna, podłogi i strop. Po konsultacji z instalatorem obliczono zapotrzebowanie na ciepło na ok. 65 W/m². Mnożąc tę wartość przez powierzchnię poszczególnych pomieszczeń ustalono przybliżoną moc każdego z 8 grzejników.

Instalacja w domu Tadeusza poprowadzona jest w sposób tradycyjny – w ścianach – dlatego wybrane zostały grzejniki płytowe zasilane z boku. Korzystając z Internetu Tadeusz i Jolanta porównywali parametry i ceny produktów różnych firm. Przeglądali także fora budowlane. Ostatecznie zdecydowali się na stalowe grzejniki płytowe Purmo.

Mając wyliczone orientacyjne moce potrzebnych grzejników i porównując je z parametrami katalogowymi na stronie internetowej producenta wybrali:
  • 2 grzejniki do łazienek – o wymiarach (szer.xwys.) 600x600 mm, moc 1059 W,

  • 1 grzejnik do kuchni – o wymiarach (szer.xwys.) 800x600 mm, moc 1484 W,

  • 5 grzejników pokojowych: 1 o wymiarach (szer.xwys.) 1000x600 mm, moc 1765 W, 2 grzejniki 1200x600 mm, moc 2119 W i 2 grzejniki 1400x600 mm, moc 2472 W.

Ważna cena

Tadeusz zadzwonił do kilku najbliższych hurtowni, odwiedził też markety budowlane i porównując ceny zdecydował się na hurtownię pod Toruniem, najbliższą miejsca, w którym stoi dom.

Firma ta zaoferowała transport towaru za darmo oraz korzystny 5% rabat ze względu na duże zamówienie.

Za poszczególne grzejniki Tadeusz zapłacił: 2x296 zł – za grzejniki do łazienki, 340 zł – za grzejnik do kuchni i 420 zł +2x462 zł + 2x563 zł – za grzejniki pokojowe, co dało sumę 3402 zł. Dzięki zniżce udało się zaoszczędzić 170 zł. A więc łączny koszt wyniósł 3232 złotych.

Czas oczekiwania na towar określono w przedziale 3-5 dni i rzeczywiście po 4 dniach grzejniki płytowe zostały przywiezione do domu.

PRZYKŁADOWY WYBÓR

Grzejniki stalowe C 22 (Purmo)
Łączny koszt 5 grzejników wyniósł 3232 zł

Cezary Jankowski, Emilia Rosłaniec


{linker link="http://wnetrza.budujemydom.pl/_inspiracje_foto_grza_sal1.php"}
aktualizacja: 2008-11-21

Dodaj komentarz

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 
Najbardziej znane marki
Ogrzewanie podłogowe wodne - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Grzejniki wodne - ranking rozpoznawalności firm i produktów
INSPIRO - nowa generacja wodnych grzejników ściennych marki REGULUS®-system
INSPIRO - nowa generacja wodnych grzejników ściennych marki REGULUS®-system INSPIRO to nowa generacja wodnych grzejników ściennych, gwarantujących ekonomiczne, łatwo sterowalne ogrzewanie nowoczesnego domu.
Promocja pakietowa ELEKTRA MG/MD Pack
Promocja pakietowa ELEKTRA MG/MD Pack Firma ELEKTRA przygotowała kolejną akcję promocyjną. Pakiety MG Pack składające się z dwustronnie zasilanych mat grzejnych ELEKTRA MG ...
Nowy serwis grzejnikiadax.pl
Nowy serwis grzejnikiadax.pl Zapraszamy do nowego serwisu grzejnikiadax.pl. Podobnie jak jego poprzednia wersja poświęcony został grzejnikom marki ADAX oferującej szeroką ...
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x

Zamknij okno x
Newsletter
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe
informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.     
Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego;
- porady budowlane;
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl; - zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
Zapisz się do newslettera
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe