Budujemy Dom
Instalacje / Ogrzewanie podłogowe i grzejniki / Artykuły

Grzejniki płytowe - zakup kontrolowany

Poszukujemy grzejników płytowych do domu o powierzchni 129 m², w którym zapotrzebowanie na ciepło wynosi ok. 65 W/m². Tadeusz i jego żona chcą kupić 2 grzejniki do montażu w łazience, 1 do kuchni oraz 5 do pozostałych pomieszczeń.
Grzejnik płytowyChłodny projekt… Tadeusz i Jolanta chcieli jak najszybciej wprowadzić się do nowego domu. Ponieważ ich sytuacja wymagała szybkich i odważnych decyzji, zamówili projekt, który nie obejmował części instalacyjnej.

W związku z tym należało określić moc grzejników poprzez dokonanie wyliczeń strat i zysków ciepła przenikających przez ściany, okna, podłogi i strop. Po konsultacji z instalatorem obliczono zapotrzebowanie na ciepło na ok. 65 W/m². Mnożąc tę wartość przez powierzchnię poszczególnych pomieszczeń ustalono przybliżoną moc każdego z 8 grzejników.

Instalacja w domu Tadeusza poprowadzona jest w sposób tradycyjny – w ścianach – dlatego wybrane zostały grzejniki płytowe zasilane z boku. Korzystając z Internetu Tadeusz i Jolanta porównywali parametry i ceny produktów różnych firm. Przeglądali także fora budowlane. Ostatecznie zdecydowali się na stalowe grzejniki płytowe Purmo.

Mając wyliczone orientacyjne moce potrzebnych grzejników i porównując je z parametrami katalogowymi na stronie internetowej producenta wybrali:
 • 2 grzejniki do łazienek – o wymiarach (szer.xwys.) 600x600 mm, moc 1059 W,

 • 1 grzejnik do kuchni – o wymiarach (szer.xwys.) 800x600 mm, moc 1484 W,

 • 5 grzejników pokojowych: 1 o wymiarach (szer.xwys.) 1000x600 mm, moc 1765 W, 2 grzejniki 1200x600 mm, moc 2119 W i 2 grzejniki 1400x600 mm, moc 2472 W.

Ważna cena

Tadeusz zadzwonił do kilku najbliższych hurtowni, odwiedził też markety budowlane i porównując ceny zdecydował się na hurtownię pod Toruniem, najbliższą miejsca, w którym stoi dom.

Firma ta zaoferowała transport towaru za darmo oraz korzystny 5% rabat ze względu na duże zamówienie.

Za poszczególne grzejniki Tadeusz zapłacił: 2x296 zł – za grzejniki do łazienki, 340 zł – za grzejnik do kuchni i 420 zł +2x462 zł + 2x563 zł – za grzejniki pokojowe, co dało sumę 3402 zł. Dzięki zniżce udało się zaoszczędzić 170 zł. A więc łączny koszt wyniósł 3232 złotych.

Czas oczekiwania na towar określono w przedziale 3-5 dni i rzeczywiście po 4 dniach grzejniki płytowe zostały przywiezione do domu.

PRZYKŁADOWY WYBÓR

Grzejniki stalowe C 22 (Purmo)
Łączny koszt 5 grzejników wyniósł 3232 zł

Cezary Jankowski, Emilia Rosłaniec


aktualizacja: 2008-11-21

Dodaj komentarz

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 
Promocja pakietów MD Pack firmy Elektra
Promocja pakietów MD Pack firmy Elektra Powróciła popularna promocja pakietów MD Pack składających się z jednostronnie zasilanych mat grzejnych ELEKTRA MD oraz najnowszego modelu ...
Grzejnik Vertiga - dynamika w pięknej formie
Grzejnik Vertiga - dynamika w pięknej formie Grzejniki dekoracyjne - jak wskazuje nazwa - stosowane były zwykle jako uzupełnienie właściwego ogrzewania zwykle realizowanego przy pomocy ...
Techniprot z Gazelą Biznesu
Techniprot z Gazelą Biznesu Firma TECHNIPROT dołączyła do elitarnego klubu Gazel Biznesu - grona najdynamiczniej rozwijających się firm.
Najbardziej znane marki
Ogrzewanie podłogowe - elektryczne - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Ogrzewanie podłogowe wodne - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

 • Polecamy również
  Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
 • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
 • porady budowlane,
 • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
 • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
  w pełnej wersji.

Czas na wnętrze