Budujemy Dom
Instalacje / Ogrzewanie podłogowe i grzejniki / Artykuły

Grzejniki płytowe - zakup kontrolowany

Poszukujemy grzejników płytowych do domu o powierzchni 129 m², w którym zapotrzebowanie na ciepło wynosi ok. 65 W/m². Tadeusz i jego żona chcą kupić 2 grzejniki do montażu w łazience, 1 do kuchni oraz 5 do pozostałych pomieszczeń.
Grzejnik płytowyChłodny projekt… Tadeusz i Jolanta chcieli jak najszybciej wprowadzić się do nowego domu. Ponieważ ich sytuacja wymagała szybkich i odważnych decyzji, zamówili projekt, który nie obejmował części instalacyjnej.

W związku z tym należało określić moc grzejników poprzez dokonanie wyliczeń strat i zysków ciepła przenikających przez ściany, okna, podłogi i strop. Po konsultacji z instalatorem obliczono zapotrzebowanie na ciepło na ok. 65 W/m². Mnożąc tę wartość przez powierzchnię poszczególnych pomieszczeń ustalono przybliżoną moc każdego z 8 grzejników.

Instalacja w domu Tadeusza poprowadzona jest w sposób tradycyjny – w ścianach – dlatego wybrane zostały grzejniki płytowe zasilane z boku. Korzystając z Internetu Tadeusz i Jolanta porównywali parametry i ceny produktów różnych firm. Przeglądali także fora budowlane. Ostatecznie zdecydowali się na stalowe grzejniki płytowe Purmo.

Mając wyliczone orientacyjne moce potrzebnych grzejników i porównując je z parametrami katalogowymi na stronie internetowej producenta wybrali:
  • 2 grzejniki do łazienek – o wymiarach (szer.xwys.) 600x600 mm, moc 1059 W,

  • 1 grzejnik do kuchni – o wymiarach (szer.xwys.) 800x600 mm, moc 1484 W,

  • 5 grzejników pokojowych: 1 o wymiarach (szer.xwys.) 1000x600 mm, moc 1765 W, 2 grzejniki 1200x600 mm, moc 2119 W i 2 grzejniki 1400x600 mm, moc 2472 W.

Ważna cena

Tadeusz zadzwonił do kilku najbliższych hurtowni, odwiedził też markety budowlane i porównując ceny zdecydował się na hurtownię pod Toruniem, najbliższą miejsca, w którym stoi dom.

Firma ta zaoferowała transport towaru za darmo oraz korzystny 5% rabat ze względu na duże zamówienie.

Za poszczególne grzejniki Tadeusz zapłacił: 2x296 zł – za grzejniki do łazienki, 340 zł – za grzejnik do kuchni i 420 zł +2x462 zł + 2x563 zł – za grzejniki pokojowe, co dało sumę 3402 zł. Dzięki zniżce udało się zaoszczędzić 170 zł. A więc łączny koszt wyniósł 3232 złotych.

Czas oczekiwania na towar określono w przedziale 3-5 dni i rzeczywiście po 4 dniach grzejniki płytowe zostały przywiezione do domu.

PRZYKŁADOWY WYBÓR

Grzejniki stalowe C 22 (Purmo)
Łączny koszt 5 grzejników wyniósł 3232 zł

Cezary Jankowski, Emilia Rosłaniec


aktualizacja: 2008-11-21

Dodaj komentarz

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 
Techniprot z Gazelą Biznesu
Techniprot z Gazelą Biznesu Firma TECHNIPROT dołączyła do elitarnego klubu Gazel Biznesu - grona najdynamiczniej rozwijających się firm.
Nowość KOSPEL - promienniki podczerwieni IH GoldSun
Nowość KOSPEL - promienniki podczerwieni IH GoldSun Firma KOSPEL wprowadziła do oferty nową kategorię urządzeń - promienniki podczerwieni IH GoldSun. Promienniki zapewniają komfort cieplny ...
Hybrydowy grzejnik podtynkowy 3THERMO-system
Hybrydowy grzejnik podtynkowy 3THERMO-system Zapewnić komfort termiczny przy zminimalizowaniu strat energii – oto cel, jaki postawiła sobie firma 3THERMO, opracowując pierwszy na świecie ...
Najbardziej znane marki
Ogrzewanie podłogowe wodne - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Grzejniki wodne - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x