Budujemy Dom
Instalacje / Ogrzewanie podłogowe i grzejniki / Topowe produkty

Chcesz zaoszczędzić do 30% na kosztach ogrzewania? ARTYKUŁ PROMOCYJNY

Nasze życie staje się coraz bardziej wygodne dzięki zastosowaniu nowych technologii. Obecnie mamy możliwość sterowania na odległość nawet systemem ogrzewania. Kiedy nie ma nas w domu, możemy zadbać o zmniejszenie rachunków na ogrzewanie bez wpływu na nasz komfort.

Chcesz zaoszczędzić do 30% na kosztach ogrzewania?

Kiedy na zewnątrz jest zimno, a my wracamy do domu po całym dniu nieobecności, dobrze jest mieć możliwość wejścia do przyjemnie ciepłego domu, zamiast zaraz po przyjściu ustawiać właściwą temperaturę na regulatorze i czekać na nagrzanie się budynku. Umożliwia to jedna z ciekawszych i bardziej nowoczesnych propozycji jaką jest SALUS iT600 Smart Home - system sterowania ogrzewaniem, który obok wygody użytkowania pomieszczeń pozwala też sporo zaoszczędzić.

SALUS iT600 to prosty w obsłudze system sterowania ogrzewaniem podłogowym, grzejnikowym lub podłogowym i grzejnikowym łącznie, który można instalować zarówno w nowych budynkach, jak również bezinwazyjnie adaptować w obiektach już istniejących. W skład systemu wchodzi szereg urządzeń, które umożliwiają kontrolę i regulację temperatury w każdym pomieszczeniu indywidualnie oraz pozwalają na sterowanie pracą kotła, pompy CO, CWU lub innego urządzenia grzewczego, bądź też chłodzącego.

Obok zasilanych napięciowo lub bateryjnie regulatorów temperatury system obejmuje też listwy centralne do sterowania ogrzewaniem/chłodzeniem płaszczyznowym, bezprzewodowe głowice termostatyczne, moduły sterujące, smart plugi (inteligentne wtyczki "załącz/wyłącz", które pozwalają na sterowanie urządzeniami elektrycznymi o mocy do 3600W), czujniki otwarcia okna/drzwi oraz bramkę internetową (gateway).

Dlaczego warto wybrać system iT600?

Dlaczego warto wybrać system iT600? - ikonografika

System ten daje nam to wiele praktycznych możliwości - można zdalnie wpływać na temperaturę w budynku, co sprawia, że oszczędza się pieniądze. Możliwe jest to dzięki bardzo wygodnemu zróżnicowaniu wysokości temperatury w poszczególnych godzinach dnia. Dodatkowo umożliwia indywidualne ustawienie temperatur dla każdego z pomieszczeń osobno, bo w przedpokoju nie musi być ustawiona taka sama temperatura, jak np. w łazience w czasie wieczornej kąpieli.

Z systemem iT600 temperatura w Twoim domu będzie idealna w każdym pomieszczeniu i o każdej porze dnia

SALUS iT600 to współpraca wielu urządzeń w ramach jednego systemu. Swoją funkcjonalność użytkową zawdzięcza spersonalizowanym regułom OneTouch™, dzięki którym możemy monitorować dowolnie wybrane pomieszczenia w budynku. Z OneTouch™ możemy sterować kilkoma urządzeniami, grupami urządzeń i tworzyć zależności między elementami systemu. Przykładem reguły do zastosowania jest zasada, że przy otwartym oknie dłużej niż 5 minut system ma automatycznie zmniejszać temperaturę tego pomieszczenia o 5°C.

Istotny jest także fakt, że bezprzewodowa komunikacja SALUS iT600 w ramach sieci ZigBee odbywa się dwukierunkowo - sygnał jest nie tylko wysyłany do odbiornika, ale dodatkowo odbiornik wysyła sygnał potwierdzenia jego odebrania. Tym samym informuje o swoim stanie, zatem możemy sprawdzić czy dane urządzenie faktycznie zostało włączone lub wyłączone. A bezpieczeństwo transmisji jest porównywalne z systemami przewodowymi.

Reguła OneTouch

Najważniejszym elementem SALUS iT600 jest bramka internetowa, która zapewnia komunikację wszystkich urządzeń systemu, znajdujących się w budynku. Z jedną bramką możemy sparować nawet do 100 urządzeń, np. regulatory temperatury, smart plugi czy czujniki otwarcia okien/drzwi. Bramka może komunikować się z Internetem przez WiFi, nie ma konieczności podłączenia jej przewodem sieciowym LAN.

Darmowa aplikacja internetowa iT600 Smart Home umożliwia sterowania systemem ogrzewania z każdego miejsca na świecie. Aplikacja jest prosta w instalacji i obsłudze, a dzięki niej mamy sposobność nadzorowania systemu ogrzewania przez cały czas. W przypadku zaistnienia zmian w jego pracy, zostaniemy o tym poinformowani mailem lub sms’em, przykładowo, gdy ktoś otworzy okno lub drzwi system zamelduje nam o tym. Dodatkowo mamy możliwość sprawdzenia historii pracy czujnika otwarcia okna/drzwi.

Mamy też opcję zarządzania kilkoma systemami sterowania ogrzewaniem naraz, co jest bardzo dobre w przypadku budynków wielorodzinnych, domów wczasowych czy hoteli. Tworząc reguły i zależności pomiędzy urządzeniami lub stanami urządzeń w aplikacji iT600 Smart Home można stworzyć bazę inteligentnego budynku. Używając inteligentnych wtyczek możemy poprzez aplikację dodatkowo kontrolować zużycie energii.

Obok wygody i wyręczania człowieka, który nie musi już pamiętać o tym, aby regulować ogrzewanie w zależności od temperatury na zewnątrz czy intensywności użytkowania poszczególnych pomieszczeń, inteligentna system sterujący pozwala też na optymalizację wydatków. Dodatkową korzyścią jest sprawne zarządzanie całym budynkiem oraz trudne do przecenienia komfort i bezpieczeństwo.

Salus Controls - logotyp
Dodatkowe informacje na stronie: www.salus-controls.pl oraz www.it600.pl
aktualizacja: 2017-03-06
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze