Budujemy Dom
Instalacje / Ogrzewanie podłogowe i grzejniki / Topowe produkty

System do sterowania ogrzewaniem Serii iT600RF firmy SALUS Controls ARTYKUŁ PROMOCYJNY

System do sterowania ogrzewaniem Serii iT600RF firmy SALUS Controls

SALUS Controls prezentuje swój najnowszy system sterowania ogrzewaniem - iT600RF. Na tle konkurencyjnych systemów wyróżnia się tym, że pozwala sterować jednocześnie ogrzewaniem podłogowym i grzejnikowym. A do tego zdalnie za pomocą smartfona.

Nowoczesne regulatory temperatury zachwycą zarówno wyglądem, jak i łatwością programowania. SALUS Controls oddaje do dyspozycji regulatory natynkowe, a także podtynkowe oraz urządzenia wspierające system, który zapewni komfort cieplny każdemu, nawet najbardziej wymagającemu użytkownikowi. Inżynierowie podczas procesu tworzenia systemu wykorzystali zaawansowane algorytmy sterujące, które pozwalają zoptymalizować wydatki związane z ogrzewaniem.

Niższe rachunki za ogrzewanie? To możliwe!

Z każdym kolejnym okresem grzewczym rosną ceny prądu i gazu, a co za tym idzie, wydajemy coraz więcej na ogrzewanie. Nasza firma znalazła idealne rozwiązanie dla osób, które pragną obniżyć swoje rachunki.

Jednym z najprostszych sposobów jest wyłączanie ogrzewania na czas, w którym znajdujemy się poza domem, i włączanie go przed naszym powrotem.

Dzięki zastosowaniu regulatorów serii iT600RF możemy zdalnie włączyć/wyłączyć ogrzewanie. Zastanawiacie się pewnie, jak to zrobić? Nic prostszego – wystarczy smartfon i dostęp do Internetu. W dzisiejszych czasach większość z nas posługuję się smartfonem, dlaczego więc nie wykorzystać go do sterowania ogrzewaniem? Wystarczy pobrać darmową aplikację na swój telefon i cieszyć się nieograniczonymi możliwościami.

Wychodząc do pracy, możesz ustawić żądaną temperaturę w dowolnym pomieszczeniu swojego domu. W każdym pomieszczeniu może być ona sterowana indywidualnie, co również przyczynia się do sporych oszczędności. Po powrocie do domu możesz cieszyć się już komfortem cieplnym. Zaledwie kilka kliknięć na smartfonie pozwala na oszczędności rzędu 40%.

System sterowania ogrzewaniem iT600RF
System sterowania ogrzewaniem iT600RF

Natynkowe i podtynkowe regulatory SALUS Controls

Chcąc przybliżyć działanie systemu  iT600RF, przede wszystkim, należy wspomnieć, że firma SALUS Controls oferuje dwa typy regulatorów: natynkowe – VS20RF oraz podtynkowe – VS10RF. Każdy z nich dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych – białej i czarnej.

Urządzenia można skonfigurować na cztery różne sposoby. Jeden regulator może być: programowanym regulatorem temperatury, kontrolerem grupy regulatorów (master), regulatorem grupowym (slave), bądź programatorem czasowym CWU.

Strefy grzewcze

Oprócz regulatorów temperatury w ofercie firmy znajdują się listwy centralne: KL10RF, KL08RF a także - dodatkowo - moduł rozszerzający KL04RF. Dzięki nim można stworzyć do 12 indywidualnie sterowanych stref grzewczych. Do kupienia jest również moduł sterujący RX10RF, który może być wykorzystany do sterowania kotłem bądź jako element sterujący niezależną strefą grzewczą. Sterowanie ogrzewaniem grzejnikowym jest możliwe dzięki dwóm rodzajom głowic termostatycznych, TRV10RF oraz jej pomniejszonej wersji - TRV10RFM.

Listwa centralna KL10RF Listwa centralna KL08RF
Listwa centralna KL10RF Listwa centralna KL08RF
Głowica termostatyczna TRV10RFM
Głowica termostatyczna TRV10RFM

Głównymi elementami systemu, dzięki którym można sterować ogrzewaniem za pomocą Internetu, jest bramka internetowa G30 oraz koordynator sieci ZigBee CO10RF, który daje możliwość bezprzewodowego komunikowania się poszczególnych elementów systemu ze sobą.

Dodatkowo firma SALUS Controls zadbała o klientów, którzy planują inwestycje na większą skalę. Jeśli zaistnieje taka potrzeba, można dokupić reapeter sygnału sieci ZigBee RE10RF. Jest on konieczny, jeśli w danej sieci ZigBee podłączone są więcej niż 32 urządzenia zasilane bateryjnie (VS20RF/TRV10RF).

Jeśli Wasz system składa się z więcej niż 10 regulatorów, pamiętajcie o zaopatrzeniu się w dodatkową licencję – L10 z kodem aktywacyjnym. Należy pamiętać również, że jedna bramka internetowa G30 może obsługiwać maksymalnie 30 regulatorów temperatury.

Najważniejszą zaletą naszego systemu jest możliwość mobilnego sterowania ogrzewaniem za pomocą smartfona, tabletu czy komputera z dostępem do internetu. W każdej chwili, z dowolnego miejsca na ziemi jest możliwy dostęp do aplikacji, ustawienia dowolnej temperatury w domu, śledzenia ustawień i ich zmiany według własnego uznania.

Cyfrowy regulator temperatury VS20
Cyfrowy regulator temperatury VS20
Cyfrowy regulator temperatury VS10WRF Cyfrowy regulator temperatury VS10WRF
Cyfrowy regulator temperatury VS10WRF Cyfrowy regulator temperatury VS10BRF

 

Aplikację iT600RF można pobrać bezpłatnie we wszystkich sklepach internetowych dostępnych w telefonach komórkowych: App Store, Google Play oraz Windows Store.

Działanie aplikacji jest niezwykle intuicyjne, a obsługa jej nie powinna sprawiać problemów nawet początkującym użytkownikom. Dla jeszcze nieprzekonanych przygotowana jest wersja demo aplikacji, dzięki której można zapoznać z jej działaniem.

Co ważne, wszystkie elementy systemu iT600RF są objęte 5-letnią gwarancją producenta. Do dyspozycji Klientów dostępni są specjaliści, którzy doradzą, jakie elementy najlepiej sprawdzą się w danych mejscach pracy czy domach.

SALUS Controls

SALUS Controls
ul. Rolna 4
43-262 Kobielice
Tel.: 32 700 74 53
www.salus-controls.pl

aktualizacja: 2016-08-23
Zamknij okno x
Newsletter
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe
informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.     
Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego;
- porady budowlane;
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl; - zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
Zapisz się do newslettera
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x